Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs sluit hoger af na banenrapport VS

Amsterdamse beurs sluit hoger af na banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft de handelsweek hoger afgesloten. Beleggers reageerden vrijdagmiddag opgelucht op een banenrapport uit de Verenigde Staten. Ze hopen dat de Federal Reserve de rente daarom eerder verlaagt.

In de VS kwamen er 175.000 nieuwe banen bij, de kleinste toename van de afgelopen zes maanden en ook minder dan economen hadden verwacht. Ook steeg de werkloosheid licht. Dat sterkt bij beleggers de hoop op dat Federal Reserve de rente in september verlaagt, schrijven analisten van ING.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, eindigde 1 procent hoger op 887,44 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 923,60 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,6 procent

Chipbedrijven waren de grootste winnaars. Chipmachinemaker ASML sloot 3 procent hoger en toeleveranciers voor de halfgeleidersindustrie Besi en ASMI stegen respectievelijk 2,9 en 4,1 procent. Relatief dure technologieaandelen reageren vaak sterk op nieuws dat van invloed kan zijn op de rentes.

De drie bedrijven begonnen de handelsdag hoger na resultaten van Apple een dag eerder. Het grote Amerikaanse techconcern zag de verkopen van de iPhone dalen, maar boekte desondanks meer winst dan verwacht. Ook gaat Apple voor 110 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en meer dividend uitkeren.

ING klom 0,6 procent. De bank was kort na het begin van de handelsdag een van de sterkste stijgers in de AEX-index. ING won donderdag al ruim 6 procent na een goed ontvangen kwartaalbericht. Analisten van de Duitse investeringsbank Berenberg verhoogden het koersdoel voor het aandeel en bevestigden het koopadvies.

Aperam was een van de bedrijven die lager eindigde, met een koersverlies van 4,6 procent. Het bedrijf boekte in het eerste kwartaal een hogere omzet dan eind 2023, maar leed wel een verlies.

In Madrid waren de ogen gericht op Puig Brands. Het bedrijf achter mode- en parfummerken als Paco Rabanne, Jean Paul Gaultier en Nina Ricci maakte zijn debuut op de beurs en eindigde bijna 4 procent lager, waarmee een eerdere koerswinst verdampte.

De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0707 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent minder waard op 78,60 dollar. Een vat Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 83,38 dollar.

Meer uit Financieel

FT: Anthropic koopt stroomopwekking voor AI-datacenters

SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic heeft een deal gesloten om zijn AI-datacenters van stroom te voorzien, meldt de Financial Times. Het Amerikaanse AI-bedrijf achter chatbot Claude betaalt 3,4 miljard dollar aan het Amerikaanse OnePWR Solutions voor gasgestookte generatoren. Volgens FT is het de grootste bekende aankoop van stroomopwekkingsapparatuur door een AI-bedrijf.

6 uur geleden
CCTV: China investeert dit jaar bijna biljoen dollar in energie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China investeert dit jaar naar verwachting 940 miljard dollar in energie, dat is meer dan welk ander land ook. Dat meldt de Chinese staatsomroep CCTV op basis van een rapport van een Chinese organisatie die zich bezighoudt met economische ontwikkelingen.

7 uur geleden
Duitse vakbond roept op tot staking bij fabriek Mercedes-Benz

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond IG Metall heeft werknemers van een Mercedes-Benz-fabriek in Berlijn opgeroepen om maandagochtend het werk neer te leggen. De vakbond is niet tevreden over het verloop van de onderhandelingen voor een nieuwe cao in de metaalelektroindustrie.

9 uur geleden
Voedselprijzen dalen na hoogste stand in bijna vier jaar

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in oktober gedaald na het bereiken van het hoogste niveau in bijna vier jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). Dat komt door een zwakke vraag en optimisme over de geplande gesprekken tussen Rusland en Oekraïne in Abu Dhabi. Met name de prijzen van granen en vlees zijn lager.

11 uur geleden
Rusland neemt controle over meer bezittingen van Camel-producent

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.

1 dag geleden
Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

1 dag geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

1 dag geleden