ANBO: minder bushaltes is een slechte ontwikkeling voor ouderen
WOERDEN (ANP) - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) vindt het afnemen van het aantal bushaltes een "slechte ontwikkeling". Dit laat een woordvoerster weten na berichtgeving van onderzoeksplatform Pointer van KRO-NCRV dat er in vijf jaar tijd 527 bushaltes zijn verdwenen.
De ANBO vindt het er "veel" voor vijf jaar. "Juist met het oog op ouderen die langer zelfstandig kunnen leven, zijn er goede voorzieningen nodig. Het ziekenhuis en winkels moeten goed bereikbaar zijn." De woordvoerster hoort vaak dat mensen denken dat ouderen wel met iemand mee kunnen rijden, maar dat is volgens haar "lang niet altijd het geval".
Volgens de bond slaan ouderen daarnaast hun afspraken over omdat ze soms urenlang moeten reizen "voor een zorgafspraak van vijf minuten". Als gevolg daarvan krijgen deze ouderen volgens de ANBO niet de juiste zorg.
Het maakt de bond niet uit hoe het probleem wordt opgelost, "als het maar wordt opgelost". De zegsvrouw noemt als voorbeeld het inzetten van busjes die ouderen naar een ov-knooppunt brengen. "Hierover gaan wij zeker vragen stellen bij de provincies en gemeenten", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Ye, die wereldwijd bekend werd als Kanye West, komt op zaterdag 6 juni naar Nederland voor een eenmalige show in het GelreDome in Arnhem. Dat melden het GelreDome en concertorganisator J.Noah Live dinsdag. Het optreden is zijn eerste Europese concert sinds 2014 en zijn eerste optreden in Nederland sinds 2013.
57 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - In rivieren, meren, sloten en kanalen zitten steeds meer nieuwe chemische stoffen. Van sommige stoffen zijn de concentraties zelfs hoger dan toegestaan. Dat is een probleem, want zulk oppervlaktewater wordt vaak gebruikt om drinkwater van te maken en de stoffen zijn moeilijk uit het water te filteren. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) doet daarom een oproep om de stoffen minder te lozen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam en expertisebureau over online misbruik Offlimits pleiten voor een wereldwijd verbod op zogeheten nudify-tools. Deze AI-tools maken het mogelijk om van gewone foto's seksueel getinte beelden te maken, zonder toestemming van de rechthebbende of de persoon op de foto.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.
5 uur geledenDEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.
13 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op CuraƧao, meldt het Nederlands Film Festival.
15 uur geleden