Anderlecht door in Europa dankzij Nederlandse doelman Verbruggen
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse doelman Bart Verbruggen heeft een groot aandeel gehad in het bereiken van de achtste finales van de Conference League door Anderlecht. De ploeg uit Brussel maakte tegen het Bulgaarse Ludogorets een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd ongedaan. Na de 2-1 volgde een verlenging waarin niet gescoord werd. Verbruggen werd daarna de held in de strafschoppenreeks waarin de oud-doelman van NAC Breda er drie stopte.
Anderlecht kwam in de 13e minuut op voorsprong toen een schot van Islam Slimani via Franco Russo in het Bulgaarse doel belandde. Ook bij Ludogorets stond met Sergio Padt een Nederlander in het doel.
Na 68 minuten leek Yari Verschaeren met de 2-0, op aangeven van Slimani, Anderlecht de kwalificatie te bezorgen. Maar snel na de aftrap werd het 2-1 door een doelpunt van Igor Thiago en stonden beide ploegen na 90 minuten over twee duels gelijk. In de verlenging raakte Ludogorets al na 7 minuten de Pool Jakub Piotrowski kwijt met zijn tweede gele kaart. Gescoord werd er niet waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. De pas 20-jarige Verbruggen pakte er drie, Padt (ex-FC Groningen) werd drie keer gepasseerd waarmee het duel beslist was.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
39 minuten geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
5 uur geleden