Anderlecht-coach: nog geen feestje in kleedkamer na zege op AZ
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht-coach Brian Riemer wilde na de zege in de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Conference League tegen AZ nog geen feestje vieren in de kleedkamer. "Natuurlijk zijn we blij met de sterke prestatie. Maar we hebben het nog niet gevierd, want we weten ook dat we nog niets in handen hebben. Wanneer we donderdag in Alkmaar spelen, gaan we ervan uit dat het 0-0 is."
Anderlecht versloeg de Alkmaarders voor eigen publiek met 2-0. De Deense trainer was zeer te spreken over het optreden van zijn ploeg. "We gunden hen geen enkele grote kans in de hele wedstrijd. Om daarin te slagen in een Europese kwartfinale, dat is een prestatie", aldus Riemer.
Anderlecht speelt zondag tegen Racing Genk, de koploper in de Belgische competitie. De ploeg van Riemer moet winnen om in de race te blijven voor deelname aan de play-offs in België om een ticket voor de Conference League. "Het klopt dat we ook via de Conference League een Europees ticket kunnen pakken. Er zijn nog vier wedstrijden te spelen. Maar we blijven ook nog voor de play-offs gaan, al zullen we daar ook wat geluk voor nodig hebben."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
6 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
15 uur geleden