
Amsterdamse raadsleden in mei naar Nationaal Holocaustmuseum
AMSTERDAM (ANP) - Leden van de Amsterdamse gemeenteraad gaan dinsdagavond 21 mei op bezoek bij het Nationaal Holocaustmuseum, meldt de gemeente donderdag. Het bezoek was een voorstel van raadslid Itay Garmy (Volt) tijdens een commissiedebat Algemene Zaken naar aanleiding van de demonstraties bij de opening van het museum vorige maand.
Garmy is Joods en was zelf aanwezig bij de opening. Hij zei op X dat er bij de museumopening de "meest debiele dingen geroepen worden tegen elke bezoeker die langsloopt om stil te staan bij de Holocaust" en noemde dat "volslagen idioot". In de daaropvolgende vergadering stelde hij daarom een werkbezoek van de raadsleden naar het museum voor, waar onder anderen burgemeester Femke Halsema positief op reageerde.
Er werd gedemonstreerd bij de opening van het museum op 10 maart tegen de aanwezigheid van de Israƫlische president Isaac Herzog, om de oorlog in Gaza. De demonstraties kwamen de Amsterdamse driehoek op kritiek te staan, onder meer omdat deze te dicht in de buurt van de openingsceremonie en het museum zouden zijn geweest.
Halsema zei achteraf dat het geluid van de demonstraties luid en dichtbij was, "maar niet te dichtbij". Voor zover bekend zijn er bij het Openbaar Ministerie geen meldingen binnengekomen van strafbare uitingen.
Meer uit Binnenland
INDIO (ANP) - De Nederlandse acts Joost, zoals Joost Klein ook wel wordt genoemd, en Armin van Buuren staan op het affiche voor de komende editie van het Amerikaanse festival Coachella. Dat blijkt uit de line-up die het festival heeft gepubliceerd. Het festival vindt volgend jaar plaats van 10 tot en met 12 april en van 17 tot en met 19 april.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse burgemeester Jan van Zanen hoopt dat Prinsjesdag een stimulans is voor mensen om weer wat meer vertrouwen te krijgen in de politiek. Uit een prinsjesdagonderzoek van Ipsos I&O in opdracht van de NOS blijkt dat een groot deel van de kiezers weinig vertrouwen heeft in de landelijke politiek. Van Zanen denkt dat Prinsjesdag juist een "stimulans is om het feest van de democratie te vieren."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vanaf Rotterdam The Hague Airport (RTHA) is een vliegtuig richting de Syrische hoofdstad Damascus vertrokken met aan boord 84 volwassenen en kinderen met de Syrische nationaliteit die de afgelopen jaren in Nederland verbleven. Dat meldt het ministerie van Asiel en Migratie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In IJmuiden is maandagavond een uur lang windkracht 9 gemeten. Daarmee is de eerste herfststorm volgens Weeronline een feit. Het is de derde storm van het jaar; op nieuwjaarsdag en 6 januari kwam het ook tot een storm.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal rijden dinsdag de hele ochtend veel minder treinen door een defecte bovenleiding, meldt de NS. ProRail laat weten dat er maandagmiddag een stuk plastic in de bovenleiding is gewaaid. De bedoeling was om dat er in de nacht uit te halen, maar door de sterke wind lukte het niet om op deze hoogte te werken.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bobby Vylan van punkrapduo Bob Vylan heeft Doornroosje bedankt voor het laten doorgaan van hun optreden. Dat zei hij tijdens hun concert maandagavond in het Nijmeegse poppodium. Een medewerker van Doornroosje kwam hierbij op het podium en het publiek applaudisseerde.
12 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De politie in Noord-Holland heeft rond de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem een zevende arrestatie verricht. De persoon wordt verdacht van het plaatsen van "oproepen tot aanzetten tot geweld" op sociale media, meldt de politie. De identiteit en woonplaats van de verdachte zijn niet bekendgemaakt.
12 uur geleden