Amsterdamse scholen blijven open ondanks bedreigingen
AMSTERDAM (ANP) - Ruim twintig Amsterdamse scholen die de afgelopen dagen bedreigingen ontvingen, hebben donderdag besloten om open te blijven. Dat is gebeurd in overleg met de politie en het OM, zo laten onderwijswethouder Marjolein Moorman en de schoolbesturen weten in een verklaring. "We willen en kunnen niet zwichten voor onacceptabel gedrag dat het geven van goed onderwijs in de weg staat."
De Amsterdamse driehoek, die bestaat uit burgemeester, Openbaar Ministerie en politie, meldde eerder op de dag dat enkele scholen, verspreid over de hoofdstad, op sociale media zijn genoemd als doelwit van een schietpartij. Er zijn echter geen aanwijzingen voor een reële dreiging.
De schoolbesturen melden nu dat het om ruim twintig scholen gaat, en dat er ook elders in het land vergelijkbare dreigingen zijn binnengekomen. Dat zorgde voor onrust en spanning op de scholen, wat invloed had op het geven van goed onderwijs en het afleggen van de eindexamens, zo staat in de verklaring. "Wij vinden deze nadelige effecten voor onze leerlingen, ouders en medewerkers onacceptabel. Scholen horen een veilige en fijne plek te zijn."
Eventuele sluitingen
Als er een specifieke aanleiding is, kan een school in overleg met de politie toch besluiten om dicht te gaan, zo wordt verder gemeld. Binnen de scholen wordt er extra aandacht besteed aan de situatie, bijvoorbeeld in lessen en gesprekken met leerlingen. Ook worden er waar nodig extra veiligheidsmaatregelen genomen, zoals een strenger deurbeleid.
De politie kreeg nieuwe meldingen van bedreigingen na een dreigement aan het adres van Spinoza20first in Amsterdam-Oost, dat dinsdagavond via Snapchat werd verspreid. Om die reden werd woensdagmiddag een 14-jarige Amsterdamse jongen aangehouden. Er zijn vooralsnog geen andere verdachten aangehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
2 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet zorgen dat er nog dit jaar nieuwe stikstofwetten komen om Nederland van het stikstofslot te halen. Dat is volgens VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen nodig. In die wet moeten wat haar betreft harde doelen staan voor het verminderen van de stikstofuitstoot in 2030.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De senatoren van de PVV blijven loyaal aan de partij. Over die vraag heeft fractieleider Alexander van Hattem na het vertrek van zeven Tweede Kamerleden ook "geen seconde twijfel" gehad. "We blijven gewoon vierkant achter Geert staan", zegt hij na berichtgeving van RTL Nieuws.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - Premier Dick Schoof hoopt dat de hoogopgelopen ruzie tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland berust op een misverstand. De Amerikaanse president Donald Trump zou de Europese verkenningsmissie naar het eiland volgens meerdere media per abuis hebben opgevat als bedoeld om Groenland tegen de VS te verdedigen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
6 uur geleden