Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs sluit hoger af na banenrapport VS

Amsterdamse beurs sluit hoger af na banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft de handelsweek hoger afgesloten. Beleggers reageerden vrijdagmiddag opgelucht op een banenrapport uit de Verenigde Staten. Ze hopen dat de Federal Reserve de rente daarom eerder verlaagt.

In de VS kwamen er 175.000 nieuwe banen bij, de kleinste toename van de afgelopen zes maanden en ook minder dan economen hadden verwacht. Ook steeg de werkloosheid licht. Dat sterkt bij beleggers de hoop op dat Federal Reserve de rente in september verlaagt, schrijven analisten van ING.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, eindigde 1 procent hoger op 887,44 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 923,60 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,6 procent

Chipbedrijven waren de grootste winnaars. Chipmachinemaker ASML sloot 3 procent hoger en toeleveranciers voor de halfgeleidersindustrie Besi en ASMI stegen respectievelijk 2,9 en 4,1 procent. Relatief dure technologieaandelen reageren vaak sterk op nieuws dat van invloed kan zijn op de rentes.

De drie bedrijven begonnen de handelsdag hoger na resultaten van Apple een dag eerder. Het grote Amerikaanse techconcern zag de verkopen van de iPhone dalen, maar boekte desondanks meer winst dan verwacht. Ook gaat Apple voor 110 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en meer dividend uitkeren.

ING klom 0,6 procent. De bank was kort na het begin van de handelsdag een van de sterkste stijgers in de AEX-index. ING won donderdag al ruim 6 procent na een goed ontvangen kwartaalbericht. Analisten van de Duitse investeringsbank Berenberg verhoogden het koersdoel voor het aandeel en bevestigden het koopadvies.

Aperam was een van de bedrijven die lager eindigde, met een koersverlies van 4,6 procent. Het bedrijf boekte in het eerste kwartaal een hogere omzet dan eind 2023, maar leed wel een verlies.

In Madrid waren de ogen gericht op Puig Brands. Het bedrijf achter mode- en parfummerken als Paco Rabanne, Jean Paul Gaultier en Nina Ricci maakte zijn debuut op de beurs en eindigde bijna 4 procent lager, waarmee een eerdere koerswinst verdampte.

De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0707 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent minder waard op 78,60 dollar. Een vat Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 83,38 dollar.

Meer uit Financieel

Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

38 minuten geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

2 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

2 uur geleden
Google ontloopt in rechtszaak gedwongen verkoop advertentiebeurs

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.

3 uur geleden
Een op de tien betalingen aan fiscus nog via oude rekeningnummer

DEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.

3 uur geleden
Maersk laat containerschip uitrusten met rotorzeil

LONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.

4 uur geleden
Wasserijen vrezen meer stakingen na eerste actiedag FNV

GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.

5 uur geleden