Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Analyse: aantal aannemers hard gegroeid in coronatijd

Analyse: aantal aannemers hard gegroeid in coronatijd

AMSTERDAM (ANP) - Door de enorme kluswoede tijdens de coronalockdowns heeft Nederland er afgelopen jaren veel aannemersbedrijven bijgekregen. Volgens een analyse van dataspecialist BoldData telt Nederland nu meer dan 89.000 aannemers, bijna een derde meer dan begin 2020. Bijna al deze aannemers zijn zelfstandigen.

BoldData baseert zich onder meer op gegevens over inschrijvingen bij de Kamer van Koophandel (KVK). Daaruit komt naar voren dat het aantal aannemersbedrijven eerdere jaren al duidelijk toenam. Maar in 2019, het laatste jaar voor de pandemie, was volgens BoldData voor het eerst in jaren sprake van een lichte afname.

Doordat mensen in de coronatijd veel meer aan huis gekluisterd zaten, steeg de vraag naar verbouwingen en renovaties. Dit is al eerder in onderzoeken aan het licht gekomen. Aangezien een dure, verre vakantie er door corona vaak niet inzat hadden veel mensen ook meer geld over om hun huis eens goed aan te pakken.

In andere branches binnen de bouw zijn volgens BoldData vergelijkbare trends waar te nemen als bij de aannemers. Van elektricienbedrijven zijn er sinds het begin van de virusuitbraak bijvoorbeeld meer dan 2800 bijgekomen, wat neerkomt op een plus van dik een kwart. Ook van loodgietersondernemingen en dakbouwers kwamen er veel bij, met toenames van respectievelijk 17 en 21 procent. Bij schildersbedrijven constateert BoldData een stijging van 7 procent.

Meer uit Financieel

Philips verwacht schikking in VS rond slaapapneu van 288 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Philips zegt een principeovereenkomst te hebben gesloten met het Amerikaanse ministerie van Justitie in het onderzoek naar de slaapapneu-affaire. Naar verwachting betaalt het medisch-technologische concern 288 miljoen euro om een einde te maken aan een strafrechtelijk en civiel onderzoek naar de grote terugroepactie van slaapapneu-apparaten, meldt Philips bij zijn kwartaalcijfers.

41 minuten geleden
Noord-Korea ontkent verantwoordelijkheid voor Binance-hack

PYONGYANG (ANP/DPA) - Noord-Korea verwerpt Amerikaanse beschuldigingen dat het land verantwoordelijk is voor een cyberaanval waarbij voor naar schatting 6,3 miljard dollar (ruim 5,6 miljard euro) aan digitale activa werd buitgemaakt bij cryptobeurs Binance. Kim Yo-jong, de zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, noemde de beschuldiging een "ernstige politieke provocatie", meldde staatspersbureau KCNA.

51 minuten geleden
IEA: Europa start winter met laagste gasvoorraad in ruim 10 jaar

PARIJS (ANP) - Europa begint het winterse stookseizoen met de laagste aardgasvoorraden in meer dan tien jaar. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw verschenen rapport. Door die lage voorraden in Europa kan de krappe situatie op de wereldwijde gasmarkt tot ver in 2027 duren, aldus de onderzoekers.

1 uur geleden
Opnieuw minder panden getransformeerd tot woning

DEN HAAG (ANP) - Voor het vierde jaar op rij zijn er minder woningen ontstaan door bestaande panden als kantoren en winkels aan te passen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vorig jaar zijn er in totaal 6400 woningen ontstaan door het transformeren van panden. In 2024 waren dat er nog 7900, een daling van 19 procent.

1 uur geleden
Grote deurwaarders tekenen akkoord voor snellere schuldrust

UTRECHT (ANP) - Vijf grote kantoren voor gerechtsdeurwaarders zijn akkoord met afspraken die mensen met problematische schulden sneller duidelijkheid moeten geven. Ze beloven bij voorbaat akkoord te gaan met schuldregelingen. Dit zorgt voor rust bij mensen die aan een oplossing werken voor hun financiële problemen, is het idee.

2 uur geleden
Hoogste omzet en winst ooit voor Apple door sterke iPhone-verkoop

CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.

9 uur geleden
Wall Street sluit overwegend lager, techaandelen onder druk

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

9 uur geleden