Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse clubs zaterdag open ondanks dreiging dwangsom

Amsterdamse clubs zaterdag open ondanks dreiging dwangsom

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse clubs die van plan zijn op zaterdagavond hun deuren te openen, laten zich niet afschrikken door de dreigende dwangsom van de gemeente en gaan gewoon open. Dat laat Pieter de Kroon, initiatiefnemer van de actie en voorzitter van Overleg Amsterdamse Clubs (OAC) weten. Amsterdamse nachtclubs die meedoen aan de protestactie 'De Nacht staat op' riskeren een boete van 4500 euro als ze de deuren openen.

"Ik heb begrip voor de positie van de burgemeester en dat ze moet handhaven, maar we hopen dat de gemeente ervoor kiest ons niet direct een boete op te leggen", aldus De Kroon. "Deze mogelijke dwangsom verandert niks voor de clubs, wij gaan gewoon open. We hebben nog steeds niet genoeg perspectief geboden gekregen vanuit Den Haag. Om weer een avondje open te kunnen en heel veel blije mensen om ons heen te hebben betekent heel veel voor ons."

In Amsterdam hebben diverse clubs aangekondigd dat ze zaterdagavond meedoen met de actie, waarmee ze aandacht willen vragen voor de langdurige sluiting waar het nachtleven vanwege de coronamaatregelen mee te maken heeft. Eerder werd bekend dat alle tickets van de Amsterdamse clubs die meedoen zijn uitverkocht. Het zou gaan om zo'n 20.000 tot 25.000 kaarten.

De actie werd vorige week aangekondigd door brancheorganisatie Nachtbelang en het Overleg Amsterdamse Clubs (OAC). De initiatiefnemers zeggen het zat te zijn dat bij de plannen van het kabinet om de samenleving te heropenen niet aan het nachtleven wordt gedacht. In het hele land hebben clubs zich bij de actie aangesloten.

Meer uit Binnenland

Zeker drie doden door botsing op dijk Lelystad-Enkhuizen

LELYSTAD (ANP) - Zeker drie mensen zijn zaterdagavond laat om het leven gekomen door een aanrijding tussen twee auto's op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen. De politie meldt dat de Markerwaarddijk (N307) voorlopig dicht is.

3 uur geleden
Nog vier mensen vast na XR-demonstratie op A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Vier activisten van Extinction Rebellion (XR) die zaterdagmiddag de A12 in Den Haag blokkeerden, zitten nog vast. Dat heeft een woordvoerder van de politie zaterdagavond laten weten. In totaal werden 53 activisten aangehouden.

6 uur geleden
Drie mensen neergestoken bij Amsterdam CS, mogelijk na ruzie

AMSTERDAM (ANP) - Net buiten station Amsterdam Centraal zijn zaterdagavond drie mannen neergestoken. Ze zijn gewond geraakt. Twee van hen werden naar een ziekenhuis gebracht. Hun toestand is niet bekend, maar volgens de politie zijn ze niet in levensgevaar. Het derde slachtoffer werd ter plaatse gecontroleerd en hoefde niet met een ambulance mee.

7 uur geleden
Dienst voor overleden koning Harald in Noorse kerk Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam is zondag een herdenkingsdienst voor de overleden koning Harald. Het gebouw vlak bij de Euromast, ook wel bekend als de Zeemanskerk, is die dag van 11.00 tot 16.00 uur geopend, meldt het Kultuurhuis op sociale media. De dienst begint om 12.00 uur.

7 uur geleden
Excuses jeugdzorg moeten geen eindpunt zijn, zegt ggz

AMERSFOORT (ANP) - Dat de overheid zaterdag excuses heeft aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg, laat volgens de geestelijke gezondheidszorg zien dat de ervaringen van mensen serieus worden genomen. "Tegelijkertijd zijn ze geen eindpunt", benadrukt koepelorganisatie de Nederlandse ggz. Die zegt dat "blijvende en serieuze aandacht" nodig zijn, zodat jongeren "tijdig passende hulp krijgen in een veilige en menswaardige omgeving".

9 uur geleden
Saba waarschuwt voor storm Dolly, winning van water stilgelegd

THE BOTTOM (ANP) - De bijzondere gemeente Saba zet zich schrap voor de naderende tropische storm Dolly. Tussen zaterdag en maandag kan dat leiden tot zware neerslag, onweersbuien en gevaarlijke omstandigheden op zee. Hevige buien kunnen aardverschuivingen veroorzaken, waarschuwt het eilandbestuur.

10 uur geleden
Inloggen bij CJIB niet mogelijk door storing, datalek gemeld

DEN HAAG (ANP) - Het is sinds vrijdag niet mogelijk om in te loggen bij het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB), dat verantwoordelijk is voor onder meer het innen van boetes. In de systemen van de organisatie is een "interne technische fout" geslopen, waardoor verkeersovertredingen en strafzaken tijdelijk aan verkeerde personen werden gekoppeld.

10 uur geleden