Anderlecht in slotseconde naast Antwerp
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft door een doelpunt diep in de extra tijd een punt overgehouden aan het thuisduel met Antwerp. Beide ploegen schoten daar in de play-offs om de Belgische landstitel niet veel mee op, maar vooral Antwerp zal zich de verliezer van de avond voelen. Nadat al twee doelpunten waren afgekeurd leek Dieumerci Mbokani zijn ploeg via een benutte strafschop alsnog aan de winst te hebben geholpen. In de 96e minuut maakte Anderlecht-verdediger Matt Miazga alsnog gelijk.
Mbokani maakte liefst vier doelpunten, slechts twee konden op goedkeuring rekenen van de VAR. Eerst had de aanvaller zijn ploeg kort na rust op voorsprong gezet. Binnen tien minuten stond het weer gelijk via Yari Verschaeren. Mbokani maakte er nog twee, beide keren bleek er volgens de VAR ver voordat de spits doel had getroffen al sprake geweest van buitenspel.
In de 84e minuut leek Mbokani zich alsnog tot matchwinner te kronen na het benutten van een strafschop. Maar de thuisploeg, met de Nederlander Bart Verbruggen in het doel, redde alsnog een punt.
Club Brugge, dat vrijdag met 3-0 verloor van Racing Genk, leidt met 39 punten. Genk is tweede met 34 punten. Antwerp en Anderlecht volgen met 31.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
19 minuten geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
13 uur geleden