Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse Museumplein krijgt na twintig jaar nieuwe grasmat

Amsterdamse Museumplein krijgt na twintig jaar nieuwe grasmat

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Museumplein krijgt na twintig jaar een nieuwe grasmat. De werkzaamheden hiervoor beginnen dinsdag. Zo komt er volledig nieuw gras en worden de ondergrond en de afvoer van water onder handen genomen. Naar verwachting is de klus in juni klaar. Demonstraties en evenementen zijn de rest van het jaar nog niet mogelijk op het bekende plein.

Bouwhekken moeten ervoor zorgen dat niemand erop kan komen. Als het weer meezit en alle werkzaamheden klaar zijn, kunnen mensen er wel weer terecht voor recreatie. Evenementen met veel bezoekers zijn dan nog niet mogelijk omdat de ondergrond op het gerenoveerde plein nog niet sterk genoeg is.

De gemeente meldt dat demonstraties, die er de afgelopen tijd veelvuldig waren op het Museumplein, mogelijk zijn op andere locaties, na overleg met de burgemeester, politie en het Openbaar Ministerie.

De vervanging van de grasmat is onderdeel van een grotere renovatie van het Museumplein. Zo worden het plein en de buurt groener gemaakt en komen er nieuw straatmeubilair en sport- en speeltoestellen. Ook wordt de openbare verlichting verbeterd en krijgen voetgangers en fietsers meer ruimte.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

4 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

5 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

6 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

9 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

9 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

10 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

10 uur geleden