Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse coffeeshophouder verliest miljoenenzaak van Red Bull

Amsterdamse coffeeshophouder verliest miljoenenzaak van Red Bull

AMSTERDAM (ANP) - Energiedrankbedrijf Red Bull hoeft de firma achter de Amsterdamse coffeeshopketen The Bulldog geen schadevergoeding te betalen van bijna 65 miljoen euro. Coffeeshophouder Henk de Vries claimde dat geldbedrag te zijn misgelopen doordat de Oostenrijkse multinational hem ten onrechte verbood een eigen energiedrankje op de markt te zetten. Maar de rechter in Amsterdam vindt het erg onwaarschijnlijk dat De Vries zo'n miljoenenbedrag zou hebben verdiend aan The Bulldog Energy Drink.

Tussen The Bulldog en Red Bull woedt al jaren een strijd om energiedrankjes. Nadat De Vries eind jaren negentig een naar zijn coffeeshop vernoemd energiedrankje begon te verkopen, sommeerde Red Bull hem daarmee te stoppen. Door het woord 'bull' in de naam zou het te veel lijken op het bekende energiedrankje, wat inbreuk zou maken op het merk Red Bull. In de juridische strijd die volgde, kreeg Red Bull in 2010 gelijk. Zeven jaar later oordeelde het gerechtshof Den Haag dat The Bulldog toch geen inbreuk had gemaakt op de merkrechten van Red Bull.

Vervolgens ging De Vries in de tegenaanval. Hij claimde een forse schadevergoeding voor alle misgelopen inkomsten in de jaren dat hij The Bulldog Energy Drink niet kon exploiteren. Maar in een vonnis waar zakenblad Quote eerder over schreef, laat de rechter weinig heel van de redenering achter dat miljoenenbedrag. Uit niets blijkt volgens de rechter dat de coffeeshophouder zijn eigen energiedrankje volop zou zijn gaan verkopen als hij in 2010 meer geluk had gehad bij de rechter. De Vries moet Red Bull nu betalen voor de proceskosten van ruim 21.000 euro, plus 500 euro voor iedere dag dat Red Bull een bankgarantie in stand hield om een eventuele miljoenencompensatie mee te betalen.

Meer uit Financieel

Gemengd slot op beurzen New York na uitspraken Fed-baas

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten onder meer uitspraken van centralebankpresident Jerome Powell. De voorzitter van de Amerikaanse Federal Reserve zei dat de centrale bank niet overhaast de rente hoeft aan te passen nu de economie sterk blijft.

1 uur geleden
Boeing levert na twee jaar weer meer vliegtuigen af dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft voor het eerst in bijna twee jaar meer vliegtuigen in een maand geleverd dan concurrent Airbus. Het zijn tekenen van herstel bij de vliegtuigfabrikant die langere tijd met problemen kampte, zoals grootschalige stakingen bij Amerikaanse fabrieken.

3 uur geleden
Privacyautoriteit EU: mogelijk volgen meer acties tegen DeepSeek

BRUSSEL (ANP/RTR) - DeepSeek kan in de toekomst meer te maken krijgen met acties van nationale toezichthouders. Dat meldde de Europese privacyautoriteit dinsdag, waarmee de zorgen worden benadrukt die leven in Europa over de toenemende populariteit van de Chinese AI-tool.

4 uur geleden
Bloomberg: Portugal overweegt verkoop belang in maatschappij TAP

LISSABON (ANP) - De Portugese regering overweegt een belang van ten minste 49 procent in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP te verkopen. Het zou de nieuwste poging zijn van het land om de nationale luchtvaartmaatschappij te privatiseren, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden
Miljarden aan EU-sancties tegen VS staan klaar

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft miljarden aan maatregelen tegen Amerikaanse producten klaarliggen als mogelijke reactie op het besluit van president Donald Trump om vanaf volgende maand een heffing van 25 procent op staal en aluminium in te stellen.

5 uur geleden
Ford-topman: invoerheffingen 'verwoestend' voor auto-industrie VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De algemene invoertarieven van 25 procent die de Amerikaanse president Donald Trump heeft voorgesteld voor Canada en Mexico zijn "verwoestend" voor de Amerikaanse auto-industrie. Daarvoor waarschuwt Jim Farley, de topman van de Amerikaanse autofabrikant Ford. Hij reist woensdag naar Washington om dit duidelijk te maken aan leden van het Congres.

5 uur geleden
Staalconcerns omlaag op verder positief gestemde Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Europese staalconcerns gingen dinsdag omlaag op de Europese aandelenbeurzen, na het nieuws over de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. Verder leken beleggers zich weinig aan te trekken van het decreet dat president Donald Trump ondertekende voor die heffingen van 25 procent. De Europese graadmeters gingen overwegend omhoog en de DAX-index in Frankfurt tikte zelfs een recordstand aan.

5 uur geleden