Amsterdamse beurs verliest na duikeling betalingsverwerker Adyen
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies de handel uitgegaan. Betalingsverwerker Adyen ging in de uitverkoop en dat drukte op de AEX-index. Mogelijk reageerden beleggers geschrokken op een tegenvallend bericht van de Amerikaanse branchegenoot PayPal, dat de verwachtingen voor de omzet en winst in 2021 naar beneden had bijgesteld.
PayPal zelf verloor bij de opening van de handel op de beurs in New York ook al flink aan waarde. Het bedrijf merkte dat het aantal transacties voor e-commerceconcern eBay minder is dan een jaar geleden, wat de resultaten drukt. Adyen stond ook al de hele dag bij de verliezers onder de 25 grootste beursfondsen op de Amsterdamse beurs en sloot bijna 4 procent lager.
Een andere grote verliezer was staalconcern ArcelorMittal, dat 3,7 procent prijsgaf. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was met een winst van 3,5 procent de sterkste stijger. De AEX-index zakte uiteindelijk 0,3 procent tot 815,17 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1080,00 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs kwamen niet ver van hun eindstanden van maandag. Londen verloor 0,4 procent.
IMCD
Op het Damrak ging de aandacht onder andere uit naar IMCD, een grote distributeur van chemicaliën. Het bedrijf profiteerde de afgelopen negen maanden van prijsstijgingen. Die compenseerden voor problemen in toeleveringsketens wereldwijd, zo kwam naar voren uit een kwartaalbericht. Topman Piet van der Slikke rekent voor de rest van het jaar nog wel op "uitdagende omstandigheden". Op de beurs boog het aandeel een eerder verlies om in een winst van 0,4 procent.
In de MidKap zakte Basic-Fit 3,2 procent. Aandeelhouder 3i heeft een belang van 6,8 procent in de fitnessketen verkocht. Renewi steeg bijna 11 procent op de lokale Amsterdamse markt na cijfers. De afvalverwerker profiteerde de afgelopen periode onder andere van de prijsstijgingen voor veel materialen die het recyclet.
AB Foods
AB Foods klom ruim 8 procent in Londen. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark keert een speciaal dividend uit na een sterk herstel van de coronacrisis.
De euro was 1,1585 dollar waard, tegen 1,1593 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,8 procent tot 82,60 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 83,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse treinvervoerder GoVolta wil de concurrentie aangaan met Eurostar op de hogesnelheidslijn van Amsterdam naar Parijs. Dat heeft de Bredase onderneming gemeld aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). GoVolta hoopt de nieuwe treindienst in december 2028 te starten. Het bedrijf rijdt vanaf eind dit jaar naar de Franse hoofdstad via het klassieke spoor, maar dat duurt drie uur langer.
4 minuten geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal hoge winsten geboekt dankzij de sterk gestegen prijzen van olie en brandstoffen door de oorlog in het Midden-Oosten. De kwartaalwinsten van de twee maatschappijen stegen naar het hoogste niveau sinds 2022.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Chinese webshop Temu een aanklacht gestuurd omdat het bedrijf niet meewerkte tijdens een inval. Begin december deed de Commissie een inval in het Europese hoofdkantoor van Temu in Dublin tijdens een onderzoek naar oneerlijke concurrentie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Het AI-muziekplatform Suno schendt copyrightregels van artiesten en moet daarom schadevergoedingen gaan betalen. Dat heeft een rechtbank in München vrijdag bepaald. Gebruikers van Suno kunnen op het AI-platform instructies invullen voor liedjes en krijgen dan een volledig uitgewerkt nummer terug.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanaf zondag gaan er nieuwe AI-regels gelden in de EU, waarbij AI-bedrijven verplicht zijn om expliciet te melden aan gebruikers dat ze gebruikmaken van AI. Zo moet bij afbeeldingen, video's of audio verplicht vermeld worden als ze zijn bewerkt of gegenereerd met AI. Die content moet een soort label krijgen, zodat het makkelijker wordt voor de autoriteiten om in kaart te brengen waar AI in het spel is geweest.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juli gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Branchevereniging OV-NL noemt het "heel vervelend" dat reizigers op 9 september worden geraakt door de aangekondigde 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Wat de precieze gevolgen zijn voor de dienstregeling is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk.
3 uur geleden