
Anderlecht-coach: nog geen feestje in kleedkamer na zege op AZ
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht-coach Brian Riemer wilde na de zege in de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Conference League tegen AZ nog geen feestje vieren in de kleedkamer. "Natuurlijk zijn we blij met de sterke prestatie. Maar we hebben het nog niet gevierd, want we weten ook dat we nog niets in handen hebben. Wanneer we donderdag in Alkmaar spelen, gaan we ervan uit dat het 0-0 is."
Anderlecht versloeg de Alkmaarders voor eigen publiek met 2-0. De Deense trainer was zeer te spreken over het optreden van zijn ploeg. "We gunden hen geen enkele grote kans in de hele wedstrijd. Om daarin te slagen in een Europese kwartfinale, dat is een prestatie", aldus Riemer.
Anderlecht speelt zondag tegen Racing Genk, de koploper in de Belgische competitie. De ploeg van Riemer moet winnen om in de race te blijven voor deelname aan de play-offs in België om een ticket voor de Conference League. "Het klopt dat we ook via de Conference League een Europees ticket kunnen pakken. Er zijn nog vier wedstrijden te spelen. Maar we blijven ook nog voor de play-offs gaan, al zullen we daar ook wat geluk voor nodig hebben."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino laat aan het ANP weten "diep bedroefd" te zijn door het overlijden van paus Franciscus. "Ik had het voorrecht om een paar keer tijd met hem door te brengen. Hij deelde altijd zijn enthousiasme voor voetbal en benadrukte de belangrijke rol die onze sport speelt in de samenleving, met name met betrekking tot de opvoeding en bescherming van kinderen wereldwijd", stelt Infantino.
52 minuten geledenMADRID (ANP) - De spelers van Real Madrid hebben maandag voor de training een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de op maandagochtend overleden paus Franciscus. Dat heeft de Spaanse topclub via een bericht en een foto op sociale media laten weten. "Een minuut stilte op het sportcomplex van Real Madrid", was de boodschap van de club. Eerder op de dag had Real Madrid net als vele andere Spaanse voetbalclubs al haar medeleven betuigd.
2 uur geledenROME (ANP) - Alle voetbalduels in de Italiaanse Serie A van maandag zijn uitgesteld na het overlijden van paus Franciscus. De organisator van de competitie meldt dat het zo snel mogelijk met nieuwe data komt.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid blijft in het spoor van FC Barcelona in de Spaanse titelstrijd. De 'Koninklijke' had bijna twintig doelpogingen nodig om in het eigen stadion Santiago Bernabéu met 1-0 te winnen van Athletic. Een snoeiharde volley in de kruising van Federico Valverde in blessuretijd leverde Real de drie punten op.
17 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayer Leverkusen lijkt prolongatie van de landstitel te kunnen vergeten. De nummer 2 van de Bundesliga wist voor de tweede competitiewedstrijd op rij niet te winnen. Na de 0-0 tegen Union Berlin bleef de ploeg van trainer Xabi Alonso zondag op 1-1 steken bij Sankt Pauli.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben een ruime overwinning geboekt op Chelsea in het eerste duel van de halve finale van de Champions League. De formatie van Oranje-international Esmee Brugts won met 4-1 van de ploeg van Wieke Kaptein. De returnwedstrijd is volgende week in Engeland.
19 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft dure punten verspeeld in de titelrace. De koploper van de Serie A verloor op de valreep de uitwedstrijd bij Bologna met 1-0. Riccardo Orsolini maakte op acrobatische wijze in de laatste minuut van de blessuretijd de enige treffer.
20 uur geleden