Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ancelotti boos na racistische leuzen tegen Vinícius in Valencia

Ancelotti boos na racistische leuzen tegen Vinícius in Valencia

VALENCIA (ANP/AFP) - Real Madrid-coach Carlo Ancelotti was na afloop van de nederlaag bij Valencia (1-0) woedend over de racistische spreekkoren aan het adres van zijn aanvaller Vinícius Júnior. De Braziliaan van Real die slachtoffer was van racisme, werd zelf na een opstootje met rood van het veld gestuurd na het maken van een slaande beweging.

"Ik wil niet over voetbal praten, ik wil het erover hebben wat hier is gebeurd. Dit is veel belangrijker", zei Ancelotti na afloop tegen Movistar. "Als een speler 'aap' wordt genoemd en een coach erover moet nadenken om zijn speler van het veld te halen, dan is er iets helemaal mis met deze competitie."

Scheidsrechter Ricardo de Burgos Bengoetxea overlegde met de stadionofficials in Valencia, die vervolgens lieten omroepen dat de racistische spreekkoren moesten stoppen voordat er verder werd gespeeld. De wedstrijd lag ruim tien minuten stil.

Kluivert

"Er is een gebrek aan respect voor Vinícius in ieder stadion in Spanje", beaamde ploeggenoot Dani Ceballos van de Madrilenen. "Het is een schande dat we op dit punt zijn gekomen. Het is waar dat de coach hem heeft gevraagd of hij nog door wilde spelen. Vinícius is een professional en hij zei dat hij het team wilde helpen, maar we zien dat we niets kunnen doen."

Justin Kluivert, die met een assist op doelpuntenmaker Diego López belangrijk was, bood namens zijn club excuses aan Vinícius aan. "Ik verontschuldig me namens ons, namens iedereen van Valencia, want dit is geen voetbal. Het is heel slecht", zei hij.

Meer uit Voetbal

Dick Advocaat mist belangrijke wedstrijd Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.

30 minuten geleden
Denen doen ondanks gelijkspel goede zaken in WK-kwalificatie

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.

3 uur geleden
Zwitserland na zege op Zweden dicht bij WK-kwalificatie

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.

3 uur geleden
Cambuur verspeelt punten bij FC Eindhoven door gelijkspel

EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.

3 uur geleden
Voetbalster Brugts van Barcelona loopt blessure op in Clásico

BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.

5 uur geleden
Spanje na zege vrijwel zeker van WK voetbal, Turkije wint ook

TBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.

6 uur geleden
Geblesseerde Dumfries mist ook laatste WK-kwalificatieduel Oranje

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.

9 uur geleden