Amsterdamse beurs met verliezen gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met verlies de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten de beurzen overwegend in de min, na de publicatie van economische data die nog maar eens wijzen op de ernst van de coronacrisis. Tegelijkertijd verwerkten beleggers de stapsgewijze versoepeling van maatregelen tegen de virusuitbraak in verschillende Europese landen.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,8 procent lager op 505,55 punten. De MidKap zakte 1,7 procent tot 698,62 punten. De beurs in Parijs daalde 1,1 procent en Frankfurt zakte 1,2 procent. Londen eindigde nagenoeg vlak.
Beleggers proberen wijs te worden uit nieuwe macro-economische voorspellingen van Europese Commissie. Die verwacht dit jaar een krimp van gemiddeld 7,7 procent in de eurolanden, gevolgd door 6,3 procent groei in 2021. Daarnaast bleek uit het banenrapport van loonstrookverwerker ADP dat in het Amerikaanse bedrijfsleven in april 20,2 miljoen banen zijn verdwenen.
Ayden
In de AEX was Adyen de sterkste stijger met een winst van 3,4 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 5 procent. Wolters Kluwer daalde 0,5 procent. De informatieleverancier boekte meer omzet in het eerste kwartaal, maar schort vanwege de coronocrisis zijn prognoses op.
In de MidKap zakte Aperam bijna 6 procent. De roestvrijstaalproducent waarschuwde voor een flinke klap voor de verkopen in het tweede kwartaal door de coronacrisis. AMG verloor 3,7 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist zet de beursplannen voor het onderdeel AMG Technologies in de ijskast.
Alfen
Alfen daalde 5,7 procent. De maker van laadpalen en energieopslagsystemen heeft naar eigen zeggen weinig last van de virusuitbraak en zag de kwartaalwinst flink stijgen.
Op de lokale markt werd Kiadis Pharma 8,1 procent meer waard. Het biotechnologiebedrijf heeft van de Amerikaanse toezichthouder toestemming gekregen voor een klinische studie van een celtherapie van het bedrijf. De Duitse automaker BMW daalde 5,4 procent in Frankfurt na een verlaging van de prognoses voor dit jaar.
De euro was 1,0802 dollar waard, tegen 1,0841 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 6,3 procent goedkoper op 23,00 euro. Brentolie kostte 7 procent minder op 28,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen verder omlaag na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer meet de veranderingen in de prijzen van goederen en diensten die door consumenten worden gekocht en heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in december met 0,4 procent op maandbasis, wat iets sterker is dan verwacht.
4 uur geleden