Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse moskeeën staan stil bij onlusten, keuren geweld af

Amsterdamse moskeeën staan stil bij onlusten, keuren geweld af

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere Amsterdamse moskeeën besteden aandacht aan de recente gewelddadigheden in de hoofdstad. Onder meer de El Oumma-moskee in Amsterdam Nieuw-West, waar het afgelopen week onrustig was, gaat in het gebruikelijke vrijdaggebed in op de onrust. Volgens een van de bestuursleden zal er worden opgeroepen te stoppen met het wangedrag, net als in andere moskeeën.

"Meer dan 80 procent" van de achterban van de El Oumma-moskee zou ongelukkig zijn met het geweld rond de Europa Leaguewedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv. "We vinden het zelf heel erg. Een tram of een bus in brand steken, het slaat nergens op. Wij wonen in Nederland. Dit is ons land, we moeten gewoon normaal meedoen", aldus de zegsman.

Ook de moskee Al Karama in Amsterdam-Oost besteedt aandacht aan de recente ongeregeldheden in de stad. Er wordt onder meer met jongeren in de moskee gepraat over hoe je met medemensen en andersdenkenden omgaat, zegt een medewerker van het gebedshuis. Volgens hem keurt de moskee het geweld van de afgelopen tijd af. Ook vindt de zegsman het niet goed hoe door een deel van de politiek gesproken wordt over de ongeregeldheden. "Juist nu moet de politiek laten zien dat we samen een gemeenschap zijn en daar voor gaan staan."

De moskeekoepel Milli Görüş stelt dat er in de aangesloten gebedshuizen zoals Westermoskee - Ayasofya in Amsterdam-West niks speciaals zal gebeuren. De boodschap van de imams is volgens de koepel altijd al dat een moslim zich goed gedraagt tegenover zijn medemens. Volgens hem gaat het nu ook om een "uit de hand gelopen hooliganrel" die door "polariserende" geluiden uit Den Haag lijkt te leiden tot een soort "moslimjacht".

Meer uit Binnenland

Nederlands consulaat in Iraaks Erbil vraagt hotels te mijden

ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.

2 uur geleden
'Golf van emoties' nabestaanden Mieke Oort na melding dood dader

LEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.

4 uur geleden
Nu ook negatief reisadvies voor Bahrein van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.

5 uur geleden
Feestelijke optocht Amsterdam geëindigd bij Amerikaans consulaat

AMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.

6 uur geleden
Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

8 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

9 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

10 uur geleden