Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs sluit hoger, Signify grootste winnaar

Amsterdamse beurs sluit hoger, Signify grootste winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Signify was bij de hoofdfondsen de grootste winnaar. Beleggers verwerkten verder het besluit van het oliekartel OPEC en bondgenoten over de verhoging van hun olieproductie in juli en augustus.

De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 703,44 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 1015,43 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 1,3 procent. De beurs in Londen was gesloten vanwege het platina regeringsjubileum van de Britse koningin Elizabeth.

Signify eindigde 3,1 procent hoger. Ook muziekconcern Universal Music Group was in trek en eindige ook 3 procent hoger. De sterkste daler was vastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield met een een min van 2,3 procent.

OPEC+

De OPEC+, zoals het oliekartel samen met andere olielanden als Rusland en Kazachstan wordt genoemd, sprak af in juli en augustus de olieproductie met 648.000 vaten per dag te verhogen, wat fors meer is dan de verhogingen in de voorgaande maanden.

De olieprijzen stegen na het nieuws, ondanks de extra lading olie die naar verwachting de wereldmarkt op komt. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 116,72 dollar per vat. Brentolie steeg 1,1 procent in prijs tot 117,53 dollar per vat. Voorafgaand aan de OPEC-vergadering deden berichten de ronde dat Saudi-Arabië bereid was het gat in de olieproductie te dichten dat ontstaat door een EU-boycot op een groot deel van alle Russische olie.

Shell

Olie- en gasconcern Shell eindigde 0,5 procent lager, waarmee het iets van de verliezen eerder op de dag goedmaakte. Het bedrijf heeft alsnog akkoord gekregen van de Britse toezichthouder om een gasproject in de Noordzee te beginnen. De goedkeuring voor het Jackdaw-aardgasveld in het Britse gedeelte van de Noordzee kwam acht maanden nadat de toezichthouder het project uit milieuoverwegingen had geblokkeerd.

Technologisch dienstverlener Aalberts was in de MidKap de grootste winnaar met een plus van 2,8 procent. Air France-KLM eindigde onderaan bij de middelgrote beursfondsen met een verlies van 2,4 procent. In Parijs kwam drankenconcern Rémy Cointreau met cijfers die goed werden ontvangen door beleggers, want het aandeel steeg bijna 5 procent.

De euro was 1,0736 dollar waard, tegen 1,0639 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Nederlandse industrie groeit weer na drie krimpjaren, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.

1 uur geleden
Amerikaanse beurzen sluiten flink hoger, Dow bereikt nieuw record

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.

3 uur geleden
Reuters: onderdelen en foto's Apple iPhone 18 Pro op dark web

SAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.

4 uur geleden
Frankrijk verbiedt reclame snelwisselende mode van Temu en Shein

PARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.

4 uur geleden
WhatsApp maakt contact mogelijk zonder telefoonnummer

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.

6 uur geleden
EU-handelschef spreekt met Chinese minister over handelsbalans

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.

7 uur geleden
AEX herstelt, Prosus blinkt uit na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.

7 uur geleden