Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse politiechef Paauw beoogd KNVB-voorzitter

Amsterdamse politiechef Paauw beoogd KNVB-voorzitter

ZEIST (ANP) - Het bondsbestuur van de KNVB draagt de 65-jarige Frank Paauw op 28 maart voor als nieuwe voorzitter van de voetbalbond. De hoofdcommissaris van de politie Amsterdam is de beoogde opvolger van Just Spee, die vorig jaar zijn werk om gezondheidsredenen neerlegde.

Het is de bedoeling dat Paauw op 1 juni aan zijn werkzaamheden voor de KNVB gaat beginnen. De speciaal in het leven geroepen selectiecommissie noemt Paauw in haar argumentatie voor de kandidatuur "gepokt en gemazeld als leider in een buitengewoon complex, maatschappelijk uiterst relevant krachtenveld".

Paauw geeft tegen een verslaggever van het ANP aan "dat de voordracht klopt". Verder wilde hij er in De Nieuwe Kerk in Den Haag niets over kwijt. Daar vond de installatie plaats van Janny Knol, de nieuwe korpschef van de Nationale Politie.

Maatschappelijk betrokken

De selectiecommissie van de KNVB roemt de maatschappelijke betrokkenheid van Paauw. "Veel van de thema's die bij de KNVB aan de orde komen, liggen hem na aan het hart. Op die thema's heeft hij ook in zijn functies geacteerd en grote verantwoordelijkheid gedragen. Zowel in zijn rol als politiechef als ook in zijn privéleven lopen er lijnen naar het voetbal", zo valt te lezen op de website van de KNVB.

Paauw is bij de politie onder andere overkoepelend portefeuillehouder voetbal/evenementen en heeft in de loop der jaren ook een netwerk opgebouwd bij de Europese voetbalunie UEFA. Ook is hij nog actief als voetballer bij de veteranen van het Haagse Graaf Willem II VAC.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

11 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

12 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

12 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

14 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

14 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

15 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

16 uur geleden