Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ancelotti boos na racistische leuzen tegen Vinícius in Valencia

Ancelotti boos na racistische leuzen tegen Vinícius in Valencia

VALENCIA (ANP/AFP) - Real Madrid-coach Carlo Ancelotti was na afloop van de nederlaag bij Valencia (1-0) woedend over de racistische spreekkoren aan het adres van zijn aanvaller Vinícius Júnior. De Braziliaan van Real die slachtoffer was van racisme, werd zelf na een opstootje met rood van het veld gestuurd na het maken van een slaande beweging.

"Ik wil niet over voetbal praten, ik wil het erover hebben wat hier is gebeurd. Dit is veel belangrijker", zei Ancelotti na afloop tegen Movistar. "Als een speler 'aap' wordt genoemd en een coach erover moet nadenken om zijn speler van het veld te halen, dan is er iets helemaal mis met deze competitie."

Scheidsrechter Ricardo de Burgos Bengoetxea overlegde met de stadionofficials in Valencia, die vervolgens lieten omroepen dat de racistische spreekkoren moesten stoppen voordat er verder werd gespeeld. De wedstrijd lag ruim tien minuten stil.

Kluivert

"Er is een gebrek aan respect voor Vinícius in ieder stadion in Spanje", beaamde ploeggenoot Dani Ceballos van de Madrilenen. "Het is een schande dat we op dit punt zijn gekomen. Het is waar dat de coach hem heeft gevraagd of hij nog door wilde spelen. Vinícius is een professional en hij zei dat hij het team wilde helpen, maar we zien dat we niets kunnen doen."

Justin Kluivert, die met een assist op doelpuntenmaker Diego López belangrijk was, bood namens zijn club excuses aan Vinícius aan. "Ik verontschuldig me namens ons, namens iedereen van Valencia, want dit is geen voetbal. Het is heel slecht", zei hij.

Meer uit Voetbal

Van Persie vindt rode kaart voor Hadj Moussa onterecht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.

9 uur geleden
Feyenoord blijft met kleine thuiszege op sc Heerenveen koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.

10 uur geleden
FC Twente speelt na vertrek Oosting gelijk tegen NAC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.

10 uur geleden
Bosz geniet van spektakel, maar ziet weinig goed voetbal

NIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.

11 uur geleden
Go Ahead Eagles behaalt tegen Volendam eerste competitiezege

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.

11 uur geleden
PSV'er Veerman: op tv is dit misschien leuk, op het veld niet

NIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.

12 uur geleden
PSV in vermakelijk en spectaculair duel met 5-3 langs NEC

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.

12 uur geleden