Amsterdamse beurs met verliezen gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met verlies de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten de beurzen overwegend in de min, na de publicatie van economische data die nog maar eens wijzen op de ernst van de coronacrisis. Tegelijkertijd verwerkten beleggers de stapsgewijze versoepeling van maatregelen tegen de virusuitbraak in verschillende Europese landen.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,8 procent lager op 505,55 punten. De MidKap zakte 1,7 procent tot 698,62 punten. De beurs in Parijs daalde 1,1 procent en Frankfurt zakte 1,2 procent. Londen eindigde nagenoeg vlak.
Beleggers proberen wijs te worden uit nieuwe macro-economische voorspellingen van Europese Commissie. Die verwacht dit jaar een krimp van gemiddeld 7,7 procent in de eurolanden, gevolgd door 6,3 procent groei in 2021. Daarnaast bleek uit het banenrapport van loonstrookverwerker ADP dat in het Amerikaanse bedrijfsleven in april 20,2 miljoen banen zijn verdwenen.
Ayden
In de AEX was Adyen de sterkste stijger met een winst van 3,4 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 5 procent. Wolters Kluwer daalde 0,5 procent. De informatieleverancier boekte meer omzet in het eerste kwartaal, maar schort vanwege de coronocrisis zijn prognoses op.
In de MidKap zakte Aperam bijna 6 procent. De roestvrijstaalproducent waarschuwde voor een flinke klap voor de verkopen in het tweede kwartaal door de coronacrisis. AMG verloor 3,7 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist zet de beursplannen voor het onderdeel AMG Technologies in de ijskast.
Alfen
Alfen daalde 5,7 procent. De maker van laadpalen en energieopslagsystemen heeft naar eigen zeggen weinig last van de virusuitbraak en zag de kwartaalwinst flink stijgen.
Op de lokale markt werd Kiadis Pharma 8,1 procent meer waard. Het biotechnologiebedrijf heeft van de Amerikaanse toezichthouder toestemming gekregen voor een klinische studie van een celtherapie van het bedrijf. De Duitse automaker BMW daalde 5,4 procent in Frankfurt na een verlaging van de prognoses voor dit jaar.
De euro was 1,0802 dollar waard, tegen 1,0841 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 6,3 procent goedkoper op 23,00 euro. Brentolie kostte 7 procent minder op 28,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Aziƫ lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
9 uur geleden