Amsterdamse beurs licht hoger gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht hoger gesloten, waarmee er enig herstel kwam na de forse verliezen van een dag eerder. De belangrijkste graadmeters stonden eerder op de dag nog in het rood, maar na meevallende cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt sleepten ze er toch nog een plus uit.
Zowel de Europese als de Amerikaanse beurzen beleefden woensdag nog een flinke verliesbeurt. Zorgen over een haperend economisch herstel na de coronacrisis staken de kop op, onder andere door geruzie over vaccins in de EU, afgezwakte groeiprognoses in Duitsland en waarschuwingen van de Amerikaanse Fed, de centrale bank.
Donderdag werd bekend dat het bruto binnenlands product van de Verenigde Staten, 's werelds grootste economie, in het slotkwartaal van vorig jaar min of meer in het verwachte tempo is gegroeid. Ook viel het aantal wekelijkse Amerikaanse steunaanvragen mee.
Signify
De AEX-index eindigde 0,2 procent hoger op 649,00 punten, met de grootste winsten voor staalconcern ArcelorMittal en banken. De MidKap won 1,1 procent tot 966,30 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 1 procent, Londen zakte 0,6 procent.
Signify won 2,6 procent na de bekendmaking van een reorganisatie. Het verlichtingsbedrijf schrapt honderden banen, onder andere wegens de coronacrisis. De sterkste stijger bij de middelgrote fondsen was fitnessketen Basic-Fit met een plus van bijna 6 procent.
Sligro
Groothandelsbedrijf Sligro ging 1,1 procent omhoog na de presentatie van zijn jaarcijfers. Sligro leed in 2020 een verlies van 70 miljoen euro door de coronamaatregelen. Voor dit jaar rekent topman Koen Slippens op een stapsgewijs herstel.
In Parijs won STMicroelectronics 4 procent. De Europese chipmaker presteerde in het vierde kwartaal beter dan verwacht, maar voorziet voor het eerste kwartaal een daling van de omzet. Op het Damrak bogen chipbedrijven ASML, ASMI en Besi eerdere verliezen om in winsten tot 2,1 procent.
De euro was 1,2122 dollar waard, tegen 1,2107 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 52,50 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 55,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het misbruiken van de twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP is ingewikkeld en de kans op grootschalig misbruik is kleiner dan eerder ingeschat. Dat meldt het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) na verder onderzoek.
11 uur geleden