Ancelotti gevleid door Brazilië, maar wil contract Real uitdienen
MADRID (ANP) - Trainer Carlo Ancelotti van Real Madrid voelt zich gevleid door de interesse van de Braziliaanse voetbalbond. De Brazilianen zien in de 63-jarige Italiaan de ideale bondscoach voor de 'Seleção'. "Het klopt dat de Braziliaanse bond me wil hebben, ik vind dat heel mooi en het maakt me enthousiast", zei Ancelotti tijdens zijn vooruitblik op de Spaanse competitiewedstrijd van zondag tegen Real Valladolid. "Maar je moet altijd je contract respecteren en ik wil mijn contract ook uitdienen."
Ancelotti ligt nog tot de zomer van 2024 vast in Madrid. Vorig seizoen leidde hij Real naar de Spaanse landstitel en de winst van de Champions League. Dit jaar lijkt de ploeg van Ancelotti de titel aan FC Barcelona te moeten laten. De Catalaanse club won vlak voor de interlandperiode de Clásico met 2-1 en heeft nu 12 punten voorsprong op de Madrilenen. Real is in de Champions League doorgedrongen tot de kwartfinales, waarin het Chelsea treft.
De Braziliaanse bond zoekt een opvolger voor Tite, die zoals vooraf al aangekondigd na het WK van eind vorig jaar stopte. De Brazilianen werden in Qatar in de kwartfinales via strafschoppen uitgeschakeld door Kroatië. Bondsvoorzitter Ednaldo Rodrigues zei vorige week dat Ancelotti zowel bij de spelers als de fans de 'droomkandidaat' is om bondscoach te worden.
"Iedereen kan zeggen wat hij wil. Maar je hebt ook te maken met de realiteit", aldus Ancelotti. "In mijn geval is het heel simpel. Ik heb een contract en dat wil ik uitdienen, want ik houd van Real Madrid. Maar goed, niemand weet wat de toekomst brengt. Alles kan gebeuren."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
18 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
18 uur geleden