Amsterdamse Cornelius Haga Lyceum beklad
AMSTERDAM (ANP) - Het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is beklad met diverse leuzen. Op het hele gebouw van de islamitische middelbare school in Nieuw-West staan teksten als 'Weg met coupplegers', 'oprotten' en 'Jullie maken onze school kapot'.
Volgens een woordvoerster van de politie zijn de bekladdingen maandagochtend aangetroffen en is de politie nu ter plaatse om ernaar te kijken. "Dit soort teksten kunnen behoorlijk bedreigend overkomen." Enkele teksten zijn gericht aan de nieuwe bestuurders op de school.
Het is nog niet duidelijk wie er achter de bekladdingen zit. Wel is er al lange tijd onrust op de school en heeft er onlangs een bestuurswissel plaatsgevonden. Dit na het ontslag van directeur-bestuurder en oprichter van het Cornelius Haga Lyceum Soner Atasoy. De rechter besliste onlangs in een bodemprocedure die hij had aangespannen dat hij terecht is ontslagen.
Meer uit Binnenland
RIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende tien jaar flink extra bezuinigen door regels te schrappen en te versimpelen. In de Miljoenennota staat dat 200 miljoen euro per jaar moet worden bezuinigd in 2028 en 2029. Vanaf 2031 moet dat jaarlijks 200 miljoen euro worden, oplopend tot 1 miljard euro vanaf 2035.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begroting van Defensie groeit volgend jaar naar 28,9 miljard euro. Ongeveer de helft van dat bedrag gaat naar nieuw materieel, innovatie en vastgoed, laat het ministerie in een verklaring weten.
5 uur geleden