Analisten rekenen op lagere kwartaalwinst ING
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - ING heeft in het tweede kwartaal naar verwachting ruim een derde minder winst geboekt dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee lijkt het financiële concern de afzwakkende economische groei als gevolg van een energiecrisis, verstoringen in de industrie en hoge inflatie flink te voelen. Dit is althans waarop analisten in doorsnee rekenen. ING opent donderdagochtend de boeken over de voorbije maanden.
In het tweede kwartaal van vorig jaar wist ING zijn winst nog bijna te vervijfvoudigen tot een kleine 1,5 miljard euro. Toen profiteerde de bank sterk van het herstel van de economie na de eerdere coronadip. Wat ook meespeelde was dat ING vanwege de pandemie eerst heel veel geld opzij had gezet voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald. Vorig jaar bleek een deel van die voorzieningen niet meer nodig en kon het apart gezette geld vrijvallen, wat het resultaat extra opdreef.
Nu is de situatie precies omgekeerd. Analisten gaan er volgens navraag door persbureau Bloomberg van uit dat er juist weer honderden miljoenen euro's naar de stroppenpot moeten om mogelijke kredietverliezen op te vangen. Dat was ook al het geval in de eerste drie maanden van dit jaar. In die periode waarin de oorlog in Oekraïne uitbrak en de bank besloot geen nieuwe zaken meer te doen met Russische bedrijven, zag ING de kwartaalwinst ruimschoots halveren. Sindsdien is het leven voor klanten van de bank flink duurder geworden.
Daar staat tegenover dat de rentes op de financiële markten zijn opgelopen. De lage rente drukte de laatste jaren juist flink op het verdienmodel van banken en dat daar nu geleidelijk verandering in komt, is voor hen dus goed nieuws. De rente-inkomsten van ING zullen waarschijnlijk dus wat hoger uitkomen. De verwachting is alleen dat die stijging niet voldoende is om de hogere kredietvoorzieningen te compenseren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
17 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
19 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
20 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
22 uur geleden