Anderlecht ontslaat clubicoon Zetterberg
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft clubicoon Pär Zetterberg ontslagen. De Zweed keerde anderhalf jaar geleden terug naar de club uit Brussel, als assistent van de toenmalige hoofdtrainer Hein Vanhaezebrouck. Zetterberg raakte steeds meer op de achtergrond nadat die coach werd ontslagen.
Zetterberg stond tussen 1989 en 2000 als speler onder contract bij Anderlecht. Ook tussen 2003 en 2006 speelde de aanvaller weer voor zijn geliefde club. Hij werd drie keer als voetballer van het jaar in België verkozen.
Veel supporters van Anderlecht zijn niet blij met het besluit van de nieuwe directeur Karel Van Eetvelt om Zetterberg te ontslaan. "Er zijn geen wedstrijden of trainingen, dus redeneren ze dat er toch geen protest zal komen", valt er op een fansite te lezen. "Maar als de competitie hervat wordt, zal het heet worden."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
16 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
20 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geleden