Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse studenten demonstreren voor fysiek onderwijs

Amsterdamse studenten demonstreren voor fysiek onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n honderd studenten zijn vrijdagmiddag samengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te demonstreren voor fysiek onderwijs. Ze maken zich zorgen over de onderwijskwaliteit door alle onlinelessen sinds het uitbreken van de coronacrisis.

"Investeer in studenten" en "Ik wil naar school" is er op meegebrachte vlaggen en borden te lezen. De demonstranten luisteren op 1,5 meter van elkaar met mondkapjes op naar toespraken van vakbonden, studenten en docenten. Studenten buiten Amsterdam volgen de demonstratie online, in verband met de aangescherpte coronamaatregelen.

"Een haperend gesprek via Zoom of een vraag in een chat haalt het niet bij het spreken van je docent of een diepe discussie na de les", aldus studentenbakbond LSVb. "Veel studenten kunnen zich niet concentreren op hun kleine studentenkamer en missen kwaliteit. Veilig fysiek onderwijs is mogelijk en we hebben creatieve oplossingen."

Evenementensector

De studenten vragen de regering geld waardoor universiteiten bijvoorbeeld theaters, concertzalen, en evenementlocaties kunnen huren waar coronaproof fysiek onderwijs gegeven kan worden. "Een win-winactie, gezien zowel de culturele- als de evenementensector hiermee ondersteund kan worden", zeggen ze.

Door de coronamaatregelen vindt volgens de LSVb nu nog maar 10 tot 30 procent van het onderwijs op locatie plaats.

Meer uit Binnenland

Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

5 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

7 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

9 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

10 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

10 uur geleden
Zwemseizoen in open wateren begint met tientallen waarschuwingen

DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.

10 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

11 uur geleden