Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse wethouder roept moslims op discriminatie te melden

Amsterdamse wethouder roept moslims op discriminatie te melden

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Touria Meliani vraagt Amsterdamse moslims die na de verkiezingsuitslag te maken krijgen met discriminatie daar melding van te maken. "We zeggen tegen al deze mensen die zich gediscrimineerd voelen: maak hier melding van, en als het verder gaat dan dat: doe aangifte", zo zei ze woensdagmiddag tijdens het mondelinge vragenuur in de raad.

De partijen PvdA, Lijst Ahmadi-Veldhuyzen, DENK en GroenLinks stelden vragen over de zorgen die er in de hoofdstad spelen over discriminatie na de verkiezingsuitslag. Meliani zei daarop dat de gemeente zich zeker zorgen maakt, en dat er binnenkort een plan van aanpak van moslimdiscriminatie wordt opgesteld.

"We zijn als stad heel duidelijk: niemand is uitgesloten en iedereen moet zichzelf kunnen zijn", zo zei de wethouder, die daarna ook een persoonlijk betoog hield. "Ik ben een Marokkaanse wethouder, ik ben moslima (...) ik ben hier, ik sta hier en ik ga nergens naartoe", zo klonk het. "Tegen al die jongeren met een migratieachtergrond in de stad wil ik zeggen: je hebt het recht om hier te zijn."

Extra maatregelen

Ook meldde burgemeester Femke Halsema na een vraag van PvdA-raadslid Fatihya Abdi contact op te nemen met de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om een beter beeld te krijgen van de veiligheid van moskeeën in Amsterdam. Zondag meldde moskee-organisatie Milli Görüs Nederland de beveiliging van haar gebedshuizen te hebben opgeschroefd, nadat PVV de grootste partij was geworden bij de Tweede Kamerverkiezing.

Halsema benadrukte dat dit ging om een landelijke actie, en dat de veiligheid van moskeeën in Amsterdam goed wordt gewaarborgd en het contact tussen Amsterdamse moskeeën en de politie en gemeente goed is. Bij andere moskeeën in de hoofdstad zijn vooralsnog geen extra maatregelen genomen, maar zij zijn wel alert op eventuele dreigingen, aldus de burgemeester.

Meer uit Binnenland

WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

2 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

2 uur geleden
Vicevoorzitter VNG: uitspraken politici asielopvang gevaarlijk

HILVERSUM (ANP) - Mark Boumans, burgemeester van Doetinchem (VVD) en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), vindt de uitspraak van Ruben Brekelmans (VVD) over de opvang van asielzoekers "gevaarlijk", zei hij in het tv-programma Buitenhof. Hij vindt dit niet alleen van Brekelmans, maar ook van Kamerleden en fractievoorzitters van rechtsere partijen die "het land intrekken en zeggen dat de wet kennelijk niet geldt". Brekelmans zei eerder dat het aan gemeenten zelf is om te bepalen of ze wel of geen asielopvang willen.

3 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

4 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

4 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

5 uur geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

6 uur geleden