Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andere festivals vragen zelden 'fee' aan pers, maar oordelen niet

Andere festivals vragen zelden 'fee' aan pers, maar oordelen niet

DEN HAAG (ANP) - De meeste grote Nederlandse muziekfestivals vragen geen 'charity fee' aan journalisten om toegang te krijgen, en zij zijn het ook niet van plan. Maar ze veroordelen Lowlands niet voor het verzoek dat het festival in Biddinghuizen nu aan journalisten en fotografen doet om een tientje te betalen. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs diverse grote evenementen.

Pinkpop, dat afgelopen weekend plaatsvond, vraagt geen fee aan journalisten. Een woordvoerder laat weten "geen mening" te hebben over het initiatief van Lowlands. Ook Zwarte Cross laat aan het ANP weten "niet van plan te zijn" een toegangsheffing in te voeren.

De organisatie van Into The Great Wide Open laat weten zich "niet geroepen te voelen om te oordelen wat een ander doet", aldus een woordvoerder. "Wij doen dingen op onze eigen manier. Bij ons zijn journalisten met een goed plan en een scherpe pen altijd welkom. Daar hoeven ze niet voor te betalen." Ook bij Down The Rabbit Hole is een fee dit jaar niet aan de orde, laat concertorganisator MOJO weten.

Fee voor bij IFFR

Alleen het International Film Festival Rotterdam vraagt al wel een aantal jaren 50 euro aan journalisten voor een accreditatie. "Hiermee heeft de journalist toegang tot het volledige IFFR-filmprogramma, netwerkevenementen en een onlinevideotheek", meldt een woordvoerder. "De fee die IFFR hanteert is gelijk aan vergelijkbare festivals zoals IDFA en Locarno, maar minder dan de fee die journalisten betalen voor Berlinale." Volgens de woordvoerder zijn er de afgelopen jaren nog geen journalisten geweest die niet wilden komen vanwege deze heffing.

Het plan van MOJO om journalisten en fotografen te laten betalen om het festivalterrein op te mogen, stuitte de afgelopen dagen op veel boze reacties. Diverse media zeggen dat zij geen verslag van het evenement gaan doen als MOJO vasthoudt aan deze eis. De NOS, het AD, het ANP en Omroep Flevoland hebben dit aan MOJO laten weten. Zij vinden dat journalisten niet zouden moeten betalen om hun werk te doen.

NVJ over besluit MOJO

De NVJ noemt het besluit van MOJO "principieel onjuist" en "een slecht signaal". Gesprekken tussen de NVJ en MOJO hebben vooralsnog niets opgeleverd, laat de journalistenvakbond weten. Lowlands is 18, 19 en 20 augustus in Flevoland.

Meer uit Binnenland

Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

38 minuten geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

3 uur geleden
Filmpers roept One Battle After Another uit tot film van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.

3 uur geleden
Twee gewonden door steekpartij na concert Broederliefde in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden
Winterswijkse IJsvereniging tevreden met marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.

13 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

17 uur geleden