Amsterdamse wethouder roept moslims op discriminatie te melden
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Touria Meliani vraagt Amsterdamse moslims die na de verkiezingsuitslag te maken krijgen met discriminatie daar melding van te maken. "We zeggen tegen al deze mensen die zich gediscrimineerd voelen: maak hier melding van, en als het verder gaat dan dat: doe aangifte", zo zei ze woensdagmiddag tijdens het mondelinge vragenuur in de raad.
De partijen PvdA, Lijst Ahmadi-Veldhuyzen, DENK en GroenLinks stelden vragen over de zorgen die er in de hoofdstad spelen over discriminatie na de verkiezingsuitslag. Meliani zei daarop dat de gemeente zich zeker zorgen maakt, en dat er binnenkort een plan van aanpak van moslimdiscriminatie wordt opgesteld.
"We zijn als stad heel duidelijk: niemand is uitgesloten en iedereen moet zichzelf kunnen zijn", zo zei de wethouder, die daarna ook een persoonlijk betoog hield. "Ik ben een Marokkaanse wethouder, ik ben moslima (...) ik ben hier, ik sta hier en ik ga nergens naartoe", zo klonk het. "Tegen al die jongeren met een migratieachtergrond in de stad wil ik zeggen: je hebt het recht om hier te zijn."
Extra maatregelen
Ook meldde burgemeester Femke Halsema na een vraag van PvdA-raadslid Fatihya Abdi contact op te nemen met de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om een beter beeld te krijgen van de veiligheid van moskeeën in Amsterdam. Zondag meldde moskee-organisatie Milli Görüs Nederland de beveiliging van haar gebedshuizen te hebben opgeschroefd, nadat PVV de grootste partij was geworden bij de Tweede Kamerverkiezing.
Halsema benadrukte dat dit ging om een landelijke actie, en dat de veiligheid van moskeeën in Amsterdam goed wordt gewaarborgd en het contact tussen Amsterdamse moskeeën en de politie en gemeente goed is. Bij andere moskeeën in de hoofdstad zijn vooralsnog geen extra maatregelen genomen, maar zij zijn wel alert op eventuele dreigingen, aldus de burgemeester.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
6 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
9 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
13 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
13 uur geleden