Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse VVD wil dat 'het gezag weer de baas is op straat'

Amsterdamse VVD wil dat 'het gezag weer de baas is op straat'

AMSTERDAM (ANP) - "Het gezag moet weer de baas zijn op straat", zei fractievoorzitter Daan Wijnants van de VVD tijdens het Amsterdamse spoeddebat. "We kunnen niet op de oude voet door. Een nieuwe koers is noodzakelijk. Onze vrije en open samenleving is het waard."

Wijnants vroeg in het debat over het geweld rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv onder meer aan burgemeester Femke Halsema of ze het vertrouwen heeft en zichzelf in staat ziet de rust in de stad te herstellen. Ook verzocht hij Halsema of ze de dreigingsanalyse wil delen van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

"Als de stad er niet in slaagt de meest bedreigde minderheden te beschermen, dan is niemand vrij", zei de VVD'er. "We spreken vaak over verbinden en de-escaleren. Maar hoe gaan we om met mensen die dat niet willen? Is verbinden en de-escaleren dan nog het antwoord?" Volgens Wijnants is de "waarheid dat er in Amsterdam groepen zijn die de Nederlandse waarden afwijzen". Hij had het over filmpjes met "Arabisch sprekende jongeren" die Israëlische voetbalsupporters te lijf gingen.

Verwijten gemeentefracties

De fractievoorzitter noemde het "een wonder dat er niemand is overleden, dat de zwaarste verwonding een gebroken been is". Ook veroordeelde hij misdragingen van Maccabi-supporters.

Wijnants kreeg van meerdere partijen het verwijt dat hij op sociale media de schuld van de gewelddadigheden te snel bij het linkse stadsbestuur zou hebben gelegd. Ook zou hij volgens de partijen te snel conclusies trekken dat "Arabisch sprekende jongeren" verantwoordelijk zouden zijn voor het geweld in de stad. "U maakt die jongeren bij voorbaat een schuldige, een dader", zei PvdA-fractievoorzitter Lian Heinhuis. "Je zet een hele groep weg op basis van individuen", zei ook Sheher Khan van DENK.

Meer uit Politiek

Nederland loopt weg bij IMF-vergadering om Russische speech

BANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.

3 uur geleden
Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

ROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."

20 uur geleden
Yeşilgöz ziet rechtse steun voor belastingplan nog steeds zitten

DEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.

21 uur geleden
Kabinet wil infrastructuur weer op orde brengen met 18 miljard

DEN HAAG (ANP) - Om de basis van de infrastructuur weer op orde te krijgen, steekt het kabinet 18 miljard euro extra in onderhoud en vernieuwing van wegen, bruggen, spoor en waterwerken. Behoud en veiligheid staan voorop in de keuzes die zijn gemaakt. Een groot aantal infrastructurele projecten wordt gepauzeerd.

22 uur geleden
Van Weel hoopt op aangifte Albert Heijn na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel hoopt dat Albert Heijn alsnog aangifte doet van een vermoedelijke hackpoging begin deze week. Donderdagavond werd bekend dat het supermarktbedrijf, dat nog altijd kampt met de naweeën van het beveiligingsincident, dat nog niet heeft gedaan. Het bedrijf heeft ook nog niet verteld wat er precies is voorgevallen.

1 dag geleden
Steun van SGP voor begroting verder weg na motie van afkeuring

DEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.

1 dag geleden
JA21 niet dichter bij kabinet na gesprek over asiel met minister

DEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."

1 dag geleden