Anderlecht haalt Vertonghen terug naar België
BRUSSEL (ANP) - Jan Vertonghen gaat weer in België voetballen. De 35-jarige verdediger staat op het punt een contract te ondertekenen bij Anderlecht, dat de recordinternational overneemt van Benfica.
"Ik hoop dat alles vandaag in orde komt", zei Vertonghen bij aankomst op het vliegveld van Brussel tegen Belgische journalisten. "Ik had niet verwacht in België te gaan spelen dit seizoen, maar Anderlecht kwam op het juiste moment. Ik wil de controle over mijn carrière behouden."
Vertonghen kwam bij Benfica niet voor in de plannen van de nieuwe trainer Roger Schmidt (ex-PSV). De 139-voudig international van de 'Rode Duivels' verruilde twee jaar geleden Tottenham Hotspur voor Benfica. Vertonghen speelde eerder jaren voor Ajax, waar hij ook het laatste deel van zijn jeugdopleiding had doorlopen. De verdediger kwam daarvoor uit voor de jeugd van Germinal Beerschot.
Eerder deze zomer kwamen de Belgische internationals Toby Alderweireld en Dedryck Boyata al terug naar eigen land. Oud-Ajacied Alderweireld (33) speelt nu voor Antwerp FC, de club van trainer Mark van Bommel, en Boyata (31) voor Club Brugge. De verdedigers hopen zo in beeld te blijven voor het WK eind dit jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
30 minuten geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
22 uur geleden