Amsterdamse ex-topambtenaar staat terecht voor vervalsen facturen
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig topambtenaar Saadia A.-T. (36) staat donderdag samen met medeverdachte Said J. (38) voor de rechtbank in Amsterdam voor het vervalsen van facturen. Het proces is zo'n drie jaar nadat A.-T., die bij de gemeente Amsterdam werkte als programmamanager voor het team radicalisering en polarisatie, strafontslag kreeg. Dat volgde op vermoedens van belangenverstrengeling, omdat zij volgens de gemeente diverse opdrachten gunde aan J., van wie wordt vermoed dat hij een relatie met haar had.
De vrouw heeft toegegeven dat zij en de man in kwestie elkaar "leuk" vonden, maar dat het nooit tot een relatie is gekomen en dat ze altijd in haar werk zakelijk contact hadden. Het ontslag, dat A.-T. al eerder tevergeefs aanvocht bij de rechtbank, leidde tot veel onrust over de antiradicaliseringsaanpak in de hoofdstad.
Volgens het Openbaar Ministerie heeft A.-T. zich samen met J. schuldig gemaakt aan het vervalsen van drie facturen, terwijl de werkzaamheden niet door hem zouden zijn uitgevoerd. Het gaat om bedragen van 18.000 euro per rekening.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
27 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
4 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
5 uur geleden