Anderlecht kan Club Brugge niet stoppen
BRUSSEL (ANP) - Club Brugge blijft ook na een bezoek aan Anderlecht in Brussel riant koploper in de Belgische voetbalcompetitie. Met dank aan Hans Vanaken, woensdag nog gekozen tot voetballer van het jaar in België, won Brugge met 2-1. Daarmee lijkt voor Anderlecht het zicht op deelname aan de play-offs om de landstitel te vervagen.
De thuisclub kwam nog wel op voorsprong. Eerst had Vincent Kompany Anderlecht nog moeten behoeden voor een achterstand. De speler/coach haalde een inzet van David Chidozie Okereke van de lijn. Niet veel later viel het doelpunt aan de andere kant. Een rake schuiver van Antoine Colassin betekende de 1-0.
De gelijkmaker werd ingeleid door aanvoerder Ruud Vormer. Diens vrije trap kort voor rust belandde in de muur waarna Vanaken met een volley van ver buiten het strafschopgebied doel trof. De winnaar van de Gouden Schoen, de prijs voor de beste voetballer in de Belgische competitie, zorgde tien minuten voor tijd ook voor de 2-1. Daarmee kwam Club Brugge op 52 punten. Dat zijn er tien meer dan AA Gent en Antwerp, de eerste achtervolgers. Anderlecht staat negende.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden