Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse moskeeën staan stil bij onlusten, keuren geweld af

Amsterdamse moskeeën staan stil bij onlusten, keuren geweld af

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere Amsterdamse moskeeën besteden aandacht aan de recente gewelddadigheden in de hoofdstad. Onder meer de El Oumma-moskee in Amsterdam Nieuw-West, waar het afgelopen week onrustig was, gaat in het gebruikelijke vrijdaggebed in op de onrust. Volgens een van de bestuursleden zal er worden opgeroepen te stoppen met het wangedrag, net als in andere moskeeën.

"Meer dan 80 procent" van de achterban van de El Oumma-moskee zou ongelukkig zijn met het geweld rond de Europa Leaguewedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv. "We vinden het zelf heel erg. Een tram of een bus in brand steken, het slaat nergens op. Wij wonen in Nederland. Dit is ons land, we moeten gewoon normaal meedoen", aldus de zegsman.

Ook de moskee Al Karama in Amsterdam-Oost besteedt aandacht aan de recente ongeregeldheden in de stad. Er wordt onder meer met jongeren in de moskee gepraat over hoe je met medemensen en andersdenkenden omgaat, zegt een medewerker van het gebedshuis. Volgens hem keurt de moskee het geweld van de afgelopen tijd af. Ook vindt de zegsman het niet goed hoe door een deel van de politiek gesproken wordt over de ongeregeldheden. "Juist nu moet de politiek laten zien dat we samen een gemeenschap zijn en daar voor gaan staan."

De moskeekoepel Milli Görüş stelt dat er in de aangesloten gebedshuizen zoals Westermoskee - Ayasofya in Amsterdam-West niks speciaals zal gebeuren. De boodschap van de imams is volgens de koepel altijd al dat een moslim zich goed gedraagt tegenover zijn medemens. Volgens hem gaat het nu ook om een "uit de hand gelopen hooliganrel" die door "polariserende" geluiden uit Den Haag lijkt te leiden tot een soort "moslimjacht".

Meer uit Binnenland

Van Weel: Nederland alert op Iraanse cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.

49 seconden geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

14 minuten geleden
Iraniërs vragen in Den Haag aandacht voor situatie in hun land

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.

26 minuten geleden
Nabestaanden willen geen uitstel van hoger beroep Lucky

DEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.

30 minuten geleden
Ook zaterdag repatriëringsvlucht uit Oman

DEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.

1 uur geleden
Kamer ziet niets in JA21-voorstel 'noodvoorraad' Gronings gas

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.

1 uur geleden
Verdediging van Klaas Otto wraakt rechtbank in ontnemingszaak

BREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.

2 uur geleden