Amsterdamse raadsleden in mei naar Nationaal Holocaustmuseum
AMSTERDAM (ANP) - Leden van de Amsterdamse gemeenteraad gaan dinsdagavond 21 mei op bezoek bij het Nationaal Holocaustmuseum, meldt de gemeente donderdag. Het bezoek was een voorstel van raadslid Itay Garmy (Volt) tijdens een commissiedebat Algemene Zaken naar aanleiding van de demonstraties bij de opening van het museum vorige maand.
Garmy is Joods en was zelf aanwezig bij de opening. Hij zei op X dat er bij de museumopening de "meest debiele dingen geroepen worden tegen elke bezoeker die langsloopt om stil te staan bij de Holocaust" en noemde dat "volslagen idioot". In de daaropvolgende vergadering stelde hij daarom een werkbezoek van de raadsleden naar het museum voor, waar onder anderen burgemeester Femke Halsema positief op reageerde.
Er werd gedemonstreerd bij de opening van het museum op 10 maart tegen de aanwezigheid van de Israëlische president Isaac Herzog, om de oorlog in Gaza. De demonstraties kwamen de Amsterdamse driehoek op kritiek te staan, onder meer omdat deze te dicht in de buurt van de openingsceremonie en het museum zouden zijn geweest.
Halsema zei achteraf dat het geluid van de demonstraties luid en dichtbij was, "maar niet te dichtbij". Voor zover bekend zijn er bij het Openbaar Ministerie geen meldingen binnengekomen van strafbare uitingen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
9 uur geleden