Amsterdamse wethouder roept moslims op discriminatie te melden
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Touria Meliani vraagt Amsterdamse moslims die na de verkiezingsuitslag te maken krijgen met discriminatie daar melding van te maken. "We zeggen tegen al deze mensen die zich gediscrimineerd voelen: maak hier melding van, en als het verder gaat dan dat: doe aangifte", zo zei ze woensdagmiddag tijdens het mondelinge vragenuur in de raad.
De partijen PvdA, Lijst Ahmadi-Veldhuyzen, DENK en GroenLinks stelden vragen over de zorgen die er in de hoofdstad spelen over discriminatie na de verkiezingsuitslag. Meliani zei daarop dat de gemeente zich zeker zorgen maakt, en dat er binnenkort een plan van aanpak van moslimdiscriminatie wordt opgesteld.
"We zijn als stad heel duidelijk: niemand is uitgesloten en iedereen moet zichzelf kunnen zijn", zo zei de wethouder, die daarna ook een persoonlijk betoog hield. "Ik ben een Marokkaanse wethouder, ik ben moslima (...) ik ben hier, ik sta hier en ik ga nergens naartoe", zo klonk het. "Tegen al die jongeren met een migratieachtergrond in de stad wil ik zeggen: je hebt het recht om hier te zijn."
Extra maatregelen
Ook meldde burgemeester Femke Halsema na een vraag van PvdA-raadslid Fatihya Abdi contact op te nemen met de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om een beter beeld te krijgen van de veiligheid van moskeeën in Amsterdam. Zondag meldde moskee-organisatie Milli Görüs Nederland de beveiliging van haar gebedshuizen te hebben opgeschroefd, nadat PVV de grootste partij was geworden bij de Tweede Kamerverkiezing.
Halsema benadrukte dat dit ging om een landelijke actie, en dat de veiligheid van moskeeën in Amsterdam goed wordt gewaarborgd en het contact tussen Amsterdamse moskeeën en de politie en gemeente goed is. Bij andere moskeeën in de hoofdstad zijn vooralsnog geen extra maatregelen genomen, maar zij zijn wel alert op eventuele dreigingen, aldus de burgemeester.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
49 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
4 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
10 uur geleden