Anderlecht in slotseconde naast Antwerp
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft door een doelpunt diep in de extra tijd een punt overgehouden aan het thuisduel met Antwerp. Beide ploegen schoten daar in de play-offs om de Belgische landstitel niet veel mee op, maar vooral Antwerp zal zich de verliezer van de avond voelen. Nadat al twee doelpunten waren afgekeurd leek Dieumerci Mbokani zijn ploeg via een benutte strafschop alsnog aan de winst te hebben geholpen. In de 96e minuut maakte Anderlecht-verdediger Matt Miazga alsnog gelijk.
Mbokani maakte liefst vier doelpunten, slechts twee konden op goedkeuring rekenen van de VAR. Eerst had de aanvaller zijn ploeg kort na rust op voorsprong gezet. Binnen tien minuten stond het weer gelijk via Yari Verschaeren. Mbokani maakte er nog twee, beide keren bleek er volgens de VAR ver voordat de spits doel had getroffen al sprake geweest van buitenspel.
In de 84e minuut leek Mbokani zich alsnog tot matchwinner te kronen na het benutten van een strafschop. Maar de thuisploeg, met de Nederlander Bart Verbruggen in het doel, redde alsnog een punt.
Club Brugge, dat vrijdag met 3-0 verloor van Racing Genk, leidt met 39 punten. Genk is tweede met 34 punten. Antwerp en Anderlecht volgen met 31.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
9 minuten geledenGARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.
27 minuten geledenGARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."
43 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP/RTR) - Het is nog onzeker of Frankrijk donderdag een beroep kan doen op Aurélien Tchouaméni voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Marokko. De middenvelder kwam tijdens het laatste duel met Paraguay (1-0-zege) niet in actie door een spierblessure.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Engelse middenvelder Jordan Henderson is geopereerd aan de armblessure die hij heeft opgelopen na de gewonnen wedstrijd tegen Mexico in de achtste finales van het WK voetbal (3-2). Dat maakte de oud-Ajacied bekend op Instagram.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbalster Alèxia Putellas gaat na haar vertrek bij FC Barcelona spelen voor London City Lionesses. De Engelse club voor alleen vrouwen heeft de komst van de tweevoudig winnares van de Gouden Bal woensdagmiddag wereldkundig gemaakt. De 32-jarige Putellas maakte in mei al haar vertrek bij Barcelona bekend.
3 uur geledenZAGREB (ANP) - Zlatko Dalić stopt na negen jaar als bondscoach van Kroatië. De 59-jarige trainer leidde de nationale voetbalploeg van het land naar een tweede plaats op het WK van 2018 en een derde plaats op het WK van 2022, maar werd deze editie in de zestiende finales uitgeschakeld door Portugal (2-1).
6 uur geleden