Amsterdamse beurs beperkt verlies tot minimum
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met minieme verliezen gesloten, tegen een achtergrond van een oplopend aantal coronabesmettingen in Europa. Elders in Europa was het sentiment overwegend negatief. De verliezen aan het slot waren veel minder groot dan eerder op de dag. Beleggers leken zich op te trekken aan tussentijdse winsten op Wall Street. Premier Mark Rutte kondigde voor meer regio's in Nederland beperkende maatregelen aan wegens sterk stijgende coronabesmettingen.
De AEX-index sloot een fractie lager op 540,91 punten. De MidKap zakte 0,1 procent tot 785,05 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt verloren tot 1,1 procent, terwijl Londen er een plus van 0,3 procent uitsleepte.
Bierbrouwer Heineken sloot 0,6 procent lager, na winsten eerder op de dag. Kort na de bekendmaking van beperkende maatregelen voor de horeca in meer regio's in Nederland daalde het aandeel snel, maar herstelde later ook weer.
Prosus
Techinvesteerder Prosus was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak met een verlies van 1,7 procent. Galapagos was koploper met een winst van bijna 3 procent. Het middel Jyseleca, ook wel bekend als filgotinib, van de biotechnoloog en partner Gilead is goedgekeurd in Japan voor de behandeling van reumatoïde artritis, een auto-immuunziekte.
In de MidKap zette luchtvaartcombinatie Air France-KLM de daling voort met een verlies van 1,9 procent. Industrieel dienstverlener Aalberts was hekkensluiter met een min van ruim 3,2 procent. Basic-Fit daalde 0,3 procent. De fitnessketen heeft volgens analisten van ING veel last van de nieuwe lockdownmaatregelen in Frankrijk.
Electrolux
In Stockholm dikte Electrolux 2,5 procent aan. De Zweedse fabrikant van huishoudelijke apparaten wil de uitkering van het dividend hervatten dankzij het herstel van de winst in het afgelopen kwartaal. In maart werd het dividend ingetrokken vanwege de pandemie. In Frankfurt beleefde het Duitse defensiebedrijf Hensoldt zijn beursdebuut. Het aandeel noteerde 8,1 procent onder de introductieprijs.
De euro stond op 1,1618 dollar, tegen 1,1658 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 40,03 dollar. Brentolie daalde 0,6 procent tot 41,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met de handelsdeal met Mexico. De in mei voorgestelde handelsdeal kreeg 474 stemmen voor en 131 tegen tijdens de stemming in Straatsburg.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van Gall & Gall leggen donderdag en vrijdag opnieuw het werk neer uit onvrede over het cao-bod van de slijterijketen, kondigt FNV aan. De vakbond verwacht dat tientallen winkels daardoor gesloten blijven, vooral rond de grote steden.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Ongeveer 6000 zeevarenden zitten nog vast aan boord van schepen in de Perzische Golf. Dat zei de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez, woensdag over het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Hij riep op tot de-escalatie en maximale terughoudendheid van de strijdende partijen.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie neemt de zorgen van omwonenden van Tata Steel "serieus". Dat is volgens persofficier Thomas Slieker het signaal dat het OM afgeeft met de aangekondigde strafzaak tegen het staalconcern.
28 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva wil niet alleen vanuit Groningen, maar ook vanuit Amersfoort en Den Haag met treinen naar Parijs gaan rijden. Daartoe heeft de spoorvervoerder, de grootste concurrent van de NS op het spoor, bij toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) aanvragen ingediend.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Een poging van Apple om onder strengere EU-regels voor grote techbedrijven uit te komen, is mislukt. Het Gerecht van de Europese Unie heeft de bezwaren van het Amerikaanse techconcern afgewezen en bevestigt dat Apple een zogenoemde poortwachter is voor de App Store en iOS.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland vindt het besluit van het Openbaar Ministerie om Tata Steel strafrechtelijk te vervolgen een zaak tussen het OM en het staalconcern. Volgens het OM heeft het in Noord-Holland gevestigde bedrijf onder meer opzettelijk schadelijke stoffen in de lucht gebracht. De provincie laat in een reactie weten hier kennis van te hebben genomen.
2 uur geleden