Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs sluit hoger af na banenrapport VS

Amsterdamse beurs sluit hoger af na banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft de handelsweek hoger afgesloten. Beleggers reageerden vrijdagmiddag opgelucht op een banenrapport uit de Verenigde Staten. Ze hopen dat de Federal Reserve de rente daarom eerder verlaagt.

In de VS kwamen er 175.000 nieuwe banen bij, de kleinste toename van de afgelopen zes maanden en ook minder dan economen hadden verwacht. Ook steeg de werkloosheid licht. Dat sterkt bij beleggers de hoop op dat Federal Reserve de rente in september verlaagt, schrijven analisten van ING.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, eindigde 1 procent hoger op 887,44 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 923,60 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,6 procent

Chipbedrijven waren de grootste winnaars. Chipmachinemaker ASML sloot 3 procent hoger en toeleveranciers voor de halfgeleidersindustrie Besi en ASMI stegen respectievelijk 2,9 en 4,1 procent. Relatief dure technologieaandelen reageren vaak sterk op nieuws dat van invloed kan zijn op de rentes.

De drie bedrijven begonnen de handelsdag hoger na resultaten van Apple een dag eerder. Het grote Amerikaanse techconcern zag de verkopen van de iPhone dalen, maar boekte desondanks meer winst dan verwacht. Ook gaat Apple voor 110 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en meer dividend uitkeren.

ING klom 0,6 procent. De bank was kort na het begin van de handelsdag een van de sterkste stijgers in de AEX-index. ING won donderdag al ruim 6 procent na een goed ontvangen kwartaalbericht. Analisten van de Duitse investeringsbank Berenberg verhoogden het koersdoel voor het aandeel en bevestigden het koopadvies.

Aperam was een van de bedrijven die lager eindigde, met een koersverlies van 4,6 procent. Het bedrijf boekte in het eerste kwartaal een hogere omzet dan eind 2023, maar leed wel een verlies.

In Madrid waren de ogen gericht op Puig Brands. Het bedrijf achter mode- en parfummerken als Paco Rabanne, Jean Paul Gaultier en Nina Ricci maakte zijn debuut op de beurs en eindigde bijna 4 procent lager, waarmee een eerdere koerswinst verdampte.

De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0707 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent minder waard op 78,60 dollar. Een vat Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 83,38 dollar.

Meer uit Financieel

FrieslandCampina ziet grote opgave in uitvoering stikstofbeleid

AMERSFOORT (ANP) - De voorgestelde stikstofmaatregelen van het kabinet zijn "zeer ingrijpend" en raken vrijwel alle melkveehouders in Nederland. Dat zei Jan Derck van Karnebeek, topman van zuivelconcern FrieslandCampina, woensdag tijdens een toelichting op de halfjaarcijfers. "Waar we kunnen, zullen we onze leden ondersteunen."

19 minuten geleden
Topman AkzoNobel 'gevleid' door biedingen van concurrenten

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel stelt "gevleid" te zijn door de interesse van concurrenten in het bedrijf. Dat zei topman Greg Poux-Guillaume in een interview met ANP. De biedingen die de eigenaar van verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens dit jaar heeft ontvangen van de Japanse branchegenoot Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams geven volgens de topman aan dat AkzoNobel "niet correct gewaardeerd wordt door de markt".

49 minuten geleden
Gasprijs verder omhoog door spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn in acht handelsdagen met meer dan een kwart gestegen. Dat komt doordat de Amerikaanse president Donald Trump de hoop op spoedig herstel van de gasleveringen vanuit het Midden-Oosten de kop in heeft gedrukt.

1 uur geleden
Consumentenbond wil vergoeding voor verborgen kosten Thuisbezorgd

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept maaltijdbestelplatform Thuisbezorgd.nl op te stoppen met het in rekening brengen van verborgen kosten. Bijvoorbeeld kosten voor verplichte 'service', tasjes, plastic verpakkingen en saus zijn vroeg in het bestelproces niet te zien, maar duiken pas aan het eind van de bestelling op. De belangenbehartiger van consumenten wil ook dat Thuisbezorgd met een vorm van compensatie komt en is daarover met het platform in gesprek.

1 uur geleden
Onderzoek: rustiger winkelstraten door hittegolf en meer regen

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten waren in de eerste helft van 2026 minder druk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit tellingen van onderzoeksbureau RMC. Het weer speelt volgens de onderzoekers daarin een grote rol.

2 uur geleden
Onderzoek: ruime meerderheid AOW'ers ervaart koopkrachtverlies

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de AOW'ers heeft het gevoel dat de koopkracht het afgelopen jaar is verslechterd, meldt seniorenplatform AOW.nu. Van de 10.339 ondervraagde AOW-gerechtigden ervaart volgens het platform 85 procent dat ze ondanks stijgingen van de AOW minder te besteden hebben dan voorheen door de stijgende kosten van het dagelijks leven.

2 uur geleden
AI van OpenAI slaat op hol en hackt zelfstandig softwareplatform

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI, de maker van ChatGPT, heeft bekendgemaakt dat zijn geavanceerde modellen voor kunstmatige intelligentie tijdens veiligheidstests op hol sloegen. De AI-systemen hadden op eigen initiatief ingebroken in een populair platform voor programmeurs. Het bedrijf uit San Francisco spreekt van een "ongekend cyberincident".

3 uur geleden