Analyse: aantal aannemers hard gegroeid in coronatijd
AMSTERDAM (ANP) - Door de enorme kluswoede tijdens de coronalockdowns heeft Nederland er afgelopen jaren veel aannemersbedrijven bijgekregen. Volgens een analyse van dataspecialist BoldData telt Nederland nu meer dan 89.000 aannemers, bijna een derde meer dan begin 2020. Bijna al deze aannemers zijn zelfstandigen.
BoldData baseert zich onder meer op gegevens over inschrijvingen bij de Kamer van Koophandel (KVK). Daaruit komt naar voren dat het aantal aannemersbedrijven eerdere jaren al duidelijk toenam. Maar in 2019, het laatste jaar voor de pandemie, was volgens BoldData voor het eerst in jaren sprake van een lichte afname.
Doordat mensen in de coronatijd veel meer aan huis gekluisterd zaten, steeg de vraag naar verbouwingen en renovaties. Dit is al eerder in onderzoeken aan het licht gekomen. Aangezien een dure, verre vakantie er door corona vaak niet inzat hadden veel mensen ook meer geld over om hun huis eens goed aan te pakken.
In andere branches binnen de bouw zijn volgens BoldData vergelijkbare trends waar te nemen als bij de aannemers. Van elektricienbedrijven zijn er sinds het begin van de virusuitbraak bijvoorbeeld meer dan 2800 bijgekomen, wat neerkomt op een plus van dik een kwart. Ook van loodgietersondernemingen en dakbouwers kwamen er veel bij, met toenames van respectievelijk 17 en 21 procent. Bij schildersbedrijven constateert BoldData een stijging van 7 procent.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het tweede kwartaal hersteld van een krimp in het eerste kwartaal vanwege de oorlog tegen Iran. Dat blijkt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische Centraal Bureau voor de Statistiek.
6 uur geledenMONTEREY (ANP/BLOOMBERG) - De eerste volledig elektrische auto van Ferrari is voor 40 miljoen dollar geveild, omgerekend zo'n 35 miljoen euro. Daarmee is de Ferrari Luce de duurste nieuwe auto die ooit op een veiling is verkocht, ondanks de kritiek die de wagen kreeg.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India wil dat de productie van vloeibaar petroleumgas (lpg) in het land flink wordt verhoogd. Voor Indiase huishoudens is lpg een belangrijke brandstof om mee te koken, maar de import ervan raakte verstoord door de blokkade van de Straat van Hormuz. Daardoor kreeg het land te maken met een groot tekort aan lpg.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitse bedrijven hebben hun investeringen in de Verenigde Staten flink teruggeschroefd naar het laagste niveau in drie jaar. Dat komt volgens Reuters naar voren uit berekeningen van het Duitse Economisch Instituut (IW), die het persbureau heeft ingezien. Door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn bedrijven in de grootste economie van Europa terughoudender geworden.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Apple opgeroepen om geen geheugenchips van Chinese fabrikanten te kopen, meldt The Wall Street Journal. Dezelfde zakenkrant meldde onlangs dat het techbedrijf interesse heeft in chips van het Chinese CXMT.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
1 dag geleden