Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Analyse: ruim helft gebouwen in Gaza is beschadigd of vernield

Analyse: ruim helft gebouwen in Gaza is beschadigd of vernield

GAZA-STAD (ANP) - Bijna vier maanden na het begin van de oorlog in de Gazastrook hebben de Israëlische strijdkrachten meer dan de helft van alle gebouwen in de kuststrook aan de Middellandse Zee beschadigd of vernield. Dat meldt de BBC, op basis van een analyse van satellietgegevens door de City University of New York en Oregon State University. Zij vergeleken oudere en huidige beelden om veranderingen in de hoogte of structuur van gebouwen te identificeren die op schade duiden.

Tussen de 144.000 en 175.000 gebouwen in de Gazastrook zijn beschadigd of vernield. Dat is tussen de 50 en 61 procent van alle gebouwen in het kustgebied. In de hele Gazastrook zijn woonwijken platgegooid, ooit drukke winkelstraten in puin gelegd, universiteiten verwoest en landbouwgrond verstoord, aldus de BBC.

Uit de beelden blijkt ook dat de bombardementen op de zuidelijke en centrale Gazastrook sinds begin december zijn geïntensiveerd. Vooral de zuidelijke stad Khan Younis, volgens Israël een bolwerk van Hamas, moest het de afgelopen weken ontgelden. Uit de analyse bleek dat ruim 38.000 of ruim 46 procent van de gebouwen daar inmiddels zijn vernield of beschadigd.

Volgens de VN zijn Gazanen massaal naar de stad Rafah gevlucht, aan de zuidgrens met Egypte. Ruim 1,3 miljoen mensen, meer dan de helft van de ongeveer 2,3 miljoen inwoners van de Gazastrook, verblijven daar nu.

Meer uit Buitenland

VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

43 minuten geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

45 minuten geleden
Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

5 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

5 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

6 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

9 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

10 uur geleden