Amsterdamse vuurwerkshows afgelast vanwege storm
AMSTERDAM (ANP) - De vuurwerkshows die in Amsterdam gepland stonden, gaan niet door vanwege de harde wind. Dat heeft de gemeente bekendgemaakt. "Vuurwerk afsteken kan tot onveilige situaties leiden, omdat de harde wind het vuurwerk kan wegblazen met gevaar voor de toeschouwers en de omgeving."
Het gaat om de vuurwerkshows aan de Sloterplas, IJburg, Weesp en het Nelson Mandelapark. Twee lichtshows op het Museumplein kunnen wel doorgaan. Het gaat om een kindershow, die om 18.45 uur begint, en een grote lichtshow met live muziek om 22.30 uur. Op het plein wordt met een grote klok vanaf 23.50 uur naar het nieuwe jaar afgeteld. Dat is live te volgen via RTL vanaf 23.55 uur.
Het KNMI heeft tijdens de jaarwisseling code geel afgekondigd voor Noord-Holland en het Waddengebied vanwege zware windstoten.
Ook andere evenementen rond de jaarwisseling zijn afgelast om de harde wind. Zo zijn de jaarlijkse vreugdevuren op de stranden in Scheveningen en Duindorp in Den Haag uit voorzorg maandag al aangestoken, en gaan meerdere nieuwjaarsduiken op 1 januari niet door.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens de ANWB zaterdag druk op de wegen in de vakantielanden, met zowel terugkerend als vertrekkend verkeer. Begin van de middag zijn de files op veel plaatsen nog eens toegenomen.
14 uur geleden