Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse Piet Heintunnel dit jaar nog niet open

Amsterdamse Piet Heintunnel dit jaar nog niet open

AMSTERDAM (ANP) - De heropening van de Piet Heintunnel in Amsterdam-Oost laat nog even op zich wachten. De tunnel, een belangrijke schakel tussen het centrum van Amsterdam en Zeeburgereiland, IJburg en de ringweg A10 (afrit S114), gaat dit jaar nog niet open. In de tweede week van januari komt er meer informatie over de openingsdatum, zo meldt verantwoordelijk wethouder Melanie van der Horst in een brief aan de gemeenteraad.

De bijna 25 jaar oude tunnel is sinds eind juni vorig jaar dicht voor verkeer, behalve voor de tram, vanwege een grondige opknapbeurt. Zo zijn de verouderde technische installaties vervangen en vluchtwegen, waterafvoer, brandmeldinstallaties, opritten en camerasystemen aangepakt. Ook is de tunnel voorzien van een nieuwe bediening en besturing.

De tunnel zou eigenlijk al eind september opengaan, maar die planning bleek te krap. Vervolgens bleek eind november dat er bepaalde veiligheidsrisico's waren die niet op tijd konden worden opgelost. In plaats van 2 december werd de opening uitgesteld met "enkele weken", zo luidde het toen.

Alle werkzaamheden aan de tunnel zijn inmiddels afgerond. Nu worden de laatste stappen genomen "om de tunnel zo snel mogelijk veilig open te stellen, zoals de beoordeling van de veiligheidsbeambte en het openstellingvergunningstraject met de Omgevingsdienst", aldus de wethouder.

Meer uit Binnenland

Luchtalarm op meerdere plekken afgegaan ondanks 4 mei

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.

45 minuten geleden
Kaapverdië bereidt eventuele medische evacuatie cruiseschip voor

PRAIA (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten van Kaapverdië treffen voorbereidingen voor een eventuele medische evacuatie van passagiers van het cruiseschip MV Hondius. Dat schip ligt voor de kust van Kaapverdië, maar mag niet aanmeren in de haven van Praia vanwege mogelijke hantavirusbesmettingen, bevestigt de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de volksgezondheid.

49 minuten geleden
Advocaat: verdachte ontkent voorbereiden aanslag op prinsessen

DEN HAAG (ANP) - De 33-jarige man die wordt verdacht van het voorbereiden van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia ontkent volgens zijn advocaat "met klem" dat hij de prinsessen zou willen doden. Dat zei zijn advocaat maandag in de rechtbank in Den Haag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen Anne Romke van der H. uit het Groningse Uithuizen.

1 uur geleden
Taghi blijft ondanks verlengde zoektocht zonder advocaat

DEN HAAG (ANP) - Een hernieuwde poging om advocaten te vinden voor Ridouan Taghi (48) is niet geslaagd, meldt het dekenberaad maandag. De hoofdverdachte in het grote liquidatieproces zit daarom nog altijd zonder verdediging. Dat is al zo sinds de aanhouding van zijn voormalige raadsman Vito Shukrula meer dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip met zieken mag niet aanmeren in Kaapverdië

PRAIA (ANP) - Opvarenden van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius mogen niet aan land in Kaapverdië. Dat meldt de BBC op gezag van lokale media en autoriteiten. Drie passagiers van dat schip zijn onlangs overleden nadat ze ziek waren geworden aan boord, onder wie twee Nederlanders. Een 69-jarige Brit ligt nog op de intensive care. Sinds het incident ligt het schip nabij de Kaapverdische hoofdstad Praia, waar passagiers dus niet van boord mogen, volgens de BBC om de lokale bevolking te beschermen.

2 uur geleden
Politie zoekt drie verdachten voor bekladding Nationaal Monument

AMSTERDAM (ANP) - De politie verdenkt drie mensen ervan betrokken te zijn bij de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam. Rond 04.30 uur is het monument besmeurd met een rode substantie. Schoonmaakploegen zijn al uren bezig de bekladding te verwijderen. Later op de dag wordt op de Dam de Nationale Herdenking gehouden.

2 uur geleden
RIVM: belangrijk te weten om welke variant hantavirus het gaat

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) belangrijk om te achterhalen welk hantavirus precies is aangetroffen bij de opvarende van het cruiseschip bij Kaapverdië. Er bestaat een kans dat het gaat om een zeldzame variant die van mens op mens overdraagbaar is, zegt Chantal Reusken, viroloog en onderzoeker bij het RIVM.

2 uur geleden