Analisten: Exor goede en betrouwbare investeerder voor Philips
DEN HAAG (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips mag zijn handjes dichtknijpen met de grote investering van het gerenommeerde investeringsfonds Exor van de Agnelli-familie, de oprichters van autofabriek Fiat en eigenaren van voetbalclub Juventus. "Heel weinig mensen hebben nog vertrouwen in Philips door de crisis die het heeft gehad. Als dan zo’n gerenommeerd concern zoveel vertrouwen laat zien, is dat een enorme opsteker", zegt analist Jos Versteeg van InsingerGillissen. Ook volgens analisten van ING heeft Exor een "zeer goede" reputatie op het gebied van dit soort investeringen.
"Exor wil wel voor een dubbeltje op de eerste rij zitten", zegt Versteeg over het bedrijf, dat eveneens de grootste aandeelhouder is van sportwagenfabrikant Ferrari. De beurswaarde van Philips is de afgelopen twee jaar gehalveerd door onder meer problemen met slaapapneu-apparaten, waardoor de Italiaanse investeerder voor relatief weinig geld (ongeveer 2,6 miljard euro) 15 procent van de aandelen in Philips heeft kunnen kopen.
Met de miljarden die Exor in Philips steekt, had het aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijf ook kunnen investeren in zorgtechnologieconcerns die er beter voor staan. Versteeg: "Door de enorme reputatieschade van Philips is dit een opportunistische zet. Dan moet je wel veel vertrouwen hebben in topman Roy Jakobs. Maar zo krijg je voor een betrekkelijk lage prijs wel een flink belang in een bedrijf dat nog altijd goed op de wereldkaart staat."
Koerswijzigingen
Exor heeft zich in de ogen van Versteeg vooral bewezen door eerdere koerswijzigingen bij autofabrikant Fiat, dat nu onder het grotere autoconcern Stellantis valt. Ook bij Philips krijgt Exor door de overeenkomst een vinger in de pap, met de benoeming van één van de in totaal tien leden in de raad van commissarissen.
Versteeg verwacht dat Exor bij Philips niet direct uit is op serieuze koerswijzigingen. "Ze hebben duidelijk aangegeven dat ze vinden dat Philips op de goede weg is. Maar mocht het toch de verkeerde kant op gaan, zullen ze hun stem zeker laten horen." De voorzitter van de raad van commissarissen van Philips, Feike Sijbesma, heeft aangegeven goed naar de ideeën van de grootste aandeelhouder te gaan luisteren.
Het grootste risico voor Exor vormen volgens Versteeg de aanhoudende problemen met de niet helemaal veilige apparaten voor slaapapneupatiënten. Het overgrote deel daarvan is inmiddels vervangen, maar schadeclaims kunnen Philips nog veel geld kosten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben het afgelopen jaar het hoogste aantal nieuwe huizen gebouwd sinds in ieder geval 2012, het jaar dat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) begon met de meting. Het waren er 21.500, dat zijn er 2000 meer dan in 2024.
27 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
10 uur geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
11 uur geleden