Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse SP: waarom kon wedstrijd niet geschrapt worden?

Amsterdamse SP: waarom kon wedstrijd niet geschrapt worden?

AMSTERDAM (ANP) - Waarom is de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv afgelopen donderdag niet verboden, of benaderd als hoogrisicowedstrijd? Dat vroeg de Amsterdamse SP-leider Remine Alberts dinsdagmiddag aan burgemeester Femke Halsema tijdens het spoeddebat.

"Maccabi-supporters hebben in Athene ook al eens voor grote ongeregeldheden gezorgd. Er had dus een bel moeten gaan rinkelen", aldus Alberts. Uit het maandagavond bekendgemaakte feitenrelaas over de gebeurtenissen bleek dat het schrappen van de wedstrijd "juridisch niet haalbaar was". Alberts vroeg zich af waarom dat niet terzijde is geschoven, net als de analyse van de NCTV, dat er "geen concrete dreiging" zou zijn.

Ook vroeg de SP'er om een toelichting hoe de driehoek kijkt naar de verschillende leuzen die de Israëlische voetbalsupporters hebben gescandeerd. "Dat was niet van 'hup Maccabi', nee, er kwamen de meest verschrikkelijke dingen voorbij." Volgens Alberts was het "allang bekend dat het hommeles ging worden" en dat Amsterdam "met de gebakken peren" zou komen te zitten.

Meer uit Politiek

Ouwehand zegt interview met Tubantia op Universiteit Twente af

DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker van Partij voor de Dieren Esther Ouwehand heeft een interview met De Twentsche Courant Tubantia op de Universiteit Twente in Enschede afgezegd. Zij zou daar vrijdag aanschuiven in een reeks waar veel lijsttrekkers langskomen.

54 minuten geleden
Schoof noemt maatregel Nexperia gevolg 'wanbestuur CEO'

BRUSSEL (ANP) - De maatregelen die Nederland tegen chipmaker Nexperia heeft genomen, gaan over "het wanbestuur van de CEO, en zijn geen maatregelen tegen China", zei demissionair premier Dick Schoof voor de EU-top in Brussel.

1 uur geleden
Jetten wil alleen met VVD als niet wordt bezuinigd op onderwijs

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat alleen samen met de VVD in een coalitie als er niet wordt bezuinigd op onderwijs, zegt partijleider Rob Jetten in RTL Nieuws. De VVD wil 1,5 miljard euro minder uitgeven aan onderwijs. Volgens het Centraal Planbureau (CPB) pakken de plannen van de VVD slecht uit voor leerlingen met een achterstand, mbo'ers en het "menselijk kapitaal" op de arbeidsmarkt.

1 uur geleden
Bontenbal 'baalt' van eigen uitspraak over homoseksuele leerlingen

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal "baalt" naar eigen zeggen van de uitspraken die hij deed in Nieuwsuur over homoseksuele leerlingen op reformatorische scholen. Te gast bij Nieuwsuur kreeg Bontenbal dinsdag een filmpje te zien van een oud-leerling van een reformatorische school die vertelde dat hij wel uit de kast mocht komen, maar dat eigenlijk niet in de praktijk mocht brengen.

13 uur geleden
Van Weel: tijd dringt voor fase 2 van Gaza-plan

AMMAN (ANP) - Er moet snel overeenstemming komen over fase twee van het Amerikaanse vredesplan voor Gaza. "Deze periode moet niet te lang duren", zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) na een bezoek aan een centrum in Jordanië waar Palestijnse agenten worden getraind.

17 uur geleden
Timmermans spoort vrijwilligers aan: kunnen PVV nog inhalen

AMSTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-lijsttrekker Frans Timmermans heeft vrijwilligers in Amsterdam aangemoedigd om nog zo zichtbaar mogelijk te zijn om zo de PVV nog in te halen bij de verkiezingen. "Ik geloof dat wij nog de grootste partij kunnen worden."

19 uur geleden
Meeste niet-bezorgde stempassen alsnog bij kiezers afgeleverd

DEN HAAG (ANP) - Een week voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn de meeste problemen met niet-bezorgde stempassen opgelost of zijn de stempassen onderweg. Dat melden PostNL en de gemeenten waar kiezers meldden dat ze geen kaart hadden ontvangen.

22 uur geleden