ANBO: minder bushaltes is een slechte ontwikkeling voor ouderen
WOERDEN (ANP) - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) vindt het afnemen van het aantal bushaltes een "slechte ontwikkeling". Dit laat een woordvoerster weten na berichtgeving van onderzoeksplatform Pointer van KRO-NCRV dat er in vijf jaar tijd 527 bushaltes zijn verdwenen.
De ANBO vindt het er "veel" voor vijf jaar. "Juist met het oog op ouderen die langer zelfstandig kunnen leven, zijn er goede voorzieningen nodig. Het ziekenhuis en winkels moeten goed bereikbaar zijn." De woordvoerster hoort vaak dat mensen denken dat ouderen wel met iemand mee kunnen rijden, maar dat is volgens haar "lang niet altijd het geval".
Volgens de bond slaan ouderen daarnaast hun afspraken over omdat ze soms urenlang moeten reizen "voor een zorgafspraak van vijf minuten". Als gevolg daarvan krijgen deze ouderen volgens de ANBO niet de juiste zorg.
Het maakt de bond niet uit hoe het probleem wordt opgelost, "als het maar wordt opgelost". De zegsvrouw noemt als voorbeeld het inzetten van busjes die ouderen naar een ov-knooppunt brengen. "Hierover gaan wij zeker vragen stellen bij de provincies en gemeenten", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.
33 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israƫl erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
19 uur geleden