Amsterdamse clubs in actie voor Oekraïne
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse nachtleven zamelt zaterdag geld in voor Oekraïne. Ze doen dit onder de noemer 'De Nacht staat op voor Oekraïne'. Volgens een woordvoerster doen 28 clubs en discotheken mee, waaronder Melkweg, Jimmy Woo, Marktkantine, Paradiso en Bitterzoet.
De clubs houden verschillende acties. Zo wordt de A'DAM toren verlicht in geel-blauwe kleuren en in de club Shelter, die in de toren huist, gaat een artiest live schilderen. De opbrengst van het doek wordt gedoneerd. Bij Club NYX staat een Oekraïense artiest op het podium en is een extra punt in de club waar mensen kunnen doneren. Bij Warehouse Elementenstraat draait de Oekraïense dj Nastia.
Via crowdfundingplatform GoFundMe is op voorhand al ruim 12.000 euro ingezameld. Alle donaties gaan naar het Ukraine Humanitarian Fund. "Dit fonds helpt humanitaire ngo's en VN-agentschappen om de meest kwetsbare gemeenschappen en mensen te helpen, en hen dringend nodig voedsel, water, onderhoud en nadere basisondersteuning te bieden", meldden de initiatiefnemers eerder.
Nachtclubs en discotheken protesteerden een paar weken geleden met 'De Nacht staat op' tegen de coronamaatregelen door de deuren te openen.
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
3 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
8 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
9 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
17 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geleden