Amsterdamse beurs met verliezen gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met verlies de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten de beurzen overwegend in de min, na de publicatie van economische data die nog maar eens wijzen op de ernst van de coronacrisis. Tegelijkertijd verwerkten beleggers de stapsgewijze versoepeling van maatregelen tegen de virusuitbraak in verschillende Europese landen.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,8 procent lager op 505,55 punten. De MidKap zakte 1,7 procent tot 698,62 punten. De beurs in Parijs daalde 1,1 procent en Frankfurt zakte 1,2 procent. Londen eindigde nagenoeg vlak.
Beleggers proberen wijs te worden uit nieuwe macro-economische voorspellingen van Europese Commissie. Die verwacht dit jaar een krimp van gemiddeld 7,7 procent in de eurolanden, gevolgd door 6,3 procent groei in 2021. Daarnaast bleek uit het banenrapport van loonstrookverwerker ADP dat in het Amerikaanse bedrijfsleven in april 20,2 miljoen banen zijn verdwenen.
Ayden
In de AEX was Adyen de sterkste stijger met een winst van 3,4 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 5 procent. Wolters Kluwer daalde 0,5 procent. De informatieleverancier boekte meer omzet in het eerste kwartaal, maar schort vanwege de coronocrisis zijn prognoses op.
In de MidKap zakte Aperam bijna 6 procent. De roestvrijstaalproducent waarschuwde voor een flinke klap voor de verkopen in het tweede kwartaal door de coronacrisis. AMG verloor 3,7 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist zet de beursplannen voor het onderdeel AMG Technologies in de ijskast.
Alfen
Alfen daalde 5,7 procent. De maker van laadpalen en energieopslagsystemen heeft naar eigen zeggen weinig last van de virusuitbraak en zag de kwartaalwinst flink stijgen.
Op de lokale markt werd Kiadis Pharma 8,1 procent meer waard. Het biotechnologiebedrijf heeft van de Amerikaanse toezichthouder toestemming gekregen voor een klinische studie van een celtherapie van het bedrijf. De Duitse automaker BMW daalde 5,4 procent in Frankfurt na een verlaging van de prognoses voor dit jaar.
De euro was 1,0802 dollar waard, tegen 1,0841 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 6,3 procent goedkoper op 23,00 euro. Brentolie kostte 7 procent minder op 28,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
5 uur geleden