Analyse: ruim helft gebouwen in Gaza is beschadigd of vernield
GAZA-STAD (ANP) - Bijna vier maanden na het begin van de oorlog in de Gazastrook hebben de Israëlische strijdkrachten meer dan de helft van alle gebouwen in de kuststrook aan de Middellandse Zee beschadigd of vernield. Dat meldt de BBC, op basis van een analyse van satellietgegevens door de City University of New York en Oregon State University. Zij vergeleken oudere en huidige beelden om veranderingen in de hoogte of structuur van gebouwen te identificeren die op schade duiden.
Tussen de 144.000 en 175.000 gebouwen in de Gazastrook zijn beschadigd of vernield. Dat is tussen de 50 en 61 procent van alle gebouwen in het kustgebied. In de hele Gazastrook zijn woonwijken platgegooid, ooit drukke winkelstraten in puin gelegd, universiteiten verwoest en landbouwgrond verstoord, aldus de BBC.
Uit de beelden blijkt ook dat de bombardementen op de zuidelijke en centrale Gazastrook sinds begin december zijn geïntensiveerd. Vooral de zuidelijke stad Khan Younis, volgens Israël een bolwerk van Hamas, moest het de afgelopen weken ontgelden. Uit de analyse bleek dat ruim 38.000 of ruim 46 procent van de gebouwen daar inmiddels zijn vernield of beschadigd.
Volgens de VN zijn Gazanen massaal naar de stad Rafah gevlucht, aan de zuidgrens met Egypte. Ruim 1,3 miljoen mensen, meer dan de helft van de ongeveer 2,3 miljoen inwoners van de Gazastrook, verblijven daar nu.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
1 minuut geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
11 uur geleden