Amsterdamse gemeenteraad versneld bijeen om toename besmettingen
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse gemeenteraad komt eerder terug van zomerreces om het stijgende aantal coronabesmettingen in de stad te bespreken. Dat bevestigde fractievoorzitter Diederik Boomsma van het CDA naar aanleiding van berichtgeving in het Parool.
Oppositiepartijen CDA en VVD vroegen het debat aan, dat waarschijnlijk volgende week donderdag plaatsvindt. "De besmettingen gaan weer omhoog en we staan nu voor een hele belangrijke taak om een regionale lockdown te voorkomen. Dat zou desastreus zijn voor heel veel mensen", zegt Boomsma.
De fractievoorzitter zegt ook geschrokken te zijn van het capaciteitstekort bij de GGD in Amsterdam. "We willen precies weten hoe dat zit, en we moeten daarom het gesprek aangaan om te kijken wat we kunnen doen. Dat moet zo snel mogelijk." Eigenlijk zou de gemeenteraad pas in de week van 26 augustus voor het eerst weer vergaderen.
Vorige week werd duidelijk dat het aantal positieve coronatesten in de regio Amsterdam in korte tijd steeg. Woensdag meldde het RIVM dat Amsterdam-Amstelland er tussen dinsdagochtend en woensdagochtend 111 nieuwe gevallen bij kreeg, waarvan 100 in Amsterdam zelf. De GGD'en in de regio waarschuwden vorige week dat zij momenteel niet genoeg capaciteit hebben om alle mensen te waarschuwen die contact hebben gehad met besmette personen.
Meer uit Binnenland
GENĂˆVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
18 minuten geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
2 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
4 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
5 uur geleden