Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs start 2021 met stevige winst

Amsterdamse beurs start 2021 met stevige winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag met optimisme begonnen aan 2021. Ook de andere Europese beurzen stonden stevig in het groen. Het nieuwe jaar staat vooral in het teken van de vaccinatiecampagnes tegen corona. Nu steeds meer landen beginnen met het vaccineren tegen het longvirus, hopen beleggers dat de wereldwijde economie verder zal herstellen van de coronacrisis.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,2 procent hoger op 632,15 punten. De MidKap klom 1 procent tot 943,71 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 1 procent. Londen dikte 1,8 procent aan. In het Verenigd Koninkrijk wordt het vaccinatieprogramma verder opgevoerd en wordt een tweede vaccin in gebruik genomen.

Positieve macro-economische cijfers uit China boden eveneens steun aan de handel. Uit cijfers van marktonderzoekers Caixin en Markit bleek dat de bedrijvigheid in de Chinese industrie in december opnieuw is toegenomen. De Aziatische beurzen gingen overwegend vooruit dankzij het aanhoudende economische herstel in China. Alleen de beurs in Japan bleef achter door de vrees voor een nieuwe noodtoestand in Tokio vanwege de toenemende coronabesmettingen in de hoofdstad.

Oliebedrijven

De Europese oliebedrijven profiteerden van de gestegen olieprijzen. In de AEX behoorde Shell tot de kopgroep met een plus van 1,9 procent. Handelaren verwachten dat oliekartel OPEC en bondgenoten, die maandag vergaderen, de huidige olieproductie ongewijzigd zullen laten om de prijs te ondersteunen. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 49,55 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 53,01 dollar per vat.

Chipbedrijf ASMI (plus 2,8 procent) was de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak, dankzij een positief analistenrapport van Oddo. ABN AMRO sloot de rij met een verlies van 1,3 procent. Betaalbedrijf Adyen, de grote winnaar van 2020, bleef ongewijzigd na een adviesverlaging door Citi. Ahold Delhaize steeg 2,1 procent. Het supermarktconcern, dat afgelopen jaar flink heeft geprofiteerd van de coronacrisis, startte met de eerder aangekondigde inkoop van 1 miljard euro aan eigen aandelen.

Euro

TUI klom 5 procent in Frankfurt. Het reisconcern is hoopvol gestemd over het zomerseizoen van 2021, nu de meeste Europese landen zijn begonnen met het vaccineren tegen corona. Volgens de Duitse topman Fritz Joussen rekent zijn bedrijf op een "grotendeels normale zomer".

In Parijs daalde Lagardère 0,9 procent. Het Franse winkel- en uitgeversconglomeraat, dat onder andere Smullers-snackbars op Nederlandse treinstations en kledingwinkels op Schiphol uitbaat, heeft bijna een half miljard euro aan steun gekregen van de Franse overheid.

De euro was 1,2268 dollar waard, tegen 1,2277 dollar op de laatste dag van 2020.

Meer uit Financieel

AEX stijgt ondanks spanningen Midden-Oosten, chipsector trekt kar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, is maandag flink hoger geëindigd, ondanks de toegenomen spanningen in het Midden-Oosten. Beleggers voelden zich vooral gesterkt door hogere standen op de koersborden op Wall Street.

30 minuten geleden
Voormalig Jumbo-topman Van Eerd: strafzaak heeft enorme impact

GRONINGEN (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar onder meer omkoping en witwassen heeft een "enorme impact" op voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. "Ik heb 25 jaar een van de grootste ondernemingen van Nederland aangestuurd en van de ene op de andere dag lag ik eruit omdat ik van mijn bed werd gelicht. Tot op de dag van vandaag begrijp ik er niks van dat ik in deze zaak zit", zei Van Eerd geëmotioneerd aan het einde van de eerste dag van de rechtszaak in Groningen.

1 uur geleden
Conflict in Midden-Oosten heeft geen invloed op vakantievraag

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties zien niet dat de oorlog tussen Israël en Iran invloed heeft op de vraag van vakantiegangers naar andere bestemmingen in het Midden-Oosten. Volgens reisbrancheorganisatie ANVR is er vooralsnog geen impact op de boekingen en de vraag naar bestemmingen als Egypte, Jordanië of Dubai.

2 uur geleden
Korte storing bij VodafoneZiggo verholpen

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo had maandag een korte storing waardoor mobiele klanten problemen konden ondervinden met hun internet. Volgens een woordvoerster duurde het probleem circa een kwartier.

4 uur geleden
Nog steeds onduidelijkheid rond deal vakantieparken Peter Gillis

ASTEN (ANP) - Er is nog geen zicht op de afronding van de verkoop van de vakantieparken van Peter Gillis. Erik Braun, de advocaat van Gillis, geeft aan dat er ontwikkelingen zijn, maar kan niet zeggen wanneer meer duidelijk wordt over de deal met de koper van de parken. Deze koper wilde eerder niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.

4 uur geleden
Unilever koopt zeepmerk Dr. Squatch

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Unilever neemt Dr. Squatch over. Met dat Amerikaanse merk voor onder meer handgemaakte zeep breidt het Britse was- en levensmiddelenconcern verder uit op het gebied van persoonlijke verzorging.

4 uur geleden
Duizenden storingsmeldingen over VodafoneZiggo

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo lijkt te kampen met een storing. Via de website Allestoringen.nl laten duizenden mensen maandag rond het middaguur weten problemen te ondervinden met onder meer hun mobiele internet.

5 uur geleden