Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs sluit lager na Amerikaans rentebesluit

Amsterdamse beurs sluit lager na Amerikaans rentebesluit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs heeft de handelsdag lager afgesloten, na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers op het Damrak reageerden donderdag terughoudend op het Amerikaanse rentebesluit en de toelichting van de Federal Reserve, die woensdag na sluiting van de Europese beurzen naar buiten kwamen.

De Amerikaanse centrale bank hield de rente zoals verwacht ongewijzigd. De beleidsmakers zeiden daarbij dat ze voor dit jaar maar één renteverlaging voorzien. Eerder dit jaar gingen ze er nog van uit dat er dit jaar drie verlagingen komen. Ze verwachten volgend jaar wel meerdere keren de rente te verlagen.

De AEX eindigde 0,8 procent lager op 924,61 punten. De MidKap daalde 1,9 procent tot 894,48 punten. Een dag eerder stegen de indices nog dankzij meevallende inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. Ook op de beurzen in Duitsland, Frankrijk en Londen was de stemming terughoudend om de nieuwe verwachtingen van de Fed. Deze beurzen daalden tot 2 procent.

Franse staatsobligaties

Onder andere staatsobligaties uit Frankrijk zijn minder waard geworden. Op de financiële markten leefden zorgen op over de Franse begrotingsdiscipline in het geval van een verkiezingswinst van Marine Le Pen van de uiterst rechtse partij Rassemblement National.

Chipbedrijf Besi moest een groot deel van zijn eerdere koerswinsten inleveren. Het aandeel eindigde 0,3 procent lager. Het chipbedrijf opende de handelsdag 1,5 procent hoger. Eerder deze week had investeringsbank Redburn Besi op de kooplijst gezet. Verder was supermarktconcern Ahold Delhaize een van de weinige stijgers en was met 0,8 procent de grootste winnaar in de AEX. Woensdag stond het concern nog helemaal onderaan de AEX.

In het rood

De meeste koersen eindigden in het rood. ING daalde het hardst met 3,2 procent. Shell verloor 0,6 procent. Het olie- en gasconcern is volgens persbureau Bloomberg in vergevorderde gesprekken om de activiteiten op het gebied van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Pavilion Energy te kopen. Temasek uit Singapore, de eigenaar van Pavilion Energy, wil daar volgens bronnen zo'n 2 miljard dollar voor hebben.

De euro was 1,758 dollar waard, tegenover 1,0843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 78,17 dollar per vat. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 82,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederland sterk afhankelijk van kritieke grondstoffen uit China

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is sterk afhankelijk van onmisbare grondstoffen die vooral in China worden verwerkt. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op basis van eigen onderzoek concludeert het statistiekbureau dat materialen met het grootste risico voor Nederland voor het grootste deel door China worden verwerkt.

4 minuten geleden
Reuters: handelaren kopen snellere toegang tot berichten Trump

SARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en ⁠Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.

2 uur geleden
Onderzoek Kadaster: kwart nieuwbouw komt in vier grote steden

APELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.

4 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

4 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

6 uur geleden
Google voert omzet op dankzij clouddivisie, winst krijgt tik

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.

8 uur geleden
Microsoft verdient opnieuw meer aan clouddivisie door AI-vraag

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.

8 uur geleden