Anderlecht haalt voetballer Thorgan Hazard terug naar België
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft in de laatste uren van de Belgische transfermarkt Thorgan Hazard teruggehaald naar België. De club nam de 47-voudig international over van het Duitse Borussia Dortmund. Hij heeft een contract voor drie seizoenen getekend.
Hazard kwam in mei 2019 naar Borussia Dortmund, maar brak nooit echt door bij de Duitse club. Vorig seizoen werd hij tijdens de transferperiode in de winter verhuurd aan PSV. Maar raakte bij de club in Eindhoven geblesseerd en kreeg ook daar niet veel speeltijd. Na zijn tijd bij PSV keerde hij terug naar Borussia Dortmund, maar kwam in de eerste wedstrijden van dit seizoen niet veel in actie. Hij kan nu aan de slag bij Anderlecht.
"Ik ben erg blij om bij Anderlecht te tekenen", aldus de 30-jarige Hazard. "Ik had ook zin om terug te keren naar België met mijn familie. Ik volgde de ontwikkelingen bij de club al de hele zomer op de voet en was onder de indruk. Ik wil echt deel uitmaken van dit project en ik kijk ernaar uit iedereen te leren kennen en de Belgische competitie opnieuw te ontdekken."
Anderlecht verwacht veel van de nieuwe aanwinst. "We hebben grote ambities voor de toekomst. De komst van Hazard is daar opnieuw een bewijs van", zei technisch directeur Jesper Fredberg. Anderlecht versterkte zich eerder al met onder anderen oud-Ajacied Kasper Dolberg en doelman Kasper Schmeichel.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
22 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
15 uur geleden