Anderlecht in slotseconde naast Antwerp
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft door een doelpunt diep in de extra tijd een punt overgehouden aan het thuisduel met Antwerp. Beide ploegen schoten daar in de play-offs om de Belgische landstitel niet veel mee op, maar vooral Antwerp zal zich de verliezer van de avond voelen. Nadat al twee doelpunten waren afgekeurd leek Dieumerci Mbokani zijn ploeg via een benutte strafschop alsnog aan de winst te hebben geholpen. In de 96e minuut maakte Anderlecht-verdediger Matt Miazga alsnog gelijk.
Mbokani maakte liefst vier doelpunten, slechts twee konden op goedkeuring rekenen van de VAR. Eerst had de aanvaller zijn ploeg kort na rust op voorsprong gezet. Binnen tien minuten stond het weer gelijk via Yari Verschaeren. Mbokani maakte er nog twee, beide keren bleek er volgens de VAR ver voordat de spits doel had getroffen al sprake geweest van buitenspel.
In de 84e minuut leek Mbokani zich alsnog tot matchwinner te kronen na het benutten van een strafschop. Maar de thuisploeg, met de Nederlander Bart Verbruggen in het doel, redde alsnog een punt.
Club Brugge, dat vrijdag met 3-0 verloor van Racing Genk, leidt met 39 punten. Genk is tweede met 34 punten. Antwerp en Anderlecht volgen met 31.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.
3 uur geleden