Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse Cornelius Haga Lyceum beklad

Amsterdamse Cornelius Haga Lyceum beklad

AMSTERDAM (ANP) - Het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is beklad met diverse leuzen. Op het hele gebouw van de islamitische middelbare school in Nieuw-West staan teksten als 'Weg met coupplegers', 'oprotten' en 'Jullie maken onze school kapot'.

Volgens een woordvoerster van de politie zijn de bekladdingen maandagochtend aangetroffen en is de politie nu ter plaatse om ernaar te kijken. "Dit soort teksten kunnen behoorlijk bedreigend overkomen." Enkele teksten zijn gericht aan de nieuwe bestuurders op de school.

Het is nog niet duidelijk wie er achter de bekladdingen zit. Wel is er al lange tijd onrust op de school en heeft er onlangs een bestuurswissel plaatsgevonden. Dit na het ontslag van directeur-bestuurder en oprichter van het Cornelius Haga Lyceum Soner Atasoy. De rechter besliste onlangs in een bodemprocedure die hij had aangespannen dat hij terecht is ontslagen.

Meer uit Binnenland

Opnieuw natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.

6 uur geleden
Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.

8 uur geleden
Politie: verdachte van steekpartijen Rotterdam krijgt zorg

ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.

9 uur geleden
Hoge temperaturen op komst, kans op vijfde regionale hittegolf

HOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.

10 uur geleden
Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

14 uur geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

14 uur geleden
Natuurbrand in Herperduin bij Oss, veel brandweer aanwezig

OSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.

14 uur geleden