Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andere rol bondscoach Wouda bij zwembond KNZB

Andere rol bondscoach Wouda bij zwembond KNZB

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse zwembond KNZB heeft op technisch gebied de route bekendgemaakt voor de Olympische Spelen van Tokio in 2021 en van Parijs in 2024. Daarin is onder meer een andere rol weggelegd voor bondscoach Marcel Wouda.

De voormalige topzwemmer fungeerde in de afgelopen jaren als hoofdcoach topzwemmen en coachte daarnaast een groep topzwemmers. "In de gewijzigde structuur gaat Wouda zich primair concentreren op de begeleiding van topzwemmers binnen het High Performance Center (HPC) in Eindhoven", laat de KNZB weten.

De coaches Thijs Hagelstein en Patrick Pearson gaan in Eindhoven door met de topsporters die zij momenteel begeleiden, maar zij krijgen ook een aantal talentvolle zwemmers in hun groep. "Beiden gaan een gemixte groep trainen, zowel gericht op Tokio als de toekomst", licht de KNZB toe.

In HPC Amsterdam vervult Mark Faber dezelfde functie als Wouda in Eindhoven. "Ook voor Mark geldt dat hij zich meer gefocust met topsport bezig zal gaan houden en zijn rol binnen talentontwikkeling zal loslaten. Alle HPC-coaches werken intensief samen en stemmen programma’s van trainingsstages, begeleiding en wedstrijddeelname af", aldus de KNZB. Kees Robbertsen neemt in Amsterdam de academiezwemmers voor zijn rekening.

Meer uit Sport

Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

1 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

3 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

3 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

3 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

3 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

4 uur geleden
Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

6 uur geleden