Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs verliest na duikeling betalingsverwerker Adyen

Amsterdamse beurs verliest na duikeling betalingsverwerker Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies de handel uitgegaan. Betalingsverwerker Adyen ging in de uitverkoop en dat drukte op de AEX-index. Mogelijk reageerden beleggers geschrokken op een tegenvallend bericht van de Amerikaanse branchegenoot PayPal, dat de verwachtingen voor de omzet en winst in 2021 naar beneden had bijgesteld.

PayPal zelf verloor bij de opening van de handel op de beurs in New York ook al flink aan waarde. Het bedrijf merkte dat het aantal transacties voor e-commerceconcern eBay minder is dan een jaar geleden, wat de resultaten drukt. Adyen stond ook al de hele dag bij de verliezers onder de 25 grootste beursfondsen op de Amsterdamse beurs en sloot bijna 4 procent lager.

Een andere grote verliezer was staalconcern ArcelorMittal, dat 3,7 procent prijsgaf. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was met een winst van 3,5 procent de sterkste stijger. De AEX-index zakte uiteindelijk 0,3 procent tot 815,17 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1080,00 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs kwamen niet ver van hun eindstanden van maandag. Londen verloor 0,4 procent.

IMCD

Op het Damrak ging de aandacht onder andere uit naar IMCD, een grote distributeur van chemicaliƫn. Het bedrijf profiteerde de afgelopen negen maanden van prijsstijgingen. Die compenseerden voor problemen in toeleveringsketens wereldwijd, zo kwam naar voren uit een kwartaalbericht. Topman Piet van der Slikke rekent voor de rest van het jaar nog wel op "uitdagende omstandigheden". Op de beurs boog het aandeel een eerder verlies om in een winst van 0,4 procent.

In de MidKap zakte Basic-Fit 3,2 procent. Aandeelhouder 3i heeft een belang van 6,8 procent in de fitnessketen verkocht. Renewi steeg bijna 11 procent op de lokale Amsterdamse markt na cijfers. De afvalverwerker profiteerde de afgelopen periode onder andere van de prijsstijgingen voor veel materialen die het recyclet.

AB Foods

AB Foods klom ruim 8 procent in Londen. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark keert een speciaal dividend uit na een sterk herstel van de coronacrisis.

De euro was 1,1585 dollar waard, tegen 1,1593 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,8 procent tot 82,60 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 83,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Advocaat Fed-bestuurder Cook wil rechtszaak aanspannen om ontslag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook gaat de poging van president Donald Trump om haar uit de centrale bank te verwijderen aanvechten via een gang naar de rechter, zei haar advocaat dinsdag.

17 minuten geleden
Damrak sluit lager na ontslag Fed-bestuurder door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag lager gesloten. Beleggers verwerkten het ontslag van bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve door de Amerikaanse president Donald Trump. De stap wordt gezien als een nieuwe aanval op de onafhankelijkheid van de centrale bank. Trump wil al langer dat de Fed de rente verlaagt om de economie te stimuleren.

26 minuten geleden
Consumentenvertrouwen VS daalt door zorgen over banen en inkomens

NEW YORK (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in augustus licht gedaald door groeiende zorgen over banen en inkomens, meldt een toonaangevende onderzoeksorganisatie. De maandelijkse index van de Conference Board in New York daalde met 1,3 punt naar 97,4. Dat is wel hoger dan economen hadden verwacht.

1 uur geleden
VS overwegen belangen te nemen in defensiebedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering denkt erover zich in te kopen in Amerikaanse defensiebedrijven. Bedrijven als Lockheed Martin zijn nu al "feitelijk een arm van de Amerikaanse overheid", zei handelsminister Howard Lutnick dinsdag.

1 uur geleden
Brussel zegt over eigen techregels te gaan na dreigement Trump

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat zelf over het reguleren van techbedrijven, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie na dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump waarschuwde op platform Truth Social met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving.

2 uur geleden
Vakbond vindt sluiting Accell-fabriek in Heerenveen 'dramatisch'

HEERENVEEN (ANP) - Vakbond FNV noemt de sluiting van de Accell-fabriek in Heerenveen "dramatisch". Het fietsconcern achter merken als Batavus, Koga en Babboe heeft daarmee geen productie meer in Nederland en 160 mensen komen op straat te staan. "Nederland is een fietsland, maar je kunt zo geen Batavus meer kopen die in Nederland gemaakt is", zegt FNV-bestuurder Masja Zwart.

2 uur geleden
Wall Street terughoudend na nieuwe aanval Trump op Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend geopend. Beleggers verwerkten de nieuwe aanval van president Donald Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse Federal Reserve. Trump kondigde het ontslag aan van Fed-bestuurder Lisa Cook, die hij beschuldigt van hypotheekfraude. Het is voor het eerst dat een president een Fed-gouverneur ontslaat.

2 uur geleden