Andere datum Formule 1-race Canada om klimaat
LONDEN (ANP) - De Grote Prijs van Canada krijgt vanaf 2026 een andere plek op de Formule 1-kalender om klimaatredenen. Door de race in Montreal naar voren te halen en aan de Grote Prijs van Miami te koppelen, kan een trans-Atlantische oversteek worden geschrapt. De organisatie van het raceweekeinde in Canada is akkoord met de verschuiving van juni naar mei.
Dit jaar zat de race op circuit Gilles Villeneuve in de maand juni ingeklemd tussen die van Monaco en Spanje. Volgend jaar staat Canada gepland in juni na Spanje en voor Oostenrijk. Door Canada naar mei te vervroegen, kunnen alle Europese races in een aaneengesloten periode worden verreden.
"Deze verandering maakt onze kalender weer een stuk duurzamer en zo blijven we ook op koers om in 2030 ons grote doel te halen en dat is een CO2-neutrale Formule 1", aldus Formule 1-baas Stefano Domenicali in een bericht op de website van de belangrijkste autosportklasse.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
17 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
21 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
1 dag geleden