Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Amtrak Joe' Biden pleit voor meer hogesnelheidstreinen in VS

'Amtrak Joe' Biden pleit voor meer hogesnelheidstreinen in VS

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft op een treinstation in Philadelphia een pleidooi gehouden voor verbetering van het openbaar vervoer en de realisering van meer hogesnelheidslijnen. Hij was vrijdag te gast bij spoorwegbedrijf Amtrak, dat zijn 50-jarige bestaan vierde, en vroeg aandacht voor zijn plannen voor de aanpak van de infrastructuur in de VS. Biden wil daarvoor 1,9 biljoen dollar uittrekken.

De Amerikaanse president werd door topman William J. Flynn voorgesteld als "misschien wel een van de trouwste klanten van Amtrak". Biden kreeg de bijnaam "Joe Amtrak" omdat hij jarenlang met de trein van zijn woonplaats Wilmington naar Washington reisde.

In een toespraak zei Biden dat het Amerikaanse transportsysteem toe is aan een "make-over". Snelle treinverbindingen, naar onder meer Chinees voorbeeld, zijn onderdeel van die metamorfose. "We liggen momenteel ver achter bij de rest van de wereld. En we moeten niet vergeten dat we concurreren met de rest van de wereld." Biden hoopt van het Congres toestemming te krijgen 80 miljard te investeren in de spoorwegen.

Meer uit Buitenland

Paus begroet honderdduizenden in Parijs tijdens rit pausmobiel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.

1 uur geleden
Premier Libanon waarschuwt VN voor vacuüm na vertrek VN-missie

NEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad veroordeelt Houthi-aanvallen op Saudi-Arabië

NEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.

2 uur geleden
ICC bereidt zich voor op meer sancties VS, gestopt met Microsoft

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).

4 uur geleden
EU maakt 6,6 miljard vrij voor militaire ondersteuning Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om 6,6 miljard euro vrij te maken voor militaire ondersteuning aan Oekraïne, meldt EU-buitenlandschef Kaja Kallas op X. Het geld komt vrij uit de Europese Vredesfaciliteit (EPF).

4 uur geleden
Internet verstoord in Tigray terwijl conflict voortduurt

MEKELLE (ANP/RTR/AFP) - Internet- en telefoonnetwerken in de Ethiopische regio Tigray zijn sinds donderdagavond verstoord. Deze week zijn er gevechten uitgebroken tussen de federale krijgsmacht en het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF). Het gaat om de ernstigste escalatie van geweld sinds een vredesakkoord in 2022.

5 uur geleden
Schrijver maakt geen kans meer op Franse prijs na AI-claims

PARIJS (ANP/AFP) - De Canadees-Haïtiaanse schrijver Thélyson Orélien maakt geen kans meer op de belangrijkste Franse literaire prijs na claims dat zijn genomineerde boek tot stand is gekomen met behulp van AI. De roman C'était ça ou mourir stond op de longlist voor de prijs.

5 uur geleden