Amsterdamse moskeevoorzitter ontkent band met Moslimbroederschap
DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Jacob van der Blom van de Blauwe moskee in Amsterdam ontkent dat hij banden heeft met de Moslimbroederschap, een omstreden radicaal-islamitische beweging. Hij werd donderdag gehoord in het onderzoek van de Tweede Kamer naar ongewenste buitenlandse geldstromen naar moskeeën.
Terreurdeskundige Ronald Sandee zei maandag in een verhoor dat Van der Blom wel degelijk banden heeft. De Kamercommissie vroeg Van der Blom of hij verbonden is aan de Moslimbroederschap. Nee, zei hij. "Ik ken de Moslimbroederschap alleen als politieke partij. Buiten dat zou ik niet weten wat de Moslimbroederschap zou moeten zijn. Blom werd uitgenodigd omdat hij omstreden predikers zijn moskee in haalde.
Van der Blom noemde de uitspraak van Sandee 'één grote mythe’. "Ik word al tien jaar lang achtervolgd door dat spookverhaal."
Stichting
Ook de voormalig directeur van de omstreden stichting Waqf, Nasr el Damanhoury, moest donderdag komen opdraven. Zijn stichting kwam negatief in het nieuws nadat hij een Rotterdams gebouw kocht met geld uit Qatar. Die donatie ging rechtstreeks naar de notaris. De geldstromen zijn dus niet buiten het toezicht gegaan, stelt El Damanhoury. Hij is naar eigen zeggen slechts "een beleggingsadviseur".
Dat hij het gebouw zou willen gebruiken voor een salafistenschool, waar de ultraorthodoxe leer wordt uitgedragen, is volgens El Damanhoury onzin. Dat "hebben de media ervan gemaakt", aldus de oud-stichtingdirecteur. Verder heeft hij naar zijn zeggen nooit geld uit het buitenland ontvangen.
Voortzetting verhoren
Kamerlid Chris Stoffer (SGP) vroeg hem of de stichting banden met Saoedi-Arabië heeft . "Dat weet ik niet", zei El Damanhoury.
Volgende week worden de verhoren in de Kamer voortgezet. Onder anderen oud-burgemeester van Den Haag Pauline Krikke en de voorzitters van de As-Soennah en alFitrah moskeeën worden dan gehoord.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.
5 uur geleden