Anatomy of a Fall grote winnaar bij César Awards
PARIJS (ANP) - De film Anatomy of a Fall is vrijdagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de César Awards. De film werd onderscheiden met zes prijzen, waaronder die voor beste film. De César Awards, het Franse equivalent voor de Oscars, werden voor de 49e keer uitgereikt.
Het Franse rechtbankdrama won niet alleen de César voor beste film, ook Justine Triet won de prijs voor beste regisseur. Het was pas de tweede keer dat een vrouw die prijs won. De film kreeg verder de prijzen voor beste actrice voor Sandra Hüller, beste bijrol voor Swann Arlaud, beste montage en beste scenario.
Anatomy of a Fall gaat over een schrijfster die wordt verhoord over de dood van haar echtgenoot. Wanneer de man onder verdachte omstandigheden dood wordt aangetroffen, wordt zij aangemerkt als verdachte. Het is niet duidelijk of de man uit het raam is geduwd, gevallen of zelf is gesprongen. Tijdens de rechtszaak wordt ook duidelijk hoe gecompliceerd de relatie was.
De award voor beste acteur ging naar Arieh Worthalter voor zijn rol in The Goldman Case. De sciencefiction avonturenfilm The Animal Kingdom van regisseur Thomas Cailey was op voorhand de grootste kanshebber met twaalf nominaties. De film won vijf prijzen, waaronder die voor beste kostuums en beste cinematografie. Anatomy of a Fall was elf keer genomineerd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
4 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
21 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
22 uur geleden