Amsterdamse clubs in actie voor Oekraïne
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse nachtleven zamelt zaterdag geld in voor Oekraïne. Ze doen dit onder de noemer 'De Nacht staat op voor Oekraïne'. Volgens een woordvoerster doen 28 clubs en discotheken mee, waaronder Melkweg, Jimmy Woo, Marktkantine, Paradiso en Bitterzoet.
De clubs houden verschillende acties. Zo wordt de A'DAM toren verlicht in geel-blauwe kleuren en in de club Shelter, die in de toren huist, gaat een artiest live schilderen. De opbrengst van het doek wordt gedoneerd. Bij Club NYX staat een Oekraïense artiest op het podium en is een extra punt in de club waar mensen kunnen doneren. Bij Warehouse Elementenstraat draait de Oekraïense dj Nastia.
Via crowdfundingplatform GoFundMe is op voorhand al ruim 12.000 euro ingezameld. Alle donaties gaan naar het Ukraine Humanitarian Fund. "Dit fonds helpt humanitaire ngo's en VN-agentschappen om de meest kwetsbare gemeenschappen en mensen te helpen, en hen dringend nodig voedsel, water, onderhoud en nadere basisondersteuning te bieden", meldden de initiatiefnemers eerder.
Nachtclubs en discotheken protesteerden een paar weken geleden met 'De Nacht staat op' tegen de coronamaatregelen door de deuren te openen.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
17 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
17 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
17 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
17 uur geleden