Amsterdamse politiechef Paauw beoogd KNVB-voorzitter
ZEIST (ANP) - Het bondsbestuur van de KNVB draagt de 65-jarige Frank Paauw op 28 maart voor als nieuwe voorzitter van de voetbalbond. De hoofdcommissaris van de politie Amsterdam is de beoogde opvolger van Just Spee, die vorig jaar zijn werk om gezondheidsredenen neerlegde.
Het is de bedoeling dat Paauw op 1 juni aan zijn werkzaamheden voor de KNVB gaat beginnen. De speciaal in het leven geroepen selectiecommissie noemt Paauw in haar argumentatie voor de kandidatuur "gepokt en gemazeld als leider in een buitengewoon complex, maatschappelijk uiterst relevant krachtenveld".
Paauw geeft tegen een verslaggever van het ANP aan "dat de voordracht klopt". Verder wilde hij er in De Nieuwe Kerk in Den Haag niets over kwijt. Daar vond de installatie plaats van Janny Knol, de nieuwe korpschef van de Nationale Politie.
Maatschappelijk betrokken
De selectiecommissie van de KNVB roemt de maatschappelijke betrokkenheid van Paauw. "Veel van de thema's die bij de KNVB aan de orde komen, liggen hem na aan het hart. Op die thema's heeft hij ook in zijn functies geacteerd en grote verantwoordelijkheid gedragen. Zowel in zijn rol als politiechef als ook in zijn privéleven lopen er lijnen naar het voetbal", zo valt te lezen op de website van de KNVB.
Paauw is bij de politie onder andere overkoepelend portefeuillehouder voetbal/evenementen en heeft in de loop der jaren ook een netwerk opgebouwd bij de Europese voetbalunie UEFA. Ook is hij nog actief als voetballer bij de veteranen van het Haagse Graaf Willem II VAC.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.
2 uur geleden