Anderlecht haalt Vertonghen terug naar België
BRUSSEL (ANP) - Jan Vertonghen gaat weer in België voetballen. De 35-jarige verdediger staat op het punt een contract te ondertekenen bij Anderlecht, dat de recordinternational overneemt van Benfica.
"Ik hoop dat alles vandaag in orde komt", zei Vertonghen bij aankomst op het vliegveld van Brussel tegen Belgische journalisten. "Ik had niet verwacht in België te gaan spelen dit seizoen, maar Anderlecht kwam op het juiste moment. Ik wil de controle over mijn carrière behouden."
Vertonghen kwam bij Benfica niet voor in de plannen van de nieuwe trainer Roger Schmidt (ex-PSV). De 139-voudig international van de 'Rode Duivels' verruilde twee jaar geleden Tottenham Hotspur voor Benfica. Vertonghen speelde eerder jaren voor Ajax, waar hij ook het laatste deel van zijn jeugdopleiding had doorlopen. De verdediger kwam daarvoor uit voor de jeugd van Germinal Beerschot.
Eerder deze zomer kwamen de Belgische internationals Toby Alderweireld en Dedryck Boyata al terug naar eigen land. Oud-Ajacied Alderweireld (33) speelt nu voor Antwerp FC, de club van trainer Mark van Bommel, en Boyata (31) voor Club Brugge. De verdedigers hopen zo in beeld te blijven voor het WK eind dit jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
39 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
4 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
19 uur geleden