Analyse: gameconsoles in VS mogelijk duurder door heffingen
NEW YORK (ANP) - De Japanse game- en entertainmentconcerns Nintendo en Sony gaan mogelijk de prijzen van hun spelcomputers verhogen in de Verenigde Staten. Volgens onderzoekers van Bloomberg Intelligence is dat een gevolg van de Amerikaanse importheffingen. Consumenten zouden volgens een van de scenario's tot 30 procent meer moeten betalen.
Dat zou betekenen dat de Nintendo Switch 2, die binnenkort verschijnt, in de VS bijna 590 dollar (omgerekend ongeveer 522 euro) gaat kosten. Nintendo adverteert op zijn website nu nog met een "door de fabrikant aanbevolen verkoopprijs" van 449,99 dollar. Voor een PlayStation 5-bundel, in combinatie met de game Astro Bot, gelden ongeveer dezelfde prijzen en verschillen.
Bloomberg Intelligence gaat uit van de prijsstijgingen omdat beide apparaten in China in elkaar worden gezet. Voor dat land geldt een heffing van 145 procent op goederen die naar de VS worden verzonden. Nintendo heeft ook productiecapaciteit in Vietnam, dat juist negentig dagen uitstel heeft gekregen van verhoogde invoerheffingen.
90-dagenpauze
In het scenario dat de Nintendo Switch 2 in prijs met 30 procent omhooggaat, gaan de onderzoekers uit van een heffing van 80 tot 90 procent. Toch zou Nintendo volgens Bloomberg Intelligence nog kunnen afzien van een prijsverhoging. Zo kan het concern gebruik maken van de 90-dagenpauze om de voorraad in de VS aan te vullen. Dat is zelfs al gaande: bijna de volledige productie van Nintendo's toeleverancier Hosiden is sinds begin dit jaar bestemd voor de VS.
Marktonderzoeker DFC Intelligence meldde eerder deze week dat de verkoop van de Switch 2 naar verwachting lager uitvalt door de importheffingen. Dat had te maken met eventuele prijsstijgingen, waardoor de consument zou wachten tot de spelcomputers weer wat goedkoper worden.
Langer wachten
Amerikaanse consumenten moeten hoe dan ook nog even wachten tot zij een bestelling kunnen plaatsen voor de Switch 2, die 5 juni uitkomt. Nintendo maakte onlangs nog bekend het begin van de periode van voorbestellingen in het land uit te stellen door de onzekerheid over de heffingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
47 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland roepen ondernemers met een WordPress-website op om "zo snel mogelijk" hun beveiliging te controleren. De werkgeversorganisaties doen dit naar aanleiding van een grote internationale politieactie deze week. Daarbij werd een belangrijk netwerk van cybercriminelen verstoord dat WordPress-websites misbruikt om malware te verspreiden onder bezoekers.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas is somberder over de resultaten dit jaar. Door onzekerheid over de economische gevolgen van oorlogen kijken consumenten kritischer naar de prijs. Daardoor stelt het bedrijf onder andere zijn verwachtingen over de winstgevendheid en omzet naar beneden bij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Duitse staat mag van Brussel een minderheidsbelang nemen in de Frans-Duitse wapenfabrikant KNDS, die onder meer Leopard 2-gevechtstanks maakt. De Europese Commissie heeft vanuit het mededingingsrecht geen bezwaar en keurt de verkoop goed.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipmaker Intel ging donderdag stevig omhoog op de beurzen in New York na uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president heeft Apple ingestemd om samen met Intel zijn chips te ontwerpen en te produceren in de Verenigde Staten. Trump gaf geen verdere details over de samenwerking. De Amerikaanse regering investeerde vorig jaar al miljarden in Intel om de chipproductie in eigen land te stimuleren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft vorig jaar meer brievenbussen weggehaald dan in eerdere jaren. Door heel Nederland verdwenen bijna achthonderd brievenbussen. De betrouwbaarheid van de postbezorging is daarnaast gelijk gebleven en lag in 2025 opnieuw ruim onder de wettelijke norm, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) donderdag in een jaarlijkse monitor van de post- en pakketmarkt.
2 uur geleden