Amsterdamse Cornelius Haga Lyceum beklad
AMSTERDAM (ANP) - Het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is beklad met diverse leuzen. Op het hele gebouw van de islamitische middelbare school in Nieuw-West staan teksten als 'Weg met coupplegers', 'oprotten' en 'Jullie maken onze school kapot'.
Volgens een woordvoerster van de politie zijn de bekladdingen maandagochtend aangetroffen en is de politie nu ter plaatse om ernaar te kijken. "Dit soort teksten kunnen behoorlijk bedreigend overkomen." Enkele teksten zijn gericht aan de nieuwe bestuurders op de school.
Het is nog niet duidelijk wie er achter de bekladdingen zit. Wel is er al lange tijd onrust op de school en heeft er onlangs een bestuurswissel plaatsgevonden. Dit na het ontslag van directeur-bestuurder en oprichter van het Cornelius Haga Lyceum Soner Atasoy. De rechter besliste onlangs in een bodemprocedure die hij had aangespannen dat hij terecht is ontslagen.
Meer uit Binnenland
GELDROP (ANP) - Bij een horecagelegenheid in het Noord-Brabantse Geldrop is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosief afgegaan. Dat gebeurde vlak na 01.00 uur aan de Heuvel, meldt de politie.
5 minuten geledenOPHEUSDEN (ANP) - Bij een protest donderdagavond tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in de gemeente Neder-Betuwe heeft de politie meer dan tien mensen aangehouden. Een woordvoerder kon nog geen exact getal geven. De raadsleden die sinds het aflopen van hun vergadering over het asielvraagstuk in het gemeentehuis verbleven, kunnen het gebouw weer uit, zegt hij. "De rust is grotendeels teruggekeerd."
9 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De allerlaatste uitzending van Kassa wordt in december gepresenteerd door Felix Meurders. Hij neemt de presentatie over van Amber Kortzorg, die dan met zwangerschapsverlof is. Dat onthulde de presentatrice donderdag in de NPO 1-talkshow Pauw & De Wit.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse betogers die ondanks een verbod donderdagavond op de Dam demonstreerden tegen de Israël-manifestatie die daar plaatsvond, zijn aangehouden door de politie. Een groep van ongeveer dertig demonstranten was bij het Nationale Monument gaan staan. Na 20.30 uur werden zij door politie omsingeld en werd een lege stadsbus het plein opgereden, zag een ANP-verslaggever.
5 uur geledenMALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de Gelderse gemeente Heumen heeft het kabinet opgeroepen om zware criminaliteit aan te pakken. Dat deed hij aan het begin van de eerste gemeenteraadsvergadering sinds het massale geweld in Overasselt, dat onder gemeente Heumen valt. Ook is tijdens de vergadering kort stilgestaan bij de dood van de beveiliger.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nationale Jeugdraad (NJR) is kritisch op de voorgestelde leeftijdsgrens voor sociale media in de nieuwe EU KIDS Act. De Europese Commissie wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar. Zij mogen wel gebruikmaken van speciaal ontwikkelde, kindvriendelijke videoplatforms via accounts die door hun voogd worden beheerd.
7 uur geleden