Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse coffeeshophouder verliest miljoenenzaak van Red Bull

Amsterdamse coffeeshophouder verliest miljoenenzaak van Red Bull

AMSTERDAM (ANP) - Energiedrankbedrijf Red Bull hoeft de firma achter de Amsterdamse coffeeshopketen The Bulldog geen schadevergoeding te betalen van bijna 65 miljoen euro. Coffeeshophouder Henk de Vries claimde dat geldbedrag te zijn misgelopen doordat de Oostenrijkse multinational hem ten onrechte verbood een eigen energiedrankje op de markt te zetten. Maar de rechter in Amsterdam vindt het erg onwaarschijnlijk dat De Vries zo'n miljoenenbedrag zou hebben verdiend aan The Bulldog Energy Drink.

Tussen The Bulldog en Red Bull woedt al jaren een strijd om energiedrankjes. Nadat De Vries eind jaren negentig een naar zijn coffeeshop vernoemd energiedrankje begon te verkopen, sommeerde Red Bull hem daarmee te stoppen. Door het woord 'bull' in de naam zou het te veel lijken op het bekende energiedrankje, wat inbreuk zou maken op het merk Red Bull. In de juridische strijd die volgde, kreeg Red Bull in 2010 gelijk. Zeven jaar later oordeelde het gerechtshof Den Haag dat The Bulldog toch geen inbreuk had gemaakt op de merkrechten van Red Bull.

Vervolgens ging De Vries in de tegenaanval. Hij claimde een forse schadevergoeding voor alle misgelopen inkomsten in de jaren dat hij The Bulldog Energy Drink niet kon exploiteren. Maar in een vonnis waar zakenblad Quote eerder over schreef, laat de rechter weinig heel van de redenering achter dat miljoenenbedrag. Uit niets blijkt volgens de rechter dat de coffeeshophouder zijn eigen energiedrankje volop zou zijn gaan verkopen als hij in 2010 meer geluk had gehad bij de rechter. De Vries moet Red Bull nu betalen voor de proceskosten van ruim 21.000 euro, plus 500 euro voor iedere dag dat Red Bull een bankgarantie in stand hield om een eventuele miljoenencompensatie mee te betalen.

Meer uit Financieel

Techaandelen stuwen Amerikaanse beurzen opnieuw omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.

4 uur geleden
Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

7 uur geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

7 uur geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

9 uur geleden
Overnamebod zet InPost in de schijnwerpers op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.

9 uur geleden
Geen tekort aan babyvoeding in winkels na terugroepactie

ZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.

11 uur geleden
Schiphol voorziet drukte bij bagagehallen dinsdag om actie douane

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.

11 uur geleden