Amsterdamse coffeeshophouder verliest miljoenenzaak van Red Bull
AMSTERDAM (ANP) - Energiedrankbedrijf Red Bull hoeft de firma achter de Amsterdamse coffeeshopketen The Bulldog geen schadevergoeding te betalen van bijna 65 miljoen euro. Coffeeshophouder Henk de Vries claimde dat geldbedrag te zijn misgelopen doordat de Oostenrijkse multinational hem ten onrechte verbood een eigen energiedrankje op de markt te zetten. Maar de rechter in Amsterdam vindt het erg onwaarschijnlijk dat De Vries zo'n miljoenenbedrag zou hebben verdiend aan The Bulldog Energy Drink.
Tussen The Bulldog en Red Bull woedt al jaren een strijd om energiedrankjes. Nadat De Vries eind jaren negentig een naar zijn coffeeshop vernoemd energiedrankje begon te verkopen, sommeerde Red Bull hem daarmee te stoppen. Door het woord 'bull' in de naam zou het te veel lijken op het bekende energiedrankje, wat inbreuk zou maken op het merk Red Bull. In de juridische strijd die volgde, kreeg Red Bull in 2010 gelijk. Zeven jaar later oordeelde het gerechtshof Den Haag dat The Bulldog toch geen inbreuk had gemaakt op de merkrechten van Red Bull.
Vervolgens ging De Vries in de tegenaanval. Hij claimde een forse schadevergoeding voor alle misgelopen inkomsten in de jaren dat hij The Bulldog Energy Drink niet kon exploiteren. Maar in een vonnis waar zakenblad Quote eerder over schreef, laat de rechter weinig heel van de redenering achter dat miljoenenbedrag. Uit niets blijkt volgens de rechter dat de coffeeshophouder zijn eigen energiedrankje volop zou zijn gaan verkopen als hij in 2010 meer geluk had gehad bij de rechter. De Vries moet Red Bull nu betalen voor de proceskosten van ruim 21.000 euro, plus 500 euro voor iedere dag dat Red Bull een bankgarantie in stand hield om een eventuele miljoenencompensatie mee te betalen.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
47 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.
3 uur geleden