Amsterdamse vuurwerkshows afgelast vanwege storm
AMSTERDAM (ANP) - De vuurwerkshows die in Amsterdam gepland stonden, gaan niet door vanwege de harde wind. Dat heeft de gemeente bekendgemaakt. "Vuurwerk afsteken kan tot onveilige situaties leiden, omdat de harde wind het vuurwerk kan wegblazen met gevaar voor de toeschouwers en de omgeving."
Het gaat om de vuurwerkshows aan de Sloterplas, IJburg, Weesp en het Nelson Mandelapark. Twee lichtshows op het Museumplein kunnen wel doorgaan. Het gaat om een kindershow, die om 18.45 uur begint, en een grote lichtshow met live muziek om 22.30 uur. Op het plein wordt met een grote klok vanaf 23.50 uur naar het nieuwe jaar afgeteld. Dat is live te volgen via RTL vanaf 23.55 uur.
Het KNMI heeft tijdens de jaarwisseling code geel afgekondigd voor Noord-Holland en het Waddengebied vanwege zware windstoten.
Ook andere evenementen rond de jaarwisseling zijn afgelast om de harde wind. Zo zijn de jaarlijkse vreugdevuren op de stranden in Scheveningen en Duindorp in Den Haag uit voorzorg maandag al aangestoken, en gaan meerdere nieuwjaarsduiken op 1 januari niet door.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
18 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
21 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
23 uur geleden