Amsterdamse beurs met verliezen gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met verlies de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten de beurzen overwegend in de min, na de publicatie van economische data die nog maar eens wijzen op de ernst van de coronacrisis. Tegelijkertijd verwerkten beleggers de stapsgewijze versoepeling van maatregelen tegen de virusuitbraak in verschillende Europese landen.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,8 procent lager op 505,55 punten. De MidKap zakte 1,7 procent tot 698,62 punten. De beurs in Parijs daalde 1,1 procent en Frankfurt zakte 1,2 procent. Londen eindigde nagenoeg vlak.
Beleggers proberen wijs te worden uit nieuwe macro-economische voorspellingen van Europese Commissie. Die verwacht dit jaar een krimp van gemiddeld 7,7 procent in de eurolanden, gevolgd door 6,3 procent groei in 2021. Daarnaast bleek uit het banenrapport van loonstrookverwerker ADP dat in het Amerikaanse bedrijfsleven in april 20,2 miljoen banen zijn verdwenen.
Ayden
In de AEX was Adyen de sterkste stijger met een winst van 3,4 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 5 procent. Wolters Kluwer daalde 0,5 procent. De informatieleverancier boekte meer omzet in het eerste kwartaal, maar schort vanwege de coronocrisis zijn prognoses op.
In de MidKap zakte Aperam bijna 6 procent. De roestvrijstaalproducent waarschuwde voor een flinke klap voor de verkopen in het tweede kwartaal door de coronacrisis. AMG verloor 3,7 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist zet de beursplannen voor het onderdeel AMG Technologies in de ijskast.
Alfen
Alfen daalde 5,7 procent. De maker van laadpalen en energieopslagsystemen heeft naar eigen zeggen weinig last van de virusuitbraak en zag de kwartaalwinst flink stijgen.
Op de lokale markt werd Kiadis Pharma 8,1 procent meer waard. Het biotechnologiebedrijf heeft van de Amerikaanse toezichthouder toestemming gekregen voor een klinische studie van een celtherapie van het bedrijf. De Duitse automaker BMW daalde 5,4 procent in Frankfurt na een verlaging van de prognoses voor dit jaar.
De euro was 1,0802 dollar waard, tegen 1,0841 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 6,3 procent goedkoper op 23,00 euro. Brentolie kostte 7 procent minder op 28,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
33 minuten geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
4 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.
4 uur geleden