Amsterdamse raadsleden in mei naar Nationaal Holocaustmuseum
AMSTERDAM (ANP) - Leden van de Amsterdamse gemeenteraad gaan dinsdagavond 21 mei op bezoek bij het Nationaal Holocaustmuseum, meldt de gemeente donderdag. Het bezoek was een voorstel van raadslid Itay Garmy (Volt) tijdens een commissiedebat Algemene Zaken naar aanleiding van de demonstraties bij de opening van het museum vorige maand.
Garmy is Joods en was zelf aanwezig bij de opening. Hij zei op X dat er bij de museumopening de "meest debiele dingen geroepen worden tegen elke bezoeker die langsloopt om stil te staan bij de Holocaust" en noemde dat "volslagen idioot". In de daaropvolgende vergadering stelde hij daarom een werkbezoek van de raadsleden naar het museum voor, waar onder anderen burgemeester Femke Halsema positief op reageerde.
Er werd gedemonstreerd bij de opening van het museum op 10 maart tegen de aanwezigheid van de Israƫlische president Isaac Herzog, om de oorlog in Gaza. De demonstraties kwamen de Amsterdamse driehoek op kritiek te staan, onder meer omdat deze te dicht in de buurt van de openingsceremonie en het museum zouden zijn geweest.
Halsema zei achteraf dat het geluid van de demonstraties luid en dichtbij was, "maar niet te dichtbij". Voor zover bekend zijn er bij het Openbaar Ministerie geen meldingen binnengekomen van strafbare uitingen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
6 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden