Amsterdamse SP: waarom kon wedstrijd niet geschrapt worden?
AMSTERDAM (ANP) - Waarom is de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv afgelopen donderdag niet verboden, of benaderd als hoogrisicowedstrijd? Dat vroeg de Amsterdamse SP-leider Remine Alberts dinsdagmiddag aan burgemeester Femke Halsema tijdens het spoeddebat.
"Maccabi-supporters hebben in Athene ook al eens voor grote ongeregeldheden gezorgd. Er had dus een bel moeten gaan rinkelen", aldus Alberts. Uit het maandagavond bekendgemaakte feitenrelaas over de gebeurtenissen bleek dat het schrappen van de wedstrijd "juridisch niet haalbaar was". Alberts vroeg zich af waarom dat niet terzijde is geschoven, net als de analyse van de NCTV, dat er "geen concrete dreiging" zou zijn.
Ook vroeg de SP'er om een toelichting hoe de driehoek kijkt naar de verschillende leuzen die de Israëlische voetbalsupporters hebben gescandeerd. "Dat was niet van 'hup Maccabi', nee, er kwamen de meest verschrikkelijke dingen voorbij." Volgens Alberts was het "allang bekend dat het hommeles ging worden" en dat Amsterdam "met de gebakken peren" zou komen te zitten.
Meer uit Politiek
WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
1 dag geleden