Ancelotti gevleid door Brazilië, maar wil contract Real uitdienen
MADRID (ANP) - Trainer Carlo Ancelotti van Real Madrid voelt zich gevleid door de interesse van de Braziliaanse voetbalbond. De Brazilianen zien in de 63-jarige Italiaan de ideale bondscoach voor de 'Seleção'. "Het klopt dat de Braziliaanse bond me wil hebben, ik vind dat heel mooi en het maakt me enthousiast", zei Ancelotti tijdens zijn vooruitblik op de Spaanse competitiewedstrijd van zondag tegen Real Valladolid. "Maar je moet altijd je contract respecteren en ik wil mijn contract ook uitdienen."
Ancelotti ligt nog tot de zomer van 2024 vast in Madrid. Vorig seizoen leidde hij Real naar de Spaanse landstitel en de winst van de Champions League. Dit jaar lijkt de ploeg van Ancelotti de titel aan FC Barcelona te moeten laten. De Catalaanse club won vlak voor de interlandperiode de Clásico met 2-1 en heeft nu 12 punten voorsprong op de Madrilenen. Real is in de Champions League doorgedrongen tot de kwartfinales, waarin het Chelsea treft.
De Braziliaanse bond zoekt een opvolger voor Tite, die zoals vooraf al aangekondigd na het WK van eind vorig jaar stopte. De Brazilianen werden in Qatar in de kwartfinales via strafschoppen uitgeschakeld door Kroatië. Bondsvoorzitter Ednaldo Rodrigues zei vorige week dat Ancelotti zowel bij de spelers als de fans de 'droomkandidaat' is om bondscoach te worden.
"Iedereen kan zeggen wat hij wil. Maar je hebt ook te maken met de realiteit", aldus Ancelotti. "In mijn geval is het heel simpel. Ik heb een contract en dat wil ik uitdienen, want ik houd van Real Madrid. Maar goed, niemand weet wat de toekomst brengt. Alles kan gebeuren."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
59 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
18 uur geleden