Amsterdamse coffeeshophouder verliest miljoenenzaak van Red Bull
AMSTERDAM (ANP) - Energiedrankbedrijf Red Bull hoeft de firma achter de Amsterdamse coffeeshopketen The Bulldog geen schadevergoeding te betalen van bijna 65 miljoen euro. Coffeeshophouder Henk de Vries claimde dat geldbedrag te zijn misgelopen doordat de Oostenrijkse multinational hem ten onrechte verbood een eigen energiedrankje op de markt te zetten. Maar de rechter in Amsterdam vindt het erg onwaarschijnlijk dat De Vries zo'n miljoenenbedrag zou hebben verdiend aan The Bulldog Energy Drink.
Tussen The Bulldog en Red Bull woedt al jaren een strijd om energiedrankjes. Nadat De Vries eind jaren negentig een naar zijn coffeeshop vernoemd energiedrankje begon te verkopen, sommeerde Red Bull hem daarmee te stoppen. Door het woord 'bull' in de naam zou het te veel lijken op het bekende energiedrankje, wat inbreuk zou maken op het merk Red Bull. In de juridische strijd die volgde, kreeg Red Bull in 2010 gelijk. Zeven jaar later oordeelde het gerechtshof Den Haag dat The Bulldog toch geen inbreuk had gemaakt op de merkrechten van Red Bull.
Vervolgens ging De Vries in de tegenaanval. Hij claimde een forse schadevergoeding voor alle misgelopen inkomsten in de jaren dat hij The Bulldog Energy Drink niet kon exploiteren. Maar in een vonnis waar zakenblad Quote eerder over schreef, laat de rechter weinig heel van de redenering achter dat miljoenenbedrag. Uit niets blijkt volgens de rechter dat de coffeeshophouder zijn eigen energiedrankje volop zou zijn gaan verkopen als hij in 2010 meer geluk had gehad bij de rechter. De Vries moet Red Bull nu betalen voor de proceskosten van ruim 21.000 euro, plus 500 euro voor iedere dag dat Red Bull een bankgarantie in stand hield om een eventuele miljoenencompensatie mee te betalen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
8 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
9 uur geleden