Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse DENK-voorman stapt over naar NIDA

Amsterdamse DENK-voorman stapt over naar NIDA

AMSTERDAM (ANP) - Mourad Taimounti (40), fractievoorzitter van DENK Amsterdam, zegt zijn DENK-lidmaatschap op en sluit zich aan bij NIDA. Hij wil onder de vlag van NIDA Amsterdam door in de gemeenteraad.

Als belangrijkste redenen voor zijn overstap noemt Taimounti het gebrek aan interne democratie, afstandelijke relatie met de Haagse DENK-fractie en de omgang met de affaire rond Tunahan Kuzu en de daaropvolgende partijruzie van vorig jaar. "Het is een hele andere club, een hele andere stijl. (...) Soms moet je kunnen samenwerken, en dat was er gewoon niet", zegt hij in een video op sociale media.

Ook werd Taimounti op een onverkiesbare plek geplaatst op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. Volgens de politicus is dat echter niet de reden van zijn vertrek. "Al zouden ze me plek 1 aanbieden, zou ik het niet willen, vanuit principe."

Taimounti noemt NIDA een inspirerende partij, waar hij altijd veel sympathie voor had. "NIDA staat voor geloofwaardigheid, kwaliteit en maakt met haar islamitische inspiratie echt een positief verschil."

Politiek leider van NIDA, Nourdin El Ouali, zag de overstap van Taimounti niet aankomen. "NIDA krijgt support uit alle hoeken, maar deze zag ik niet aankomen. Mourad heeft contact gezocht en het mij uitgelegd en ik waardeer en begrijp zijn weloverwogen keuze," aldus El Ouali.

Meer uit Binnenland

Zeeland investeert miljoenen in ontwikkeling kleine kerncentrales

MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil in totaal 22,5 miljoen euro vrijmaken voor het ontwikkelen van kleine kernreactoren. In een toelichting op de najaarsnota zegt gedeputeerde Johan Aalberts (CDA) dat het college die miljoenen beschikbaar wil stellen aan de bedrijven Allseas en Thorizon.

27 minuten geleden
ANWB: 'opmerkelijk lange files' vrijdag om afgesloten Merwedebrug

DEN HAAG (ANP) - De avondspits is vrijdag vroeg begonnen voor automobilisten die in het midden van het land de Waal en andere rivieren willen oversteken. Omdat de Merwedebrug vrijdag is afgesloten voor werkzaamheden, staan op veel alternatieve routes al sinds de ochtend "opmerkelijk lange files", zegt een woordvoerder van de ANWB. Die zullen waarschijnlijk nog uren duren.

43 minuten geleden
Beoordeling aardbevingsschade gebeurt onafhankelijk, zegt IMG

GRONINGEN (ANP) - De organisatie die gaat over de afhandeling van schades door de gaswinning in Groningen en Drenthe heeft "geen reden om te twijfelen" aan de onafhankelijkheid van ingehuurde deskundigen. Zij beoordelen aanvragen voor vergoedingen voor aardbevingsschade en brengen hierover advies uit aan het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Een rechter oordeelde onlangs - na onderzoek van RTV Noord, RTV Drenthe en Follow the Money - dat één deskundige niet onafhankelijk is, maar persoonlijke belangen zou hebben.

1 uur geleden
Tien relschoppers Kesteren worden vrijdag verhoord

KESTEREN (ANP) - Tien verdachten die donderdag zijn aangehouden in Kesteren en Opheusden worden vrijdag verhoord, zegt de politie. Een van hen is minderjarig en heeft de nacht van donderdag op vrijdag thuis geslapen. Deze tiener heeft zich inmiddels gemeld voor verhoor, zegt de politie. De overige verdachten zijn in de leeftijd van 18 tot 39 jaar. De relschoppers worden verdacht van het bezit van vuurwerk en het niet voldoen aan bevel/vordering, ofwel de bevelen van de politie niet opvolgen.

2 uur geleden
Verdachte doden Syrische tieners: ik ben ontoerekeningsvatbaar

AMSTERDAM (ANP) - De 25-jarige Efe Y., verdacht van het doodschieten van twee Syrische jongens in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam-West, zegt dat hij ontoerekeningsvatbaar is en geen gevangenisstraf krijgt, maar tbs met dwangverpleging. Zijn advocaat meldde vrijdag op de derde inleidende zitting dat Y. dat tegen hem heeft gezegd, nadat het persoonlijkheidsonderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC) was afgerond.

3 uur geleden
Bijna 2,6 miljoen euro opgehaald voor Nepal door Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft met giro 6868 na ongeveer een maand bijna 2,6 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de overstroming in Nepal. Het geld gaat naar voedsel, drinkwater en hulppakketten. Deze spullen zijn volgens de hulporganisatie nodig, "helemaal nu de herfst en winter en het bijbehorende regenseizoen voor de deur staan". Daardoor kunnen meer ziektes uitbreken, zoals cholera, vreest het Rode Kruis.

3 uur geleden
Gasunie noemt noodvoorraad gas van twee weken onvoldoende

GRONINGEN (ANP) - Gasunie Transport Services (GTS) pleit voor een grotere strategische gasvoorraad. Het kabinet gaat een noodvoorraad aanleggen voor ongeveer twee weken, schreef klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de beheerder van het gastransportnet in Nederland biedt die noodvoorraad onvoldoende bescherming tegen een verstoring die langere tijd aanhoudt.

3 uur geleden