Ancelotti gevleid door Brazilië, maar wil contract Real uitdienen
MADRID (ANP) - Trainer Carlo Ancelotti van Real Madrid voelt zich gevleid door de interesse van de Braziliaanse voetbalbond. De Brazilianen zien in de 63-jarige Italiaan de ideale bondscoach voor de 'Seleção'. "Het klopt dat de Braziliaanse bond me wil hebben, ik vind dat heel mooi en het maakt me enthousiast", zei Ancelotti tijdens zijn vooruitblik op de Spaanse competitiewedstrijd van zondag tegen Real Valladolid. "Maar je moet altijd je contract respecteren en ik wil mijn contract ook uitdienen."
Ancelotti ligt nog tot de zomer van 2024 vast in Madrid. Vorig seizoen leidde hij Real naar de Spaanse landstitel en de winst van de Champions League. Dit jaar lijkt de ploeg van Ancelotti de titel aan FC Barcelona te moeten laten. De Catalaanse club won vlak voor de interlandperiode de Clásico met 2-1 en heeft nu 12 punten voorsprong op de Madrilenen. Real is in de Champions League doorgedrongen tot de kwartfinales, waarin het Chelsea treft.
De Braziliaanse bond zoekt een opvolger voor Tite, die zoals vooraf al aangekondigd na het WK van eind vorig jaar stopte. De Brazilianen werden in Qatar in de kwartfinales via strafschoppen uitgeschakeld door Kroatië. Bondsvoorzitter Ednaldo Rodrigues zei vorige week dat Ancelotti zowel bij de spelers als de fans de 'droomkandidaat' is om bondscoach te worden.
"Iedereen kan zeggen wat hij wil. Maar je hebt ook te maken met de realiteit", aldus Ancelotti. "In mijn geval is het heel simpel. Ik heb een contract en dat wil ik uitdienen, want ik houd van Real Madrid. Maar goed, niemand weet wat de toekomst brengt. Alles kan gebeuren."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
19 minuten geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geleden