
Amsterdamse wethouder Moorman wil Kamer in voor GroenLinks-PvdA
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse PvdA-wethouder Marjolein Moorman wil voor GroenLinks-PvdA de Tweede Kamer in. Zij heeft gesolliciteerd naar een plek op de kieslijst voor de verkiezingen van 29 oktober, vertelt zij in een interview met Het Parool.
De 51-jarige Moorman wordt al langer in verband gebracht met een overstap naar Den Haag, en zelfs genoemd als mogelijke politiek leider van de linkse combinatie. Die ambitie zegt zij nu niet te hebben. Frans Timmermans, die vorige week tot lijsttrekker werd gekozen, is "'echt beter dan ik", zegt zij.
Moorman benadrukt dat zij haar werk in Amsterdam niet zag als een opstapje naar de landelijke politiek. "Ik ben hier niet ingestapt om hogerop te komen, maar om dingen beter te maken voor mensen. Dat zou de essentie van politiek moeten zijn." Of zij daadwerkelijk op de lijst komt, is aan de kandidatencommissie, benadrukt zij.
Met haar ervaring als lokaal bestuurder hoopt Moorman te kunnen bijdragen aan een cultuuromslag in de Haagse politiek. "In de lokale politiek werk je gewoon samen aan oplossingen, ongeacht je partij", zegt zij. "Den Haag is te veel bezig met politieke profilering en te weinig met praktische verbeteringen. Dat is precies waarom ik daarheen ga: ik wil laten zien dat het ook anders kan."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het presidium van de Tweede Kamer stelt geen nader onderzoek in naar het lekken van vertrouwelijke informatie over de kwestie rond oud-voorzitter Khadija Arib. Dat heeft Kamervoorzitter Martin Bosma in een brief aan de leden laten weten. Daarin haalt hij wel hard uit naar twee voormalige leden van de ambtelijke top van de Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA wil nog niet zeggen of het de asielwet van het kabinet voor een tweestatusstelsel in deze vorm gaat steunen. Partijleider Henri Bontenbal vindt de wetsbehandeling ondermaats, en vreest grote problemen in de uitvoering. "Door de krakkemikkige wetsbehandeling zitten we nu met deze heel fundamentele vragen in het slotdebat."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Justitie) erkent dat de asielwetten die het kabinet door de Tweede Kamer wil loodsen kunnen leiden tot "een korte piek" in de belasting van de rechtspraak. Hoelang zo'n piek mogelijk duurt, kan hij desgevraagd niet zeggen. Maar op de langere termijn zullen de wetten juist tot minder druk op de rechtspraak leiden, denkt hij.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitters van GroenLinks en PvdA schrijven in een wekelijkse ledenmail dat leden zaterdag tekortschoten tijdens het partijcongres, doordat mensen met een andere mening werden uitgejoeld. Het debat over een volledige stop van wapenleveranties aan Israël verliep niet altijd respectvol, aldus voorzitters Esther-Mirjam Sent en Katinka Eikelenboom.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat CDA-leider Henri Bontenbal kan leven met strengere regels voor gezinshereniging van statushouders, stuit op kritiek van andere oppositiepartijen. Het gaat hier over de wet die asielzoekers opdeelt in twee groepen, waarvan er één minder rechten krijgt. Gezinsleden van een vluchteling uit die groep moeten twee jaar wachten met nareizen nadat diegene een verblijfsvergunning heeft gekregen. Dat vindt Don Ceder (ChristenUnie) niet passen bij "gezinspartij" CDA.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telegraaf-columnist en oud-minister Ronald Plasterk (PvdA) zegt zijn partijlidmaatschap op. In de krant schrijft hij dat hij zich niet langer kan vinden in het Israël-standpunt van de PvdA. De motie van Kamerlid Kati Piri (GroenLinks-PvdA), waarin het kabinet werd opgeroepen een volledig wapenembargo in te stellen tegen Israël, was voor Plasterk de spreekwoordelijke druppel. Een embargo zou inhouden dat Nederland geen onderdelen meer levert aan de Iron Dome-luchtverdediging.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er moeten meer maatregelen komen tegen Israël nu de EU heeft vastgesteld dat het land het associatieakkoord schendt in Gaza. Dat vindt een meerderheid van de Tweede Kamer, bleek donderdag in een debat. Over welke stappen er nu genomen moeten worden verschillen de partijen van mening.
18 uur geleden