Anderlecht haalt voetballer Thorgan Hazard terug naar België
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft in de laatste uren van de Belgische transfermarkt Thorgan Hazard teruggehaald naar België. De club nam de 47-voudig international over van het Duitse Borussia Dortmund. Hij heeft een contract voor drie seizoenen getekend.
Hazard kwam in mei 2019 naar Borussia Dortmund, maar brak nooit echt door bij de Duitse club. Vorig seizoen werd hij tijdens de transferperiode in de winter verhuurd aan PSV. Maar raakte bij de club in Eindhoven geblesseerd en kreeg ook daar niet veel speeltijd. Na zijn tijd bij PSV keerde hij terug naar Borussia Dortmund, maar kwam in de eerste wedstrijden van dit seizoen niet veel in actie. Hij kan nu aan de slag bij Anderlecht.
"Ik ben erg blij om bij Anderlecht te tekenen", aldus de 30-jarige Hazard. "Ik had ook zin om terug te keren naar België met mijn familie. Ik volgde de ontwikkelingen bij de club al de hele zomer op de voet en was onder de indruk. Ik wil echt deel uitmaken van dit project en ik kijk ernaar uit iedereen te leren kennen en de Belgische competitie opnieuw te ontdekken."
Anderlecht verwacht veel van de nieuwe aanwinst. "We hebben grote ambities voor de toekomst. De komst van Hazard is daar opnieuw een bewijs van", zei technisch directeur Jesper Fredberg. Anderlecht versterkte zich eerder al met onder anderen oud-Ajacied Kasper Dolberg en doelman Kasper Schmeichel.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
11 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
17 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
22 uur geleden