Amsterdamse vuurwerkshows afgelast vanwege storm
AMSTERDAM (ANP) - De vuurwerkshows die in Amsterdam gepland stonden, gaan niet door vanwege de harde wind. Dat heeft de gemeente bekendgemaakt. "Vuurwerk afsteken kan tot onveilige situaties leiden, omdat de harde wind het vuurwerk kan wegblazen met gevaar voor de toeschouwers en de omgeving."
Het gaat om de vuurwerkshows aan de Sloterplas, IJburg, Weesp en het Nelson Mandelapark. Twee lichtshows op het Museumplein kunnen wel doorgaan. Het gaat om een kindershow, die om 18.45 uur begint, en een grote lichtshow met live muziek om 22.30 uur. Op het plein wordt met een grote klok vanaf 23.50 uur naar het nieuwe jaar afgeteld. Dat is live te volgen via RTL vanaf 23.55 uur.
Het KNMI heeft tijdens de jaarwisseling code geel afgekondigd voor Noord-Holland en het Waddengebied vanwege zware windstoten.
Ook andere evenementen rond de jaarwisseling zijn afgelast om de harde wind. Zo zijn de jaarlijkse vreugdevuren op de stranden in Scheveningen en Duindorp in Den Haag uit voorzorg maandag al aangestoken, en gaan meerdere nieuwjaarsduiken op 1 januari niet door.
Meer uit Binnenland
AXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft de 14-jarige Nour, vermoedelijk doodgestoken door haar moeder, op 20 april gevonden op diens bed. Het meisje was met tape vastgebonden aan haar enkels en haar polsen. Ook ter hoogte van haar nek en mond was tape aangebracht. Dit zei het Openbaar Ministerie woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de zaak tegen de moeder, de 59-jarige Fouzia R., bij de rechtbank in Roermond.
3 uur geledenVOGELWAARDE (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde beging eerder al "meerdere malen grove verkeersovertredingen". Volgens de rechtbank ging de man, die is geboren in Litouwen, "keer op keer" in de fout en bracht hij daarbij andere verkeersdeelnemers in gevaar. De verdachte heeft "kennelijk weinig zelfinzicht" in zijn rijgedrag, staat in een woensdag gepubliceerd verslag van de raadkamer van de rechtbank.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers van de NS zijn in het eerste halfjaar iets vaker te laat op hun bestemming aangekomen. Dat meldt de spoorvervoerder bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. De NS kampte onder meer met overlast van zomerhitte, het winterweer in januari en een aantal grote verstoringen aan de infrastructuur.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft twee van de vijf pluimveehouders die hun vergunning dreigen kwijt te raken opgedragen minder kippen te gaan houden. Volgens de provincie lopen op deze twee bedrijven veel meer dieren rond dan is toegestaan. Brabant wil daarom een zogenoemde last onder dwangsom opleggen, om met een dreigende boete de boeren te dwingen zich aan de maximale aantallen te houden.
3 uur geleden