Amsterdamse beurs sluit lager na Amerikaans rentebesluit
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs heeft de handelsdag lager afgesloten, na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers op het Damrak reageerden donderdag terughoudend op het Amerikaanse rentebesluit en de toelichting van de Federal Reserve, die woensdag na sluiting van de Europese beurzen naar buiten kwamen.
De Amerikaanse centrale bank hield de rente zoals verwacht ongewijzigd. De beleidsmakers zeiden daarbij dat ze voor dit jaar maar één renteverlaging voorzien. Eerder dit jaar gingen ze er nog van uit dat er dit jaar drie verlagingen komen. Ze verwachten volgend jaar wel meerdere keren de rente te verlagen.
De AEX eindigde 0,8 procent lager op 924,61 punten. De MidKap daalde 1,9 procent tot 894,48 punten. Een dag eerder stegen de indices nog dankzij meevallende inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. Ook op de beurzen in Duitsland, Frankrijk en Londen was de stemming terughoudend om de nieuwe verwachtingen van de Fed. Deze beurzen daalden tot 2 procent.
Franse staatsobligaties
Onder andere staatsobligaties uit Frankrijk zijn minder waard geworden. Op de financiële markten leefden zorgen op over de Franse begrotingsdiscipline in het geval van een verkiezingswinst van Marine Le Pen van de uiterst rechtse partij Rassemblement National.
Chipbedrijf Besi moest een groot deel van zijn eerdere koerswinsten inleveren. Het aandeel eindigde 0,3 procent lager. Het chipbedrijf opende de handelsdag 1,5 procent hoger. Eerder deze week had investeringsbank Redburn Besi op de kooplijst gezet. Verder was supermarktconcern Ahold Delhaize een van de weinige stijgers en was met 0,8 procent de grootste winnaar in de AEX. Woensdag stond het concern nog helemaal onderaan de AEX.
In het rood
De meeste koersen eindigden in het rood. ING daalde het hardst met 3,2 procent. Shell verloor 0,6 procent. Het olie- en gasconcern is volgens persbureau Bloomberg in vergevorderde gesprekken om de activiteiten op het gebied van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Pavilion Energy te kopen. Temasek uit Singapore, de eigenaar van Pavilion Energy, wil daar volgens bronnen zo'n 2 miljard dollar voor hebben.
De euro was 1,758 dollar waard, tegenover 1,0843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 78,17 dollar per vat. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 82,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag tientallen vluchten geschrapt vanaf Schiphol. Veel vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa, worden niet uitgevoerd vanwege harde wind, zegt een woordvoerder van de luchthaven.
15 minuten geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
22 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
1 dag geleden