Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs sluit hoger af na banenrapport VS

Amsterdamse beurs sluit hoger af na banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft de handelsweek hoger afgesloten. Beleggers reageerden vrijdagmiddag opgelucht op een banenrapport uit de Verenigde Staten. Ze hopen dat de Federal Reserve de rente daarom eerder verlaagt.

In de VS kwamen er 175.000 nieuwe banen bij, de kleinste toename van de afgelopen zes maanden en ook minder dan economen hadden verwacht. Ook steeg de werkloosheid licht. Dat sterkt bij beleggers de hoop op dat Federal Reserve de rente in september verlaagt, schrijven analisten van ING.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, eindigde 1 procent hoger op 887,44 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 923,60 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,6 procent

Chipbedrijven waren de grootste winnaars. Chipmachinemaker ASML sloot 3 procent hoger en toeleveranciers voor de halfgeleidersindustrie Besi en ASMI stegen respectievelijk 2,9 en 4,1 procent. Relatief dure technologieaandelen reageren vaak sterk op nieuws dat van invloed kan zijn op de rentes.

De drie bedrijven begonnen de handelsdag hoger na resultaten van Apple een dag eerder. Het grote Amerikaanse techconcern zag de verkopen van de iPhone dalen, maar boekte desondanks meer winst dan verwacht. Ook gaat Apple voor 110 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en meer dividend uitkeren.

ING klom 0,6 procent. De bank was kort na het begin van de handelsdag een van de sterkste stijgers in de AEX-index. ING won donderdag al ruim 6 procent na een goed ontvangen kwartaalbericht. Analisten van de Duitse investeringsbank Berenberg verhoogden het koersdoel voor het aandeel en bevestigden het koopadvies.

Aperam was een van de bedrijven die lager eindigde, met een koersverlies van 4,6 procent. Het bedrijf boekte in het eerste kwartaal een hogere omzet dan eind 2023, maar leed wel een verlies.

In Madrid waren de ogen gericht op Puig Brands. Het bedrijf achter mode- en parfummerken als Paco Rabanne, Jean Paul Gaultier en Nina Ricci maakte zijn debuut op de beurs en eindigde bijna 4 procent lager, waarmee een eerdere koerswinst verdampte.

De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0707 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent minder waard op 78,60 dollar. Een vat Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 83,38 dollar.

Meer uit Financieel

DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

2 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

3 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

8 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

21 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

22 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

1 dag geleden