Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse brug vernoemd naar omgekomen fotograaf Oerlemans

Amsterdamse brug vernoemd naar omgekomen fotograaf Oerlemans

AMSTERDAM (ANP) - Een brug in Amsterdam-Zuid wordt vernoemd naar de in 2016 omgekomen persfotograaf Jeroen Oerlemans. Hij werd in Libië gedood door een sluipschutter van IS. De brug over de Boerenwetering bij de Diepenbrockstraat, niet ver van waar hij woonde, wordt zondag onthuld in het bijzijn van familie, vrienden en burgemeester Femke Halsema.

Oerlemans (1970) werkte veel in crisisgebieden. Hij reisde regelmatig af naar Afghanistan, Libië en Irak. In 2008, 2010 en 2011 won hij een eerste prijs in de categorie buitenland van de Zilveren Camera. In juli 2012 werd Oerlemans ontvoerd in Syrië. Samen met een Britse fotograaf werd hij toen een week vastgehouden.

In een interview met Het Parool noemt zijn weduwe Boes Hogewind het een eer dat de brug naar Oerlemans wordt vernoemd. "En er zit ook wel een soort humor in. Zoals zijn goede vriend Joeri Boom het zegt: Jeroen liet nooit over zich heenlopen en nu loopt straks iedereen over hem heen", zegt ze tegen de krant.

Meer uit Binnenland

IND en OM willen schijnerkenningen bij rechter ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.

15 minuten geleden
Opnieuw celstraffen opgelegd voor de rellen op het Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.

18 minuten geleden
Interview met leider Vlaams Belang op UvA afgelast om veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.

2 uur geleden
Inspecties: zorg asielzoekers met psychische nood onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.

2 uur geleden
Advies: verweesde Joodse roofkunst moet aparte collectie worden

AMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.

2 uur geleden
Cosmeticaketen Rituals waarschuwt klanten na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.

3 uur geleden
Tata Steel test installatie na te hoge chroom-6-uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel laat zijn Direct Sheet Plant (DSP), ook wel bekend als gietwalsinstallatie, in IJmuiden deze week proefdraaien om metingen te doen. De installatie werd begin deze maand stilgelegd in overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG), nadat uit metingen van Tata was gebleken dat de uitstoot van chroom-6 te hoog was.

3 uur geleden