Anatomy of a Fall grote winnaar bij César Awards
PARIJS (ANP) - De film Anatomy of a Fall is vrijdagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de César Awards. De film werd onderscheiden met zes prijzen, waaronder die voor beste film. De César Awards, het Franse equivalent voor de Oscars, werden voor de 49e keer uitgereikt.
Het Franse rechtbankdrama won niet alleen de César voor beste film, ook Justine Triet won de prijs voor beste regisseur. Het was pas de tweede keer dat een vrouw die prijs won. De film kreeg verder de prijzen voor beste actrice voor Sandra Hüller, beste bijrol voor Swann Arlaud, beste montage en beste scenario.
Anatomy of a Fall gaat over een schrijfster die wordt verhoord over de dood van haar echtgenoot. Wanneer de man onder verdachte omstandigheden dood wordt aangetroffen, wordt zij aangemerkt als verdachte. Het is niet duidelijk of de man uit het raam is geduwd, gevallen of zelf is gesprongen. Tijdens de rechtszaak wordt ook duidelijk hoe gecompliceerd de relatie was.
De award voor beste acteur ging naar Arieh Worthalter voor zijn rol in The Goldman Case. De sciencefiction avonturenfilm The Animal Kingdom van regisseur Thomas Cailey was op voorhand de grootste kanshebber met twaalf nominaties. De film won vijf prijzen, waaronder die voor beste kostuums en beste cinematografie. Anatomy of a Fall was elf keer genomineerd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
4 uur geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
5 uur geleden