Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anderlecht kan Club Brugge niet stoppen

Anderlecht kan Club Brugge niet stoppen

BRUSSEL (ANP) - Club Brugge blijft ook na een bezoek aan Anderlecht in Brussel riant koploper in de Belgische voetbalcompetitie. Met dank aan Hans Vanaken, woensdag nog gekozen tot voetballer van het jaar in België, won Brugge met 2-1. Daarmee lijkt voor Anderlecht het zicht op deelname aan de play-offs om de landstitel te vervagen.

De thuisclub kwam nog wel op voorsprong. Eerst had Vincent Kompany Anderlecht nog moeten behoeden voor een achterstand. De speler/coach haalde een inzet van David Chidozie Okereke van de lijn. Niet veel later viel het doelpunt aan de andere kant. Een rake schuiver van Antoine Colassin betekende de 1-0.

De gelijkmaker werd ingeleid door aanvoerder Ruud Vormer. Diens vrije trap kort voor rust belandde in de muur waarna Vanaken met een volley van ver buiten het strafschopgebied doel trof. De winnaar van de Gouden Schoen, de prijs voor de beste voetballer in de Belgische competitie, zorgde tien minuten voor tijd ook voor de 2-1. Daarmee kwam Club Brugge op 52 punten. Dat zijn er tien meer dan AA Gent en Antwerp, de eerste achtervolgers. Anderlecht staat negende.

Meer uit Voetbal

García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

33 minuten geleden
Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

1 uur geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

1 uur geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

2 uur geleden
KNVB: duels gedurende onderzoek aanklager niet overspelen

ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.

2 uur geleden
Franse voetballer Griezmann verruilt Atlético voor Orlando City

ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.

3 uur geleden
Fitte Brobbey wil eerste spits van het Nederlands elftal worden

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."

4 uur geleden