Amsterdamse politiechef Paauw beoogd KNVB-voorzitter
ZEIST (ANP) - Het bondsbestuur van de KNVB draagt de 65-jarige Frank Paauw op 28 maart voor als nieuwe voorzitter van de voetbalbond. De hoofdcommissaris van de politie Amsterdam is de beoogde opvolger van Just Spee, die vorig jaar zijn werk om gezondheidsredenen neerlegde.
Het is de bedoeling dat Paauw op 1 juni aan zijn werkzaamheden voor de KNVB gaat beginnen. De speciaal in het leven geroepen selectiecommissie noemt Paauw in haar argumentatie voor de kandidatuur "gepokt en gemazeld als leider in een buitengewoon complex, maatschappelijk uiterst relevant krachtenveld".
Paauw geeft tegen een verslaggever van het ANP aan "dat de voordracht klopt". Verder wilde hij er in De Nieuwe Kerk in Den Haag niets over kwijt. Daar vond de installatie plaats van Janny Knol, de nieuwe korpschef van de Nationale Politie.
Maatschappelijk betrokken
De selectiecommissie van de KNVB roemt de maatschappelijke betrokkenheid van Paauw. "Veel van de thema's die bij de KNVB aan de orde komen, liggen hem na aan het hart. Op die thema's heeft hij ook in zijn functies geacteerd en grote verantwoordelijkheid gedragen. Zowel in zijn rol als politiechef als ook in zijn privéleven lopen er lijnen naar het voetbal", zo valt te lezen op de website van de KNVB.
Paauw is bij de politie onder andere overkoepelend portefeuillehouder voetbal/evenementen en heeft in de loop der jaren ook een netwerk opgebouwd bij de Europese voetbalunie UEFA. Ook is hij nog actief als voetballer bij de veteranen van het Haagse Graaf Willem II VAC.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
3 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
3 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
7 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
9 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
10 uur geleden