Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse VVD wil dat 'het gezag weer de baas is op straat'

Amsterdamse VVD wil dat 'het gezag weer de baas is op straat'

AMSTERDAM (ANP) - "Het gezag moet weer de baas zijn op straat", zei fractievoorzitter Daan Wijnants van de VVD tijdens het Amsterdamse spoeddebat. "We kunnen niet op de oude voet door. Een nieuwe koers is noodzakelijk. Onze vrije en open samenleving is het waard."

Wijnants vroeg in het debat over het geweld rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv onder meer aan burgemeester Femke Halsema of ze het vertrouwen heeft en zichzelf in staat ziet de rust in de stad te herstellen. Ook verzocht hij Halsema of ze de dreigingsanalyse wil delen van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

"Als de stad er niet in slaagt de meest bedreigde minderheden te beschermen, dan is niemand vrij", zei de VVD'er. "We spreken vaak over verbinden en de-escaleren. Maar hoe gaan we om met mensen die dat niet willen? Is verbinden en de-escaleren dan nog het antwoord?" Volgens Wijnants is de "waarheid dat er in Amsterdam groepen zijn die de Nederlandse waarden afwijzen". Hij had het over filmpjes met "Arabisch sprekende jongeren" die Israëlische voetbalsupporters te lijf gingen.

Verwijten gemeentefracties

De fractievoorzitter noemde het "een wonder dat er niemand is overleden, dat de zwaarste verwonding een gebroken been is". Ook veroordeelde hij misdragingen van Maccabi-supporters.

Wijnants kreeg van meerdere partijen het verwijt dat hij op sociale media de schuld van de gewelddadigheden te snel bij het linkse stadsbestuur zou hebben gelegd. Ook zou hij volgens de partijen te snel conclusies trekken dat "Arabisch sprekende jongeren" verantwoordelijk zouden zijn voor het geweld in de stad. "U maakt die jongeren bij voorbaat een schuldige, een dader", zei PvdA-fractievoorzitter Lian Heinhuis. "Je zet een hele groep weg op basis van individuen", zei ook Sheher Khan van DENK.

Meer uit Politiek

Eerste overleg Letschert met leiders D66, CDA en VVD begonnen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.

1 uur geleden
Kabinet besteedt 750.000 euro aan Holocaustles middelbare school

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.

2 uur geleden
Formerende partijen praten zondag en maandag op De Zwaluwenberg

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsformatie wordt zondag en maandag voortgezet op het landgoed De Zwaluwenberg bij Hilversum. Het is de bedoeling om daar "meters te maken", laat een ingewijde weten na berichtgeving in De Telegraaf. De Zwaluwenberg is in het verleden al vaker gebruikt voor kabinetsformaties.

2 uur geleden
Kabinet wil meer woningen voor verwarde personen, onduidelijk hoe

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil meer passende woningen realiseren voor mensen met verward gedrag, maar zegt niet hoe. Dat blijkt uit een brief van ministers Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB), Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid, VVD) en staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD) aan de Tweede Kamer. Hoeveel woningen erbij moeten komen, waar deze moeten komen of wanneer ze gebouwd kunnen worden, is onduidelijk.

2 uur geleden
Kabinet sluit nieuwe medische evacuatie uit Gaza niet uit

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit een nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza niet uit. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) geeft de Tweede Kamer daar volgende maand duidelijkheid over. Verder wilde hij geen toezeggingen doen, ondanks aandringen van Kamerleden.

3 uur geleden
JA21 oogst verbazing na opmerking 'emo-populisme' Groningen-debat

DEN HAAG (ANP) - JA21-Kamerlid Ranjith Clemminck kwam onder vuur te liggen in een debat over de aardbevingsproblematiek in Groningen. Het nieuwe Kamerlid zei dat "emo-populisme het debat gegijzeld houdt". Die woorden leidden tot verbazing en boosheid bij andere partijen.

3 uur geleden
Kabinet maakt dit jaar nog extra geld vrij voor hulp aan Soedan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar maakt het demissionaire kabinet nog eens 5 miljoen euro vrij om de humanitaire nood te lenigen in Soedan. Staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) kwam daarmee de Tweede Kamer tegemoet, die om extra steun had gevraagd.

20 uur geleden