Amsterdamse beurs met winst begonnen na stroom bedrijfscijfers
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met winst aan de dag begonnen na een stroom aan jaar- en kwartaalcijfers van bedrijven. De resultaten van informatieleverancier Wolters Kluwer werden goed ontvangen. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) stond ondanks een bomvol orderboek op verlies.
De AEX-index steeg 0,5 procent tot 735,89 punten. De MidKap klom 1,4 procent tot 1.037,36 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot 0,8 procent.
Eerder deze week hadden geopolitieke spanningen tussen Rusland en Oekraïne hun weerslag op het gemoed van beleggers. De Europese Unie, Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk kondigden sancties tegen Rusland aan nadat de Russische president Vladimir Poetin afvallige regio's in Oost-Oekraïne als onafhankelijke staatjes had erkend.
Wolters Kluwer
Maar nu trekken veel bedrijfsresultaten de aandacht. Wolters Kluwer groeide 4 procent en hield de winst op peil. Beleggers leken vooral gecharmeerd van de inkoop van eigen aandelen ter waarde van 600 miljoen euro, wat de waarde van de overgebleven stukken stuwt. Het aandeel werd 3,7 procent meer waard en stond bovenaan in de AEX.
Chiptoeleverancier ASMI stond juist onderaan bij de hoofdfondsen met een verlies van 2,4 procent. Het bedrijf boekte in het afgelopen kwartaal een omzet die hoger was dan analisten hadden verwacht en ook de orders waren beter dan voorspeld. Maar de operationele winst bleef achter bij de verwachtingen, stippen kenners van KBC aan.
ASR
In de MidKap gooiden verzekeraar ASR en koffie- en theeverkoper JDE Peet's hoge ogen met hun jaarcijfers. Beide bedrijven behoorden met winsten van 2,7 procent en 5,4 procent tot de sterkste stijgers bij de middelgrote fondsen.
In Londen won de bank Barclays bijna 3 procent na goed ontvangen resultaten. Mijnbouwer Rio Tinto won 1,2 procent. Het Australisch-Britse bedrijf heeft de winst vorig jaar bijna zien verdubbelen. Vooral de sterke vraag naar ertsen in China deed het bedrijf goed. In Frankfurt ging Puma 3 procent onderuit. Het sportkledingmerk waarschuwde bij zijn definitieve cijfers voor de impact van leveringsproblemen op de verkopen. Herverzekeraar Munich Re (min 2,8 procent) boekte een een hogere winst. Aandeelhouders delen daar in mee, want de financieel dienstverlener gaat ze voor 2,5 miljard euro belonen via aandeleninkoop en een dividendverhoging
Een vat Amerikaanse olie werd een fractie meer waard op 91,95 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 96,98 dollar per vat. De euro was 1,1337 dollar waard, tegen 1,1348 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.
27 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/BELGA) - De Zweedse kinderrechtenorganisatie ChildX heeft een klacht ingediend tegen Amazon en twee andere webshops om de verkoop van sekspoppen met kinderlijk uiterlijk. De klacht volgt op dagenlange ophef rond de Chinese webwinkel Shein in Frankrijk.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. De stemming onder beleggers op Wall Street werd gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ingrid Thijssen vertrekt per 1 maart na zo'n zes jaar als voorzitter van werkgeversvereniging VNO-NCW. Thijssen gaat dan aan de slag als bestuursvoorzitter van de TU Delft.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Stichting Equal Justice Equal Pay stelt een ultimatum aan Nederlandse rederijen over de ongelijke beloning van zeevaarders uit Indonesië en de Filipijnen op Nederlandse schepen. De stichting wil dat rederijen gehoor geven aan een uitspraak van het College voor de Rechten van de Mens uit augustus. Daarin oordeelde het college dat Filipijnse en Indonesische zeevaarders worden gediscrimineerd als het gaat om hun beloning. Zij ontvangen aanzienlijk minder loon dan hun Europese collega's aan boord.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.
6 uur geleden